Zestaw kina domowego

chudas94

New member
Witam jestem tu nowy więc chcę się przywitać.

Chciał bym zakupić do swojego pokoju głośniki + amplituner + kiedyś subwoofer.
Więc tak mój pokój ma 20 m2

Mój budżet nie jest duży, a zakup tego sprzętu chciał bym zrobić na raty (tzn. nie kupować wszystkiego naraz tylko w odstępie czasowym).

Myślałem na takimi głośnikami
http:/, /allegro ,.pl/2-kolumny-podlogowe-voice-kraft-500w-okablowanie-i1380467424.html
(2x
żeby były cztery) (w linku są 2 spacje i przecinek)
do tego amplituner (nie mam pojęcia jaki).
W swoim czasie także subwoofer.
I nie wiem czy do tego jeszcze jakiś jeden głośnik.

To wszystko chciał bym podłączyć do dekodera z telewizji N,laptopa,xbox'z 360.

Proszę o podpowiedź, czy to co wymyśliłem jest dobrym rozwiązaniem, jak to wszystko połączyć (głośniki do ampli...) itp.

Pozdrawiam chudas94
 

krisder

New member
Bez reklam
Ile masz zamiar przeznaczyć na początek na ampli i fronty (lepiej zacząć od samych frontów)?
Tych VK nie polecam.
 

chudas94

New member
Nie wiem ile.
Chwilowo mam 200zł, tak jak mówiłem zakup chciałem rozłożyć na "kilka", żeby nie czekać tyle czasu i już na początek coś mieć.
No fronty czyli te co podałem w linku tak? (heh srr ale jestem zupełnie zielony w tym).
Jeśli to są fronty to tak pierw je zakupić, później amplituner i później resztę.
Czy za około 200zł mógł byś polecić/poradzić jakieś kolumny?
 

Cyborg65

New member
Witam

Na początku coś mi nie pasowało w wypowiedzi kol schwarz
Chyba ten ton
zastanowiłem się raz jeszcze i racja odłóż ze 2 kafle jak odłożysz 1 to co najwyżej kupisz takie pierdziawki jak ma kol schwarz Jamo S506 HCS3
a on wie najlepiej co to znaczy - (czytaj jak to potrafi "zagrać")
A wracając do sprawy to powiedz co cię więcej interesuje muzyka czy filma jeśli to i to to w jakich proporcjach
P:lol:zdrawiam
PS
Głośnikp kupujemy do ustrojstwa typu wzmacniacz czy amplituner nigdy odwrotnie.
 
Ostatnia edycja:

chudas94

New member
Myślę, że to będzie 60% filmy 40%muzyka (w filmy dołączyłem także xbox'a i oglądanie normalnie telewizji).
Myślałem nad podłączeniem tego też do dekodera z telewizji N.
Zadaje takie pytania bo nigdy nie miałem do-czynienia z czymś takim jak kolumny czy też kino domowe.
Co do kasy.
Dlatego zadałem pytanie czy te głośniki mogą być, czy jakieś inne proponujecie? (mam 17 lat i myślę, że na pół roku uzbieram max 800zł). :D
 

schwarz

New member
Cyborg65 tobie nie pasuje coś w wypowiedzi 90% użytkowników tego forum. Ciekawe czy kiedyś doradzisz komuś i pomożesz czy tylko lubisz krytykować. A moje pierdziawki mają głośniki takiej samej wielkości jak twoje boskie Tonsile.
 

Cyborg65

New member
Witam

schwarz
Nie bij piany tylko naucz się to czytać
Porównaj to
Tonsil Maestro II 180 - opis, informacje, dane techniczne produktu
Do tego
Jamo S 506 - opis, informacje, dane techniczne produktu
Nie będziesz w stanie, bo zamiast poczytać co się z czym je, jak ci już kilkukrotnie sugerowałem, wolisz popisać chyba tylko w celu nawalenia liczby postów.Ale to nic powiem ci co akurat mi się podoba w opisie Tonsila a nie wiem gdzie to znajdziesz w swoich pierdziawkach (pomijając parametry).Tu jest opisane jakie głośniki są tam zamontowane po kolei.czyli nie ma ryzyka że do opisu produktu założyli np jakieś średniaki, a następna seria to totalny chłam:hihi::hihi:
Bo np zabrakło tych z opisu i zastosowali artykuł zastępczy.
Widzisz jakieś przeciwności że się to nie może zdarzyć bo ja nie.
A najważniejsze jest to że gdybyś potrafił odczarować te dane to byś wiedział dlaczego Tonsil gra a Jamo pierdzi
Postaraj się człowieku wiedza nie boli
P:lol:zdrawiam
 

schwarz

New member
Tonsil ma cię chyba na swojej liście płac i pewnie płaci ci za to żeby psuć opinie konkurencji która dużo sprzedaje;) Nie potrafie sobie w inny sposób wytłumaczyć tego że siedzisz na tym forum 24h na dobę i wypisujęsz felietony na temat fatanych Jamo Klipschów Onkyo itd. Pozdr
 

