Zestaw kina - kasa nie gra roli ...

quidditch2

New member
No dobra zeby nie bylo kasa oczywiscie gra role ... ;)
Chce kupic sprzet i potrzebuje pomocy fachowców, generalnie problem przedstawia sie nastepująco:
Mysle o zestawie w granicach 3 tysiecy, oczywiscie jezeli wyjdzie pare zlotych wiecej to tragedii nie ma.
Moje wymagania to glownie sluchanie radia, radia z internetu, mp3, DLNA czasem obejrze film ale tez wyjatkowo jak bedzie on w wersji z dzwiekiem przestrzennym.
Jezeli chodzi o AMPL. to zastanawiam sie nad DENON AVR-X1000 lub YAMAHA RX-V475.
Kolumy to:
YAMAHA NS-F160/NS-P160 + sub
TAGA 606 v3 +sub
JAMO S606 +sub

W sklepie udało mi się posłuchać zestwu YAMAHA RX-V473 NS-F150/NS-P150 + sub YST-SW030
i jak na moje niedoswiadczone ucho dzwiek (radio) byl calkiem przyjemny w porównaniu z innymi zestawami jakie byly wystawione glownie DENON + ELTAX.

Pytanie czy taki zestaw RX-V475 + TAGA 606v3 bedzie gral rownie dobrze co wspomniany wcześniej zestaw YAMAHA'Y ?

Niestety nie mam za bardzo gdzie tego posluchac i wyciagnac własnych wnioskow.
Czy moze lepiej zastanowic sie nad zestawem stereo ?
Ale tu pojawia sie pytanie czy do takiego wzmacniacza (z "internetem") mozna podlaczyc kolumny stereo tak aby dzialal on w trybie stereo a pozostale wyjscia pominac ?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
kolego w temacie że kasa nie gra roli to ile możesz przeznaczyć:D jaki najwyższy możesz osiągnąć pułap ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jaki metraż i czego więcej słuchasz/oglądasz ( muzyka czy film)? Do zestawu stereo szkoda kupować amplituner Kd, więc musisz się zastanowić czy iść w kino czy stereo? Akurat radia internetowego posłuchasz też na odtwarzaczu BD z dostępem do internetu czy odtwarzaczu sieciowym.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ale grunt to umieć się sprzedać ;)
Quidditch2 ma coś z marketingowca. Wymyślił temat, na który każdy rzuci okiem, więc i odpowiedzi, propozycji, porad będzie więcej :D
Jakby zalozył kolejny setny wątek "jaki zestaw do 3 tys" to niebyło by takiej reakcji :)

A tak w ogóle, to czasem na innych forach sa gęsto podzielone i uporządkowane tematy (nie mam na myśli audio). Np. "Co kupic", a dalej, odpowiednio mogloby być zestaw do 2, do 3 ,do 4, 5 tys. itd (albo podział 0-2, 2-4, 4-6 tys....). Wtedy niebyłoby bałaganu i tylu bliźniaczych tematów. Wiadomo, ze w danej klasie (kasie) zestawów jest kilka (czy kilkanascie w przypadku kłopotliwego ustawienia, gustu, itp) sprawdzonych i po kłopocie ;)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Ale grunt to umieć się sprzedać ;)
Quidditch2 ma coś z marketingowca. Wymyślił temat, na który każdy rzuci okiem, więc i odpowiedzi, propozycji, porad będzie więcej :D
Jakby zalozył kolejny setny wątek "jaki zestaw do 3 tys" to niebyło by takiej reakcji :)

Żebyś wiedział ze masz racje ja od razu wbiłem jak zobaczyłem tytuł tematu ale jak przemknął mi pierwszym poście denon X1000 to od razu coś nie tak:p a nie chciało mi się całości czytać,wystarczył sam temat :D
 

quidditch2

New member
Ech no niestety malo kto sie nawet wczytal w to co napisalem, moze fakt troche z humorem ... ;)
Anyway na dzien dzisiejszy ciagle mam dylemat. Niestety problem jest z odsluchaniem tego co proponujecie na forum.
Jak czytam posty to ciagle jest info zapytaj blackninja i on zwykle proponuje sprzet HK + kolumny JBL, ale gdybym ja mial cos wspolnego ze sprzedaza sprzetu HK + JBL to tez bym to proponowal ... ;)
Udalo mi sie przesluchac kolumny JBL'a w markecie i szalu nie bylo takze niestety widze ze jeszcze duzo pracy mnie czeka.

Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Właśnie mi się wydaje że wszyscy ze zrozumieniem przeczytali Twoją prośbę. 2 dni nic nie odpisywałeś, pytałem się jaki masz metraż? Ja nigdy nie napisałem żeby radzić się Blackninja, tylko żeby się z Nim skontaktować w sprawie kupna, bo ma naprawdę konkurencyjne ceny a do tego jest pewnym sprzedawcą. Po co przepłacać zamawiając na allegro czy z niepewnego źródła. Odnośnie Twojego problemu to troche kaski przymało, ale coś się wymyśli. Nadal tez nie wiem co chcesz kupić, czy cały zestaw KD czy tylko stereo + wzmak? Najpierw sam powinieneś się określić, bo nie wiadomo co proponować. Czy zestawy 5.0 do 1500zł, amplitunery KD, czy może wzmaki stereo i lepsze fronty? Przecież nikt nie podejmie za Ciebie tej decyzji:) Ja osobiście tez uważam że są kolumny bardziej muzykalne od JBL ale to moje takie prywatne zdanie. Tylko jeżeli chcesz dobre kolumny z to wyniosą one cały Twój założony budżet. Dlatego pewnie chlopaki nic nie pisza, bo nie wiadomo o co kaman:)
 
Ostatnia edycja:

quidditch2

New member
Metraz około 30m^2.
Kase jaka chce przeznaczyc to około 3 tys. PLN piszę około bo jak się okaże że np. za 4 tys. będzie niebo a ziemia to odżałuję.
Wazny jest dla mnie internet w Amplitunerze.
80% muzyka 20 % filmy.
Rozwazam zestaw 5+1 lub stereo.
i to chyba wszystko ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli nie chcesz nic pokroju Jamo s608/628, Wharfedale Obsidian, Quadral Quintas 6000 czy JBL Loft, to niestety musisz trochę kasy dołożyć. W miarę przyzwoite same fronty na Twój salon to koszt ok. 2500zł-3500zł. No niestety metraż wymusza taką kwote, a jeżeli jeszcze chcesz mieć lepszą jakość to nie ma wyjścia. Wzmak też podejrzewam 1500zł-2k, podobnie CD. A słuchałeś coś z tych budżetowych kolumn co wymieniłem? W miarę zestaw to np. Melodika BL 40, Monitor Audio Mr 6, Klipsch F20 + Harman Kardon 980, wychodzi delikatnie ponad 3k. Tylko Ty jeszcze chcesz internet... Kupno amplitunera KD do słuchania w 80% muzyki mija się z celem, a do tego jakość też bedzie mizerna. Można by było dokupić jeszcze odtwarzacz sieciowy do wzmaka stereo, ale to też już dodatkowe koszty. Sam kurcze nie wiem co Ci doradzić?:(
 
Ostatnia edycja:

quidditch2

New member
OK dzieki poprzegladam to co wymieniles w miare mozliwosci.
Ja nie mam uprzedzeń, do sprzętu ale jedyny zestaw jaki jako tako brzmiał w markecie to byl zestaw yamahy ten co pisalem w pierwszym poscie, inne nawet drozsze brzmialy co najmniej dziwnie a nie wspomne juz promowane w kazdym markecie kolumny eltax'a mimo ze maja jak to sprzedawca zachwalal "jedwabne membrany" :)
Czy nie ma wzmacniaczy stereo z funkcjami sieciowymi ?
Co to jest odtwarzacz sieciowy mozesz podac jakis przyklad ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wpisz sobie w allegro " odtwarzacz sieciowy" lub są też odtwarzacze multimedialne z możliwoscią podłączenia pod internet. Teraz to praktycznie większośc urządzeń mają możliwość podpięcia pod internet. Mnie akurat taki bajer nie potrzebny i słabo się orientuję w urządzeniach. Ja głównie odtwarzam z nośników, chociaż nie ukrywam jakieś radyjko internetowe by się przydało. Wzmaków stereo z obsługa sieci nie spotkałem.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No dobra zeby nie bylo kasa oczywiscie gra role ... ;)
Chce kupic sprzet i potrzebuje pomocy fachowców, generalnie problem przedstawia sie nastepująco:
Mysle o zestawie w granicach 3 tysiecy,
Dlaczego celowo wprowadzasz w błąd forumowiczów?
Wielu zupełnie niezainteresowanych tematem traci czas, żeby się dowiedzieć, że ich to zupełnie nie interesuje. To zupełny brak szacunku.
 

quidditch2

New member
Dlaczego celowo wprowadzasz w błąd forumowiczów?
Wielu zupełnie niezainteresowanych tematem traci czas, żeby się dowiedzieć, że ich to zupełnie nie interesuje. To zupełny brak szacunku.

HQ150, jak już będziesz dziadkiem na emeryturze i usłyszysz, że ktoś obok mówi zrzęda albo upierdliwy dziadek to pamiętaj, że to o Tobie ... ;)
Nie idź tą drogą, zmień kierunek póki jeszcze czas :)
 
Do góry