Zestaw kina dla niewymagającego do 2000 zł

Siwy2110

New member
Witam wszystkich i zarazem proszę o pomoc.

Chcę kupić nowy zestaw kina domowego 5.1, a dokładnie chodzi mi o amplituner i głośniki (bez Blu-Ray, sub nie koniecznie w tej chwili, ale z możliwością rozbudowy o sub w przyszłości). Odpadają zestawy z samymi głośnikami półkowymi. Koniecznie min. 4xHDMI IN. Kina będę używał w 60% do TV (sport) i filmów HD, 30% PS3 i 10% muzyka. Pokój wielkości ok. 22 m2. Do kina chcę podłączyć oczywiście tv, dekoder, PS3 i odtw. multimedialny. Dodam, że nie jestem jakiś zbytnio wymagający, do tej pory przez całe życie był tylko dźwięk z głośników tv i pc.
I najważniejsze, do wykorzystania mam max. 2000 zł (+/- 100 zł). Wiem, ze mało, ale taką kwotę mogę przeznaczyć. Więc proszę Was o najciekawsze propozycje dla mnie w tej cenie.

Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Harman AVR 156 + 506
Pytaj Blackninja o ofertę i będzie extra i jakość i cena.
 

Siwy2110

New member
Dzięki chłopaki.
Z podanych ofert najbardziej odpowiada mi pierwsza oferta wysio, czyli Denon AVR-1612 + Jamo S426. Harman odpada, bo ma tylko 3 wejścia HDMI. Może jeszcze jakieś rozsądne propozycje lub potwierdzenia powyższego zestawu.
 

Siwy2110

New member
blackninja fajny zestaw.
A jak się mają do tav 606 takie głośniki jak Jamo S506, Wharfedale VARDUS 300 i Quadral Quintas 500?
A do Onkyo 313 - Denon AVR-1312B?

Albo ONKYO TX-NR414 + TAGA TAV-606
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Michal86

New member
Witam,
Mam podobny problem co kolega , chciałbym kupić jakieś kino domowe do 2000zł, czytam i czytam a że jestem laikiem to nic nie rozumiem z tych skrótów , obsługiwanych formatów itp...
Zestaw na służyć do oglądania TV cyfrowej i filmów z dysku podpiętego pod TV Samsung UE40ES6800, posiadam tez konsole Wii z której korzystam tylko podczas imprez no i oczywiście muzyka również z dysku usb. Amplitunery które wpadły mi w oko tzn w moim zasięgu cenowym to :
ONKYO HT-R548
ONKYO TX-SR313
DENON AVR-1612
YAMAHA RX-V373
PIONEER VSX-527
Do tego głosniki TAGA HARMONY TAV-506v.2
Na razie bez suba, z powodu braku funduszy, dodam ze pokój ma 18 m2.
Z góry dziękuje za pomoc .
 
Ostatnia edycja:

Siwy2110

New member
Koledzy podpowiedzcie coś na temat moich propozycji z poprzedniej strony.
Kolumny Quadral odpadają, bo jednak za drogie, ale reszta? A amplitunery, szczególnie ONKYO TX-NR414 lub ONKYO HT-R548 zamiast ONKYO TX-SR313.
 
Ostatnia edycja:

Siwy2110

New member
Wrócę do tematu. Jednak teraz pytanie troszkę inne: do czego kolorystycznie dobierać kolor kolumn? Do wystroju salonu zdecydowanie bardziej pasują mi kolumny w kolorze mniej więcej wenge, ale już sprzęt typu tv, ps3 itd. jest oczywiście czarny więc tu lepiej pasowałyby czarne kolumny. Jakie powinienem wybrać?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozbrajajace pytanie :) Wklej zdjecie pokoju, zobaczymy jaki tam kolor by Ci pasowal najbardziej.
Jezeli juz chcesz fachowej wiedzy co do doboru kolorow, co sie tyczy aranzacji zgodnie z sztuka, to
bez fotki sie nie obejdzie. Faktycznie jest tak ze zle dobrany kolor kolumn do wnetrza moze zaburzyc harmonie, a zaburzenia harmoni esteta nie wybacza :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Siwy2110

