Zestaw Kina - pomoc

isiah

New member
Witam

Mam zamiar zakupić zestaw kina domowego do nowego domu

- głośniki zestaw 5.1
- amplituner + Odtwarzacz Blu-ray
- metraż to około 50 m^2
- 10/90 muzyka/filmy (Głównie filmy, muzyki bardzo mało)
- budżet na zestaw ok. 6000 zł

Proszę o opinie i porady. Wiem, że metraż jest duży ale może się coś uda sensownego w tej cenie złożyć

Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiem szczerze, raczej nie:( Masz bardzo duży salon, i podejrzewam że same kolumny to będzie koszt całego Twojego wkładu. Przeważnie kolumny w klasie nisko-budżetowej czy średnio - budżetowej są produkowane na metraże powiedzmy do 30 - 35mkw, bo takie najczęściej kolumny kupują ludzie. Chcąc porzadnie nagłośnić taki salon, to już jest spory wydatek, a kupić coś żeby sobie brzdąkało to trochę nie ma sensu. Chociaż nie wiem czego oczekujesz po takim sprzęcie? Doby ampli który podoła sporym zestawom głośnikowym, to też wydatek ok. 3-4k, a gdzie jeszcze sub i BD? Najtańszą chyba propozycją z kolumn o dość dobrej mocy i dynamice by były Klipsch F3/F30 + Sub JBL ES 250, tylko i tak braknie na dobry ampli i BD:(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

isiah

New member
Dzięki za reakcję
Takiej odpowiedzi się niestety spodziewałem :-(
Nie oczekuję po sprzęcie jakiś cudów (do audiofila mi bardzo bardzo daleko).
Dodam jeszcze że tak naprawdę to głównie oglądam sport, a filmy to 1-2 w tygodniu.

To może inaczej
Ile minimalnie należy wydać na zestaw (jaki) żeby jako tako sprostał moim niskim :) oczekiwaniom ?

PS
Znalazłem taki zestaw w Saturnie
Kino domowe ONKYO HTE 616-BD309 Klipsch F30-C20-B20 Czarny/Czarny TX-NR616 + BD-SP309 + Klipsch F30-C20-B20 Czarny/Czarny

Więcej na: http://www.saturn.pl/poznan/kino-do...9-klipsch-f30-c20-b20-czarny-czarny,id-675535
Copyright © 2012 Saturn. All rights reserve
Ampli ONKYO HTE 616
BD 309
Klipsch F30 C20 B20

Czy taki zestaw będzie w miarę OK
W późniejszym czasie dokupienie Sub-a (trzeba iść na jakiś kompromis)
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
bazujac na tym ze sam piszesz ze nie masz wygorowanych wymagan:

ja bym chyba sie bardziej sugerowal wymiarem tego obszaru na ktorym bedzie odsluch.
jezeli jest to tylko czesc tego pokoju to mozesz kupic sprzet pod mniejszy gabaryt.
wiadomo ze wtedy to tak nie wypelni, ale nadal mozesz miec dookólny dzwiek z w miare poprawnym wrazeniem przestrzeni.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dzięki za reakcję
Takiej odpowiedzi się niestety spodziewałem :-(
Nie oczekuję po sprzęcie jakiś cudów (do audiofila mi bardzo bardzo daleko).
Dodam jeszcze że tak naprawdę to głównie oglądam sport, a filmy to 1-2 w tygodniu.

To może inaczej
Ile minimalnie należy wydać na zestaw (jaki) żeby jako tako sprostał moim niskim :) oczekiwaniom ?

PS
Znalazłem taki zestaw w Saturnie
Kino domowe ONKYO HTE 616-BD309 Klipsch F30-C20-B20 Czarny/Czarny TX-NR616 + BD-SP309 + Klipsch F30-C20-B20 Czarny/Czarny

Więcej na: Kino domowe ONKYO HTE 616-BD309 Klipsch F30-C20-B20 Czarny/Czarny TX-NR616 + BD-SP309 + Klipsch F30-C20-B20 Czarny/Czarny, Zestawy kina domowego - sklep saturn.pl
Copyright © 2012 Saturn. All rights reserve
Ampli ONKYO HTE 616
BD 309
Klipsch F30 C20 B20

Czy taki zestaw będzie w miarę OK
W późniejszym czasie dokupienie Sub-a (trzeba iść na jakiś kompromis)

Onkyo TX-NR 616 mają dość mocne zasilacze w porównaniu do ampli w podobnej cenie, więc patrząc z Twojej perspektywy może nie będzie źle. Zobacz jeszcze Denona 2113, wprawdzie trochę mniejszy pobór prądu ale może delikatnie ocieplić Klipsch. Onkyo ma bardziej chłodne brzmienie. Zresztą do kina Onkyo jest bdb, a tobie najbardziej zależy na TV i filmach. Z tym BD 309 to dałbym sobie spokój, bo oprócz wyglądu nic nie oferuje. Też się do niego przymierzałem, ale jak poczytalem opinie to odpuściłem. Lepiej sobie kup jakiś BD Panasonica czy LG, będzie taniej i przyjemniejsza eksploatacja. Suba byś musiał dokupić później, bo też trochę Cię wyniesie. To musi być dość mocny subik, bo jakaś popierdółka nie nagłośni tego salonu. Oczywiście, jak napisałem pasowałoby coś mocniejszego, ale uważam że idąc drogą kompromisu i ograniczonego budżetu to będzie dobry zestaw. Jak dobrze poszukasz to może jeszcze znajdziesz poprzedni model Onkyo 609, bdb. ampli i niczym praktycznie się nie różni od nowszego - 616, a cena może być niższa. Jeśli chodzi o sprzęt napisz do Blackninja, bo ma dobre ceny i może jeszcze coś zaoszczędzisz. Taki sprzęt się kupuje w typowych sklepach Audio, przynajmniej ja bym nie kupił w Saturnie czy RTvAgd, nawet nie wiadomo czy w tym Saturnie mają gwarancję dystrybutora?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Onkyo 616 + Klipsch F30 C20 B20 to będzie dobre rozwiązanie. Wiadomo że przydałby się jeszcze mocniejszy amplituner ale budżet na to nie pozwala. Zobacz jeszcze Taga Harmony Platinum F120+C40PR+S40.
 
Do góry