Zestaw kolumn 5.1 do Onkyo

Liter1979

Member
Bez reklam
Witam. Chciałbym zakupić zestaw kolumn do amplitunera Onkyo HT-R 758 (bliźniaczy model 414-ki). Kolumny w głównej mierze do filmów, do muzyki "raczej" sporadycznie. Odległość tv do miejsca oglądania ok. 3,5 metra, kolumny "surround" po bokach przy samej kanapie, budżet ok. 2000 zł, preferuje nowy zestaw, aczkolwiek używany, w dobrym stanie również biorę pod uwagę. Aha, zależy mi na mocnym, ładnym basie - ale chyba tak jak każdemu :) Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Napisz jaki metraż mieszkania? Na pewno zestaw używany miałbyś dużo lepszej jakości, tylko to ryzyko...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Liter1979

Member
Bez reklam
Pokój ma wymiary 3,60m na 5,30m + połączona kuchnia. Dodam że telewizor i kanapa na przeciw są na tym "krótszej ścianie"...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Praktycznie z nówek do tego metrażu i przy oglądaniu w znacznej ilosci filmów to QQ 6000, JBL Loft 50, Jamo s 606/608. Z tym że Jamo muszą mieś po bokach i z tyłu trochę miejsca z uwagi na konstrukcję. Nie wiem jak JBL, bo maja konstrukcję podobną, ale ponoć są łatwiejsze w ustawieniu. QQ mają BR z przodu więc można je dosuwać do ściany bez problemu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Liter1979

Member
Bez reklam
Ale to chyba nie jest zestaw 5.1, czy się mylę :?: Bo jeśli nie to raczej odpada - nie dam rady powalczyć z żoną o dodatkową kasę na zakup sub'a - ta walka jest z góry skazana na porażkę :sad:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ciężko ci będzie coś znaleźć ze subem na ten metraż i przy kwocie 2k. Na Allegro masz Jamo s606 + sub 260 za ok. 2500zł. U Blackninja pewnie by było taniej. Same JBL i QQ to koszt ok 2k, a na suba te 700 - 900zł musisz doliczyć. Masz prawie 20 mkw + kuchnia, wiec dźwiek trochę się rozejdzie na dodatkowe pomieszczenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Liter1979

Member
Bez reklam
W takim razie postanowiłem że troszkę się wstrzymam, i dozbieram kasę żeby kupić zestaw z "subem". Pójdę za waszą poradą i będzie to Quadrale, myslę że będę zadowolony :) Tak sobie myślę że sprzedam "pierdziawki" które mam obecnie w zestawie (Onkyo htp-658) za około 700-800 zł (myślę że dam radę, bo są praktycznie nowe) i za tą sumę dam już chyba radę zakupić zestaw z subem... Jak myślicie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dobry plan. Nie ma co się podpalać, i faktycznie lepiej poczekać i dozbierać bez kombinowania. Ale później zadowolenie ze sprzętu zrekompensuje dłuższy czas oczekiwania:) Z budżetowych polecanych subów zobacz Jamo sub 260/360, JBL ES 150. Popytaj Blackninje o ceny, to zobaczysz ile jeszcze byś musiał dozbierać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Liter1979

Member
Bez reklam
Szybkie pytanko - co sądzicie o tych "kolumnach" - Clatronic model LB 562. Wiem że delikatnie mówiąc nie są one najwyższych lotów ale mogę je wyrwać 60 zł za sztukę (dodam że są używane oczywiście) i zastanawiam się czy jest sens kupować je na jakiś czas. Tylko jak to zagra z moim apmlitunerem, i czy mimo wszystko czy kolumny które obecnie posiadam nie są lepsze...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Szybkie pytanko - co sądzicie o tych "kolumnach" - Clatronic model LB 562. Wiem że delikatnie mówiąc nie są one najwyższych lotów ale mogę je wyrwać 60 zł za sztukę (dodam że są używane oczywiście) i zastanawiam się czy jest sens kupować je na jakiś czas. Tylko jak to zagra z moim apmlitunerem, i czy mimo wszystko czy kolumny które obecnie posiadam nie są lepsze...

Ja bym się nie podpalał, tylko poczekał i odłożył kasę na coś lepszego. Zadowolenie będzie większe. Masz tu trochę opinii na temat tych kolumn Kolumny Clatronic LB 562 - Opinie - elektroda.pl, CLATRONIC LB 562, te albo inne -> porada - Stereo - Audiostereo.pl. Niestety, ludzie trochę po nich jadą.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Wiem że nie mają super opinii, nie napalam się również, chodzi mi jedynie czy zagrają lepiej niż obecne, a będą jedynie na jakiś czas, dopóki nie kupię "prawdziwych kolumn"...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiem że nie mają super opinii, nie napalam się również, chodzi mi jedynie czy zagrają lepiej niż obecne, a będą jedynie na jakiś czas, dopóki nie kupię "prawdziwych kolumn"...

Zrobisz jak chcesz, ale dla mnie to szkoda kasy. Tym bardziej że masz i tak ograniczony budżet. Powiedzmy że kupisz te kolumny za 300zł 5.0, no chyba że tylko fronty chciałbyś kupić? To jaka pewność że je sprzedasz za tą samą sumę?, a te 300zł mogą już posłużyć do kupna lepszego zestawu. Teraz kupić to nie sztuka, a sprzedać. Sam sprzedawałem dwa komplety kolumn do kina i poza stratą na kasie, jeszcze się musisz męczyć bo jeden by kupił ale mu dowieź, drugiemu sporo opuść, a trzeci ci powie że może kupić tańsze w lepszym stanie. Czasami to szlak mnie trafiał. Przecież na razie masz stare kolumny, więc w czym problem?
 

sebol81

New member
Na co Ci ten szajs za parędziesiąt zł?
Na tym bym nawet kwiatków nie postawił.
Jak widzę takie półśrodki to mi się odechciewa :x

Poczekaj i kup te Q...
A potem dokupisz suba.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Możliwości są dwie:

1. Kupisz te zastępcze Clatronic'ki. Uznasz, że są spoko i nawet nie jest najgorzej.
2. Kupisz je i stwierdzisz, że to jest szajs.

ad1. W takim wypadku szkoda, żebyś wydawał kasę na sprzęt proponowany przez Kolegów z forum. Wydana kasa nie przełoży się proporcjonalnie na Twoje odczucia. Zobaczysz poprawę, ale będzie ona subiektywnie mniejsza, niż wydana kasa.

ad2. Będziesz żałował, że wydałeś kasę na śmiecia i, że nie posłuchałeś Kolegów z forum.

Wybór należy do Ciebie -> nikt za Ciebie tej decyzji nie podejmie. Albo wygrasz, albo przegrasz :)
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Biorąc pod uwagę że te "kolumny" w przeważającej mierze mają BARDZO negatywne opinie, dam sobie spokój... Sorki za zawracanie głowy i dzięki za pomoc ! Schowam te 120 zł do świnki skarbonki :)
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Czy ktoś może podać adres internetowy jakiegoś dobrego sklepu gdzie można kupić te kolumny (Quadral Quintas 6000) ??? Przekopałem chyba calego neta i znalazłem jeden taki sklep :( Cała reszta sklepów sprzedaje ten zestaw razem z amplitunerem, a ja chcę tylko kolumny... :(
 
Do góry