Zestaw kolumn 5.1 do Onkyo

Liter1979

Member
Bez reklam
Aha, no i jeszcze szybkie pytanko - czy ten model 6000 jest naprawdę duuuuużo lepszy od 5000 ? Pytam, bo różnica w cenie jest spora, i zastanawiam się czy naprawdę warto zapłacić więcej, czy może zdecydować się na te tańsze...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czy ktoś może podać adres internetowy jakiegoś dobrego sklepu gdzie można kupić te kolumny (Quadral Quintas 6000) ??? Przekopałem chyba calego neta i znalazłem jeden taki sklep :( Cała reszta sklepów sprzedaje ten zestaw razem z amplitunerem, a ja chcę tylko kolumny... :(

Wejdź sobie na allegro. Tam masz w wystawionych aukcjach związanych z QQ oferty z róznych salonów audio. Często jest również nr. tel, strona firmowa itd. Te zestawy to oni umieszczają tylko przykładowe, co nie oznacza że osobno nie można kupić elementów. Napisz do Blackninja, bo on ma super ceny i pewność zakupu. QQ 6000 są po prostu mocniejsze od QQ 5000, do większego metrażu. QQ 5000 to tak do 16 mkw. charakterystyka brzmienia będzie na podobnym poziomie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Aha, no i jeszcze szybkie pytanko - czy ten model 6000 jest naprawdę duuuuużo lepszy od 5000 ? Pytam, bo różnica w cenie jest spora, i zastanawiam się czy naprawdę warto zapłacić więcej, czy może zdecydować się na te tańsze...
Przy Twoich 19m2 lepsze będą QQ6000 lub lepsze od nich JBL LOFT 50 5,0.
 
Ostatnia edycja:

Liter1979

Member
Bez reklam
Tak jeszcze ostatni raz zapytam (dla pewności) - wiem, wiem, "truję trochę dupę" :) Bo nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się że te QQ 6000 są "troszkę" za duże do mnie do pokoju, tzn. że nie wykorzystam całego ich potencjału :?- dlatego wrzucam fotki z moich postów w "naszych zestawach" które są z dwóch różnych okresów. Zdjęcie z telewizorem przedstawia jak jest dokładnie teraz, zdjęcie robione dokładnie z miejsca oglądania tzn. ok. 3,5 metra, po prawej stronie jest jeszcze trochę miejsca gdzie jest dywan (do zabawy dla mojego kochanego 7 letniego "szkodnika" :) ) szafka , komoda itp. no i łączy się to z aneksem kuchennym) Zdjęcie narożnika - nie jest "dokładnie" jak wygląda to teraz, od strony okna stoi teraz jeszcze podłużna półka z książkami, co raczej nie jest problemem, ale martwi mnie czy nie będzie problemem że "tylne kolumny" będą jakby "przyciśnięte" do samej ściany... Może "szukam problemu" tam gdzie go nie ma, ale chcę być naprawdę pewny wyboru przed dokonaniem zakupu... Dzięki za wskazówki, porady i odpowiedzi :-D Pozdrawiam !!! http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment/inne/6768d1324152870-nasze-zestawy-nasze-zestawy-po-2-.jpg
http://www.hdtv.com.pl/forum/attachments/inne/7473d1348084964-nasze-zestawy-p1010097.jpg
 
Ostatnia edycja:

Liter1979

Member
Bez reklam
Nie powiesiłem, to stare zdjęcie kiedy miałem jeszcze pseudo kino szajsunga ht bd 1255, i tam wszystkie kolumny wyglądały tak samo... Te akurat naprawdę nie były frontowe... Teraz mam pierdziawki onkyo, których będę chciał się pozbyć...
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Może nie jestem bystrzakiem w tej dziedzinie, ale bez przesady :) Pozdro !!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Liter1979

