zestaw kina domowego 2.1 do 3.000 zł

mateobelmond

New member
Witam Panowie i Panie,

stoje przed wyborem sprzętu grającego do salonu - do dzisiaj byłem zdecydowany na zakup soundbara, jednakże sytuacja się zmieniła i jednak zdecyduje się na zestaw 2.1Zestaw 5.1 nie wchodzi w grę z uwagi na alergię drugiej połówki na kable :cool:

Pokój połączony z kuchnią ma 31 metrów kwadratowych. Odległość od telewizora do kanapy to ok. 3-3,5 m. Głośniki i amplituner potrzebne są wyłącznie do oglądania filmów- muzyka będzie słuchana bardzo rzadko.

Prosiłbym o przedstawienie propozycji amlitunera i głośników we wskazanej kwocie - tj. do 3.000 zł
 

collider

New member
Bez reklam
Na twoim miejscu pomyślałbym o tym:
HTL9100-12-A3P-global-001-highres.jpg


Soundbar Philips Fidelio HTL 9100, mieści się w budżecie, ma bezprzewodowe głośniki i dobrze gra. Tak więc wilk syty i owca cała :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

collider

New member
Bez reklam
A to duży błąd. Gdzieś tu na forum jest test tego soundbaru i wynika z niego, że jest rewelacyjny nawet w dużym pomieszczeniu. Dodatkowym atutem jest to, że dzięki odczepianym głośnikom tworzy prawdziwe KD z efektami dookólnymi a nie jak reszta soundbarów pseudo 5.1. Ten soundbar jest naprawdę świetny i to nie tylko moja opinia.


Znalazłem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-d...rza-dzwieku-bezprzewodowego-test-otwarty.html
 
Ostatnia edycja:

mateobelmond

New member
test czytałem przyznam że philips robi duże wrażenie. jest to jakaś opcja jednakże chciałbym poznać opcje zestawów apli plus duże kolumny podłogowe.
 

collider

New member
Bez reklam
Moja propozycja wynika z tego, ze jak pisales zestaw ma sluzyc glownie do filmow i tv a z calym szacunkiem nawet najlepszy system 2.1 nie odda tego co daje KD z tylnymi glosnikami. To zupelnie inny poziom ogladania filmow. Amplituner z kolei ma ten plus, ze mozna podpiac do niego wiele urzadzen a takze rozbudowac w przyszlosci do 5.1.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips jako system "bezkablowy" gra rewelacyjnie.
Ale skoro masz miejsce nawet na duże kolumny - to już inna bajka.
Chcesz do stereo czy będziesz rozbudowywać do 5,1 ?
 

mateobelmond

New member
znając życie to będę rozbudowywać - jedyny problem to kable- na ten moment nie ma możliwości abym poprowadził je na tył - pozostają tylko bezprzewodowe. także zakładamy że w przyszłości będzie to zestaw 5.1 a na chwilę obecną 2.1
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mateobelmond

New member
te kolumny dali mi się podobają. jednak po wielkich walkach z samym sobą i z piękniejszą połówką prawdopodobnie zdecyduje się na zestaw 5.1 - jestem jeszcze w stanie schować kable na tył w listwke przypodłogowej :) także pewnie budżet by wzrósł do 4.000 zł za komplet amplituner i głośniki. Jakieś propozycje? jak mówiłem pokój z kuchnią to ponad 30 metrów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz to możemy poszaleć.
Harman avr 156 + JBLe ES 180 zestaw.
Napisz do Blackninja to powinieneś się zmieścić w klasie cenowej.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
te kolumny dali mi się podobają. jednak po wielkich walkach z samym sobą i z piękniejszą połówką prawdopodobnie zdecyduje się na zestaw 5.1 - jestem jeszcze w stanie schować kable na tył w listwke przypodłogowej :) także pewnie budżet by wzrósł do 4.000 zł za komplet amplituner i głośniki. Jakieś propozycje? jak mówiłem pokój z kuchnią to ponad 30 metrów.
Harman AVR-170 + JBL LOFT 50 5,1
 

axelife

New member
hej,

Podepnę się po ten temat - bo w zasadzie to mam bardzo podobny problem:
Mianowicie - chce nabyć zestaw 2.0 - ktory docelowo rozbuduje w przyszłości do 5.0 lub 5.1.
Powody takiego stanu rzeczy są dwa:
1. w chwili obecnej nie mam mozliwosci ustawienia ani podłaczenia (pociagnięcia kabli) do tylnych głośników (sofa stoi centralnie po środku pomieszczenia - TV na ścianie)
2. ze względu na małe dziecko - wieczorne seanse i tak muszą byc "wyciszone".

Tak więć z warunków brzegowych:
- pomieszczenie ok 31m2 (kwadrat)
- głosniki będa stały w miare blisko ściany (nie chciałbym żeby odstawały więcej niz 15 cm)
- na chwile obecną 70% muzyka (RnB, Rock), 30% filmy - przy czym zaznaczam ze nie jestem fanem podgłaszania do granicy wypadania szyb z okien.
- to będzie mój pierwszy sprzęt tego typu - wcześniej wynalazki typu wieża midi, niemniej - gdybym miał określić brzmienie jakie mi się podoba to celowałbym w charakterystyke "loudnes'ową" czyli uwypuklone dolna i górna granica pasma. Z drugiej jednak strony musze pamietac o tym ze przy nocnym seansie na niskim poziomie głośności - muszę mieć środek zeby dobrze słyszeć i rozumiec dialogi.
- budżet - ok 2,5k PLN (ale rozważe inne opcje jeżeli bedzie za tym argument) - przypominam ze to mój pierwszy sprzęt.
- Ampli koniecznie musi mieć Lip-Sync
- radio FM
- mile widziane DLNA
- kanał zwrotny audio i HDMI z 3D

Widziałem przeglądając inne wątki ze głownie proponowaliście kombinacje z JBL Loft lub Studio, Jamo 606 / 608, z ampli Harmana 156 czy 170 lub Onkyo - jednakże tam w więszkości zestaw miał słuzyć do kina a w mniejszości do muzyki. Dwa ze grało 5.1 a nie tylko front.

Z góry dzieki za pomoc.
 

mateobelmond

New member
Nastąpiła zmiana i przewartościowanie potrzeb :) na chwilę obecną myślę nad zestawem dali zensor 5 lub 7. słuchałem też dali lektor 6 i dla mnie grają dużo delikatniej, subtelniej niż zensory.

do tego prawdopodobnie amlituner denon avr-x2000 - na odsłuchach zrobił dobre wrażenie.

btw. muszę coś kupić bo poziom cenowy niebezpiecznie rośnie - od soundbara za 1500 zł do zestawu kina wraz z ampli za troszkę większą sumę :)
 
Do góry