Zestaw kina domowego 5,1

ajwonka25

New member
Witam

Przymierzam się do kupna sprzętu do kina domowego, Dopiero zaczynam szukać. Kompletnie się na tym nie znam - czytam na necie i pytam w sklepach i znajomych i tak się pomału dowiaduje.
Chciałabym zestaw 5.1. do ok 3500 zł za całość tj. amplituner plus kolumny. Czy blue-ray potrzebny? chyba nie...
muza - film (60%-40%). Muza głównie trance, house, elektro

Mam na oku amplituner Yamaha RX 673 lub RX 773 lub A 810 lub RXV2067. Który najlepszy? a może w ogóle inny?
Jakie kolumny do tego?

Bedę wdzięczna za pomoc.

tv to samsung 6800s 46 es
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
czy system musi być 5.1 czy może być 5.0? yamaha RX 773 czy A 810 to koszt coś koło 2800zł więc braknie Ci kasy na kolumny. Moim zdanie więcej powinieś przeznaczyć na kolumny (albo chociaż 50/50 kolumny/amplituner)

Podałeś że 60% to muzyka, mi osobicie w stereo bardziej podobają się Denony i Marantze. Amplitunerów H/K nie słuchałem ale też mają dobre opinie.

Podaj jeszcze wielkość pokoju?
 

ajwonka25

New member
Może być bez suboofera. Słuchałam muzy swojej na Yamacha i mi się podobała. Ale to posłucham jeszcze na denon i marantze - jak polecasz. Tylko modele jakie?
Ok, więc skoro nie zmieszczę się w cenie. To olac tamte amplitunery i dobiorę coś innego. Mogę przeznaczyć w takim razie 50/50 w sumie wazne by kolumny były dobre - uwielbiam czysty i głęboki bas.

Wielkość pokoju to 3 x 5,2 m ale przestrzeń przed kanapą gdzie jest TV i chciałabym ustawić kolumny to ok 2 x 3 m.

chciałam dodac rysunek na forum ale okazało się że muszę mieć 5 postów by móc to uczynić :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak mam w pomieszczeniu 3,8 x 5 Denona 1611 i Roth Oli 4010, gra dobrze szczególnie jeśli chodzi o bas, subwoofera mi nie brakuje. Tego Denona juz dawno nie ma więc możesz pomysleć o 1612 lub 1912. Masz mniejsze pomieszczenie więc myslę że Rothy 30 by wystarczyły, dobrze by było żebyć wybrał się na odsuch. Posłuchaj też Jbl studio 180.
 

ajwonka25

New member
dziękować, odsłucham

czekam także na opinie i sugestie innych :)

jednak chcialabym mieć 2 kolumny przy TV (lub też 2 małe głośniki przy tv) i 2 z tyłu za kanapą.

denon 1912 wycofany. denon 1612 jest a jeszcze mi sie podoba denon 1713 :)
co sądzicie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Odtwarzacz BD się przydaje, zwłaszcza jak się ma kino domowe, bo przecież pewnie chciałabyś obejrzeć film z super dźwiękiem i jakością obrazu? Co do KD to za wysoko celujesz w amplituner. Ta Yamaha co podałaś 771 to już koszt ok 2500zł, nie mówiąc o A810. Roth Oli 30 super kolumny tylko też komplet 5.0 to jakieś 2800zł, a gdzie jeszcze amplituner? Niestety przykro to mówić ale za tą kasę to tylko coś z niższej półki, czyli amplituner za ok 1500 - 1700zł i tyle samo na kolumny, chyba że z 1 tys dozbierasz? Z tanich kolumn to coś z QQ, Jamo, może polecane przez Blackninja JBL Loft. Z amplitunerów radzących sobie w muzyce to musisz wybierać coś z Marantz, Harman Kardon, Denon.
 

Raikage

New member
Ze swojej strony mogę polecić wymienione przez krzysiek1980 QQ. Posiadam zestaw QQ 6000 w 5.0 zarówno w KD jak i w stereo wg. mnie grają dobrze, basu na pewno mi nie brakuje. Amp już chyba wychodzący ze sprzedaży Onkyo 578 też wg. mnie sprawuje się dobrze po włączeniu audyseeya i ładnie wygląda ;)
 

ajwonka25

New member
a taki zestaw?

yamaha rx v 673 i głośniki jamo 606

za 3600 na ceneo

bez blue-ray - nadal zastanawiam sie po co, skoro filmów na dvd nie oglądam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli pokój ma niecałe 16 mkw to osobiście nie polecam Jamo s606. Miałem je w takim metrażu i w kinie było dobrze ale w muzyce dudnienie i zbyt jaskrawa i męcząca góra pasma. Poza tym te głośniki nie lubią ciasnoty i nie ma co ich wstawiać gdzieś w kąt lub między meble. Jeżeli szukasz czegoś w tej cenie to cały czas obstawiam za QQ 5000 lub Jamo s506. Są one łatwiejsze do ustawienia a dodatkowo QQ mają przednie otwory BR więc je możesz bardziej dosunąć do ściany. Z droższych i lepszych stawiam na Roth Oli 30 lub MA MR4. Takie pytanie: skoro piszesz że nie potrzebujesz odtwarzacza BD bo nie oglądasz filmów na BD lub DVD to po co ci kino domowe? Przecież po to się je kupuje aby posłuchać dźwięku w DD czy DTS, który jest przeważnie w filmach na DVD czy BD. A jeśli faktycznie cię to nie kręci to kup sobie dobry wzmacniacz stereo i fronty. Muzyka o wiele lepiej zabrzmi a i film obejrzysz z fajnym dźwiękiem (ale nie przestrzennym).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armi

