Zestaw kina do oceny

szywal79

New member
Witam serdecznie wszystkich kinomaniaków :)

Mam prośbę o ocenę, ewentualnie poprawkę zestawu kina domowego.
W pomieszczeniu (zupełnie zaciemnionym) posiadam już projektor OPTOMA HD25e, który wyświetla obraz na ekranie o przekątnej 115 cali. Teraz mam zamiar kupić nagłośnienie i tutaj proszę o ocenę zestawu, który wybrałem. Chciałbym wiedzieć czy głośniki będą odpowiednie do pomieszczenia o tej powierzchni i czy amplituner jest warty zakupu czy zamienić model na inny w tej kategorii cenowej. Zestaw nie powinien przekroczyć ceny 5000 zł. W przyszłości mam zamiar dokupić jeszcze dwa głośniki surroundowe aby stworzyć system 7.0
Poniżej zamieszczam sprzęt który chcę zakupić:

Zestaw głośników AUDIO PRO AVANTO HTS 5.0

Amplituner DENON AVR-X1100w

Niestety nie mogę dodać linków ze względu na to, że jest to mój pierwszy post na tym forum.
 

Attachments

  • 20141105_112103.jpg
    20141105_112103.jpg
    71 KB · Wyś: 80
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
6 m x 3 m to nie tak.
Przesuń miejsca siedzące sporo do przodu, 1.5-2 m do przodu, tym bardziej ,że chcesz 7.0. Rozmiar ekranu będzie wtedy odpowiedni a i stereofonia właściwa razem z efektami. W obecnym ustawieniu będzie kiepskie audio i ciut zbyt mały ekran.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Dokładnie tak. A poza tym,na 3.40m nie zmieścisz pięciu wygodnych foteli,raczej trzeba ustawić w dwa rzędy,tak jak w kinie. I jeszcze,moim zdaniem powinieneś dodać jednak sub,jak to ma być prawdziwe kino.
 

szywal79

New member
@krzysztofradio - OK, przesunę kanapę o 1,5m w stronę ekranu. Teraz stoi jakieś 25cm od ściany.


@fazer58 - mam zrobioną wygodną kanapę na wymiar z wąskimi bokami dzięki czemu 5 osób siedzi całkowicie wygodnie ale bez podłokietników. Brak sub-a rekompensują mi woofery w przednich kolumnach. Jeżeli dorzucić sub to nie zmieszczę się w kwocie 5k chyba, że przyoszczędzę na amplitunerze co znacząco pogorszy jakość dźwięku. Audio Pro są w swojej kategorii cenowej najlepsze.

@dommino6 - dlaczego za słaba? Co zaproponujesz lepszego w cenie do 5k?
 

fazer58

Member
Bez reklam
Kolego "szywal79" nie oszukujmy się,żaden budżetowy amplituner nie napędzi tak kolumn frontowych w zakresie basu,jak dedykowany do tego sub,mówimy oczywiście o ścieżkach filmowych.
 
Do góry