Member
Bez reklam
Witam serdecznie - odświeżam temat
Niestety nie byłem w stanie zakupić QQ 6000 (żona dołączyła do wielkiej rodziny osób bezrobotnych w tym kraju, i kolumny zeszły na dalszy plan), i teraz planuję kupić coś mniej więcej za połowę ustalonego budżetu. Przetrzepałem chyba cały internet i zastanawiam się nad Taga Harmony 606 v3 - co o tym myślicie ? Wiem że audiofile powiedzą że to szajs z najniższej półki, ale może mógłby się ktoś wypowiedzieć kto ma te kolumny, najlepiej "zestawione" z onkyo i mógłby się wypowiedzieć jak grają itd. W necie opinie są raczej pozytywne (oczywiście jeśli chodzi o taki przedział cenowy, bo można je kupić za ok. 1000 zł z przesyłką) i poważnie rozważam ich zakup... Zastanawiam się jeszcze czy w porównaniu z obecnie posiadanym zestawem 5.1 onkyo Sks-ht 648, Taga zagra "zauważalnie" lepiej ? Myślę że odbiór będzie znacznie lepszy (Taga to "drewniaki", do tego trójdrożne), ale może się mylę. Będę bardzo wdzięczny za ewentualną pomoc. Pozdrawiam forumowiczów :)
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Witam serdecznie - odświeżam temat
Niestety nie byłem w stanie zakupić QQ 6000 (żona dołączyła do wielkiej rodziny osób bezrobotnych w tym kraju, i kolumny zeszły na dalszy plan), i teraz planuję kupić coś mniej więcej za połowę ustalonego budżetu. Przetrzepałem chyba cały internet i zastanawiam się nad Taga Harmony 606 v3 - co o tym myślicie ? Wiem że audiofile powiedzą że to szajs z najniższej półki, ale może mógłby się ktoś wypowiedzieć kto ma te kolumny, najlepiej "zestawione" z onkyo i mógłby się wypowiedzieć jak grają itd. W necie opinie są raczej pozytywne (oczywiście jeśli chodzi o taki przedział cenowy, bo można je kupić za ok. 1000 zł z przesyłką) i poważnie rozważam ich zakup... Zastanawiam się jeszcze czy w porównaniu z obecnie posiadanym zestawem 5.1 onkyo Sks-ht 648, Taga zagra "zauważalnie" lepiej ? Myślę że odbiór będzie znacznie lepszy (Taga to "drewniaki", do tego trójdrożne), ale może się mylę. Będę bardzo wdzięczny za ewentualną pomoc. Pozdrawiam forumowiczów :)
Dodam jeszcze że suba zostawiłbym z obecnie posiadanego zestawu...
 

Liter1979

Member
Bez reklam
I dlatego po prawie roku !!! czasu od rozpoczęcia tego wątku wreszcie dokonam zakupu :-D Muszę jeszcze tylko odczekać 2 tygodnie zanim wróce do domku i wreszcie moje wymarzone i wyczekiwane Quadrale zostaną zakupione... Uzbierałem dokładnie 2300 zł - czy w tej cenie kupię też kable (potrzebuję łącznie ok. 10 metrów) ? To głupie, ale cieszę się jak dziecko które czeka na wymarzoną zabawkę 8) Mam jeszcze tylko jedno pytanko - przeglądając neta Q 6000 na jednych zdjęciach mają "bass reflex" widoczny z przodu na dole, na innych nie widać go wcale... skąd to wynika ???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Liter1979

Member
Bez reklam
Czy to oznacza że muszą być sporo od ściany ustawione ? Czy sa jeszcze jakieś róznice, czy tylko jesli chodzi o "br" ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Porownaj sobie specyfikacje, ale podejrzewam że róznice czysto kosmetyczne. Do samej ściany nie powinno się ogolnie dociskać kolumn. Z BR tylnym zawsze tam trzeba trochę odsunąć, ale u jednych to 20cm wystarczy a u innych dopiero przy 40-50cm będzie dobrze. Akustyka pokoju ma duży wpływ. Ja swoje mam ok 25cm odsunięte i jest ok.
 
Do góry