Zestaw kina propozycja

marok

New member
Witam,

Jestem na kupnie zestawu do kina domowego, poniżej podaję najbardziej istotne informacje:
- metraż - 15 m2
- brak miejsca na kolumny podłogowe,
- tv Sony 37"
- przeznaczenie: głównie nTv - filmy, sport, czasami muzyka
- planowana rozbudowa o odtwarzacz BR
- budżet 3 - 3,5 tyś

Rozważam zakup takiego zestawu:
- Amplituner ONKYO TX-SR308S - 1095 PLN
- Zestaw głośników kina domowego Harman-Kardon HKTS16: 1 699 PLN
cały zestaw ok 2 800 PLN

edit:
- droższy zestaw:
Onkyo TX-SR578 - 1437 PLM
+ HKTS 30 BQ - 2000 PLN

zastanawiam się, czy jest sens po pierwsze dopłacać do Onkyo TX-SR578 (różnica 350 PLN)?. kwota różnicy nie jest aż tak duża a z tego co czytałem to Onkyo TX-SR578 obłsuguje 7.1, którego nie potrzebuję ....

Jeżeli chodzi o głośniki to zdecydowanie HKTS 30 BQ, są nieco większe, przypuszam też, że lepiej grają od HKTS16
 
Ostatnia edycja:

Krzych_c

New member
Z tym Harmanem kino będzie ok. Ale muzyki na tym nie posłuchasz. Moim skromnym zdaniem jeśli idziemy w stronę kompaktowego zestawu, lepiej zagra JBL SCS 178. Piszesz że masz tv Sony. Może warto kierować się też w stronę amplitunera tej firmy. Byłoby to zawsze jakieś udogodnienie. Cenowo też będzie korzystniej z tym JBLem.
 

marok

New member
zestaw JBL SCS 178 wystęuje w dwóch kolorach wiśnia i chyba orzech. Nie będzie pasował do mebli które mam w kolorze Venge...
taka prozaiczna przyczyna raczej eliminuje ten produkt

dz. za sugestię
 

Krzych_c

New member
W kolorze wenge występują Heco Victa (dark rosewood). Na przód 300, na tył 200, central. Do tego ampli Yamaha, i masz kino jak tralala :) i w muzyce też zagra przyzwoicie.
 

marok

New member
może być amplituner Yamaha RX-V 467? cena 1064 PLN

głośniki Heco mają świetne recenzje, narazie przymierzam taki zestaw:

przód - METAS XT 301 - 1239 PLN za 2 szt.
central - VICTA - 319 PLN za 1 szt.
tył VICTA 200 - 448 PLN za 2 szt.

później Sub np. 150 watowy też od Heco albo inny tańszy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Krzych_c

New member
Co do tych Metasów, to grają świetnie, i nie wiem czy nie szkoda ich pod ten amplituner. To ambitne kolumny mogące śmiało grać w zestawie stereo. Jeśli będziesz użytkował sprzęt tak jak napisałeś, to ja jednak byłbym za Victa 300 z przodu, a za różnicę w cenie dokupiłbym subwoofer, ewentualnie dołożyłbym do amplitunera, np Pioneer VSX 920, Onkyo 608, które w kinie będzie idealne, a Pioneer bardziej uniwersalny. Co do Yamahy z tych niższych serii mam mieszane uczucia. Miałem okazję posłuchać 567 na jakichś starych Eltaxach i ku memu zaskoczeniu brzmiało to całkiem fajnie. Ale ogólnie Yamaha w nowych produktach zbiera nie całkiem pozytywne opinie, więc dobrze by było jakbyś gdzieś mógł tego sprzętu posłuchać.
 
Do góry