Cyborg65

New member
Witam

chudas94
Tylko pogratulować 17 lat i taka determinacja :eek:k::eek:k::eek:k:
Na pewno musisz jaszcze troszkę pozbierać.
W związku z tym że muzyka i film to sytuacja sie troszkę kąplikuje.
Amp stereo odpada ze względu na filmy amp wielokanałowy nowy sporo kosztuje, to znaczy coś sensownego bo najtańszy amp jaki jest to raczej odpada.
W związku z tym pytanie zasadnicze czy musi to być nowe ze sklepu czy może być np ąllegro, tu też bywają nowe, powystawowe i czasem jakieś niedobitki ze sklepów itp
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

schwarz
No widzisz mamy inne podejście do sprawy.
Ja piszę Tonsil bo mi się lepiej podoba od Jamo Klipschów Onkyo itd
Mimo że inaczej twierdzi znakomita większość na tym forum.
Ty natomiast twierdzisz że Jamo Klipschów Onkyo jest świetne bo tak twierdzi większość 90%.
Ja to rozumiem.
Tylko weź pod uwagę jedno, 100 000 000 much twierdzi że gówno jest ekstra papu, idąc twoją sposobem myślenia..................
W każdym bądź razie powodzenia:popcorn:

P:lol:zdrawiam
PS
Jeśli czegoś nie wiesz to ci podpowiem, forum to miejsce gdzie wypowiada się swoje opinie, nie większości
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
chudas zależy ci na jakości czy ma brzęczeć?jak to drugie zobacz coś ze zintegrowanych zestawów samsunga czy lg ale tych z wejsciem hdmi

schwarz tonsil ma ten plus że doskonale podawał parametry - możesz dokładnie sprawdzić głośnik i czy dobrze wyliczona jest obudowa....tam g...na nikt ci nie wciskał
w wiekszości tych prostszych jamo czy innych masz tylko ładną kolumnę i zero informacji a czesto naewt 4-8 ohm i zalecany wzmacniacz 20-100 wat...a to juz jest żałosne i nie przystoi zadnej firmie - świadczy tylko o tym że sami nie potrafią określić parametrów
 

schwarz

New member
Ale pisz Tonsil Tonsil Tonsil bo za to ci płacą i ja nie mam z tym problemu;) Nie mam interesu w tym czy ktoś kupi Jamo czy Tonsila. Różnica jest taka, że ty się produkujesz żeby Jamo i Klipsch zbiedniało a ja poprostu staram się wypowiadać na temat...
I widzisz z chęcią bym posłuchał twoich kolumn ale niestety nikt tego cudownego produktu nie sprzedaje więc nie można tego zrobić i ocenić. Niestety w sklepach w których bywam sprzedają tylko tandetę w postaci Onkyo, Danonów, HK, Klipów, Jamo, Wafli i innych a tego hiendu twojego brak. Pozdr
 

Cyborg65

New member
Witam

pkomp
Daj spokój ja też zakończyłem dyskusje z tym kolegą.
Jest płaski jak polsilwer i za Chiny nie zrozumie co napisałem w poście 9 i na co ty zwróciłeś uwagę. i nawet nie jest tego świadomy.Mało tego co drugi post tłumaczę jak komuś dobremu poczytaj dowiedz się czegoś bo nie masz pojęcia co piszesz, jak groch o ścianę ma rację bo tak twierdzi 100 000 000 much .I typowe dla każdego dyletanta atakuje oskarżeniami i ogólnikami, bo wiedzy zero . Ja z nim skończyłem a tobie radzę nawet nie zaczynać
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chudas94

New member
pkomp ma to ładnie brzęczeć :D (nie mam tyle kasy, aby to ładnie grało ;/)
Nie musi być to nowe ze sklepu, może być tak jak napisałeś Cyborg65.
 
Do góry