New member
Bez reklam
jak do muzyki to jamo nieszczególnie można polecić :)

jeśli ważna muzyka to najpierw myśl o kolumnach - potem za to co starczy kasy to elektronika

elektronika ma to do siebie ze za rok-dwa i tak bedzie przestarzala i bedziesz chciala wymienic a kolumny no coz zostaja :)

no chyba ze kolor przestaje sie podobac albo nie pasuje pod nowy wystroj - taki zarcik ;)
 

ajwonka25

New member
Takie pytanie: skoro piszesz że nie potrzebujesz odtwarzacza BD bo nie oglądasz filmów na BD lub DVD to po co ci kino domowe? Przecież po to się je kupuje aby posłuchać dźwięku w DD czy DTS, który jest przeważnie w filmach na DVD czy BD. A jeśli faktycznie cię to nie kręci to kup sobie dobry wzmacniacz stereo i fronty. Muzyka o wiele lepiej zabrzmi a i film obejrzysz z fajnym dźwiękiem (ale nie przestrzennym).

Oglądam filmy ale albo z TV albo z netu.
Napisałam na początku procentowo muzyka - film

ale czy to znaczy że do ogladania filmów z tv lub kompa nie potrzeba kina domowego?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kino domowe ma sens jak oglądasz filmy w DD czy DTS, bo na nich masz dźwięk przestrzenny, a jak oglądasz tylko filmy z TV lub Divix to mija się z celem bo tych efektów nie będziesz miała, chyba że załączysz PL II (takie pseudo DD). Jeżeli jest tak jak piszesz i nie masz potrzeby mieć DVD czy BD to kup lepsze fronty i wzmacniacz stereo. Jakość muzyki będzie dużo lepsza niż z amplitunera KD i do twoich potrzeb filmowych też dźwięk będzie lepszy. Jak film masz nagrany w stereo, jak w przypadku większości Divix czy filmów z TV to nic ci nie da jak puścisz na KD w 5.1.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ajwonka25

New member
Ok,

A więc co sądzicie o :

kolumny przednie
1. Wharfedale DIAMOND 9.3
WHARFEDALE - KOLUMNY GŁOŒNIKOWE, ZESTAWY STEREO HI-FI ORAZ KINA DOMOWEGO

LUB

2.
Dali CONCEPT 2
DALI, ZESTAWY KINA DOMOWEGO, SYSTEMY HI-FI STEREO, KOLUMNY, GŁOŒNIKI

PLUS
AMPLITUNER

1. Yamaha 673
RX-V673 - Yamaha - Systemy kina domowego - Top Hi-Fi & Video Design

LUB

2. YAMAHA 573
RX-V573 - Yamaha - Systemy kina domowego - Top Hi-Fi & Video Design

LUB

3. HARMAN KARDON AVR 260
HARMAN-KARDON, KOMPONENTY ELEKTRONICZNE I ZESTAWY STEREO HI-FI ORAZ KINA DOMOWEGO, PROCESORY, ODTWARZACZE, MULTIMEDIA, AKCESORIA

PLUS

Suboofer - jeszcze nie wybrałam


amplituner wybierać chce do 2000 zł (wybrałam te 7.1 aby mieć możliwość rozbudowy kiedyś, ale się nie upieram - może być i 5.1)

głośniki - tak jak radziliście tylko z przodu - i to mniejsze - bo na kolumny miejsca nie ma

MAM PROSBĘ - co o tym sądzicie? Co wybrać z tego i czy w ogóle dobrze wybrałam ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zamieszam Ci w głowie ale może warto kupić dobre i mocne monitory, a do tego tańszy amplituner?
Monitor Audio RX2 potrafią więcej niż niektóre podłogówki :)
 

ajwonka25

New member
Widzieliście układ pokoju?

ustawiłam testowo pozyczone kino domowe - słabe bo słabe - ale o co chodzi...
otóż jak włączylam na muzę to dźwięk pozostawał z tej jednej, prawej strony pokoju... ja słucham muzy nie siedzac na kanapie ale chodząc po domu, będąc np w przedpokoju nie było tak słychać.

A jak poprzednio głosniki miałam z lewej strony pokoju i właczałam muze to było super.

Stąd moje rozważania nad kupnem amplitunera na 2 strefy
W kwadracie - kanapa- wnęka gdzie jest tv - byłoby kino domowe
a dwie kolumny na muze po lewej w rogach.

Tylko ze jeden zasadniczy MINUS - KASA. Mozna to zrobic stopniowo w sumie

Co sadzicie?????????

A może jakieś inne rozwiązanie? bo z tymi głosnikami przednimi na przeciw kanapy to mi wcale a wcale nie odpowiada słuchowo... :(
 
Do góry