New member
i-onkyo-tx-sr313-taga-tav-606-v3.jpg



Choć tak szczerze mówiąc jak zobaczyłem teraz kolumny w kolorze wenge i do tego fronty błyszczące czarne to jakoś mi to nie pasuje. Mam rację?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko zalezy od tego jaki masz styl w pomieszczeniu, jezeli bedzie do czego nawiazac to czemu nie. Jak wrzucisz szafke z jasnego orzecha to zrobi sie misz masz, samo to polaczenie widoczne na zdjeciu w moim mniemaniu jest neutralne, nie budzi odrazy czy zachwytow. Mi osobiscie nie pasowalyby do wnetrza, piano black lubie , ale wenge do niczego mi nie pasuje. Tez kwestia gustu. Ja osobiscie bralbym czarne. Najbezpieczniejszy kolor.
 
Ostatnia edycja:

Siwy2110

New member
Do wnętrza pasuje wenge bo mam tam takie kolory. Ale na zdjęciach kolumn nie widzi mi się te połączenie czarnych frontów z bokami wenge. Pewnie będę zmuszony zobaczyć te kolory na żywo. Jutro wrzucę jeszcze fotkę pokoju.

bb7824c49cfab52198ebe8f


Tak wygląda pokój. Kolumny brązowe bardziej pasują moim zdaniem, ale jak będą wyglądały? I gdzie najlepiej ustawić kolumny i satelitki?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gerus6

Active member
Bez reklam
Z własnego doświadczenia wiem, że na KD trzeba trochę wydać (mam już czwarte KD :) ) więc nie polecam nic co kosztuje 2 tys tj ampli i głośniki, bo to zagra źle i w kinie i w muzyce, lepiej dozbierać i kupić coś lepszego, bo po pewnym czasie będziesz żałował.
 

Siwy2110

New member
Tak wiem, ale niestety muszę kupić za takie pieniądze. Wiec teraz proszę o rade czy kolumny wybrać w kolorze brązowym czy czarnym i gdzie je ustawić
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ladny pokoik, do Twojego wnetrza to mysle ze bardziej ten kolor wenge (bo widze ze ku temu sie sklaniasz), front (czarny polysk) nawiaze do czarnego ekranu tv, natomiast boki w tym pomieszczeniu powinny sie wtopic ladnie z otoczeniem (obicia pufy, fotel). W zadnym wypadku nie bedzie zle (czern tez bedzie ok), ja osobiscie gustuje w czerni i takie bym kupil, ale to juz gusta i gusciki.
Co do ustawienia, to gdzie Ty chcesz dac fronty, z tego co widze masz tam szafki? To ma tak zostac? Jezeli tak to wyboru nie masz duzego, fronty rozstawiasz zachowujac odpowiednia odleglosc i tyle. Nie wciskaj ich tam pomiedzy szafki a sciane, bo beda odbicia. Natomiast tyly na standach, lub do sciany na uchwytach. Masz proste rozwiazanie, nie ma co sie rozczulac tutaj.
 
Ostatnia edycja:

Siwy2110

New member
Dzięki. Fronty ustawię odpowiednio przed szafkami, o wciskaniu między meble nie ma mowy. Ale wypadałoby chyba na stojakach?A tyły chciałem mniej więcej ok. 1-1,5 m za oparciem narożnika, lecz nie wiem czy tak będzie ok. Salon mam połączony z jadalnią więc mam jeszcze troszkę przestrzeni za narożnikiem
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Onkyo 414 + Jamo s606:) W aukcjach specjalnie dobierają lepsze kolumny a kiepski amp, lub odwrotnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry