Zestaw KD

elminio

New member
Witam
Jaki zestaw polecacie do pomieszczenia ~32m2
Oczywiście Amplituner+Blue Ray+Zestaw Kolumn 5.1

Przedział cenowy 5~7 tyś zł.
 

ndo

New member
Onkyo 608 lub 609 jesli potrzebujesz neta do tego bluray 309. Jak glosiki:
Tannoy V4/ Monitor audio Br5 - jesli lubisz srednie tony i miekki bas
Heco measy - jesli lubisz troche twardszy basik
Klipsch RF62 - jesli lubisz duzo basu a mniej srednicy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Duże pomieszczenie, więc musi być extra dynamika .Ale kasa jest uczciwa i pozwoli Ci zrealizować oczekiwania:
Marantz 5006 + Kolumny Kefy Iq90
Harman 365 + JBL Studio 180
Onkyo 809 + Monitor Audio
W sprawie dobrej oferty napisz do Blackninja na PW.
 

elminio

New member
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale wejście do salonu jest otwarte szerokość 2.8m

Aha przeznaczenie to 70/30 muzyka/filmy

Wrzucam szkic salonu. Pomoże to w doborze sprzętu.


Uploaded with ImageShack.us

Proszę doradźcie mi co z poniższych zestawów byście polecili:

Zestawy z kolumnami JBL studio 1 cinema pack i czym je zasilić
1. Yamaha RX-V771+BD-S671
2. Yamaha RX-V671+BD-S671
3. Pioneer VSX-921+BDP-440
4. Onkyo TX-NR609+SP309
5. Jakiś HK???

Biorę pod uwagę też kolumny JBL Northridge Cine Pack , czym je zasilić.

Trzecia opcja to Keff IQ90

Jakie połączenie uważacie za sensowne i które będzie dobrze grało w stereo i KD. Muzyka to głównie Rock i Pop.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armi

New member
Bez reklam
ogólnie do tych zestawów kolumn poleciłbym Ci wyższe modele amplitunerów
z H/K np 360/365 albo onkyo 808/809

co do kolumn to ja bym brał Kef`y + dobry sub :)
 

ndo

New member
elninio 671 lub onkyo 608. i do tego lepsze fronty typu ..... nie bede Ci mowi lbo nie wiem jakiej muzyki sluchasz. Ewentualnie 808 i troche nizszy model frontow.

Powiedz mi tak prywatnieudasz sie na odsluch czy kupisz po doradach forumowych?
 

elminio

New member
Po wielu godzinach czytania forum doszedłem do wniosku że na 100% będą to kolumny JBL Studio 1 pack. Na Kef iq90 brak funduszy, i teraz kolejny problem. Do tych kolumn nikt nie proponuje HK, tylko jakieś Yamahy i Denony. Ja chciałbym je spiąć z HD360. Wystarczy do tych kolumn?? Dostałem też dobrą ofertę tych kolumn z Yamahą RX-V771. Co lepiej zagra HK czy Yamaha??
 

elminio

New member
Kolego Armi niestety z tymi kolumnami + amli które mi podałeś nie zmieszczę się w cenie.
Może lepiej wziąć lepszy amli i inne kolumny niż JBL???albo odwrotnie??
 

armi

New member
Bez reklam
co kraj to obyczaj :)
wg mnie łatwiej zmienić w przyszłości ampli niż komplet kolumn, tym bardziej że teraz co 2 lata zmieniają się jak nie dekodery to standard hdmi, to jakieś 3d i tak w kolko :)

inna rzecz że można kupić np apli + fronty a reszte dokupić w ramach budżetu
zależy czego człowiek oczekuje

ja miałem ograniczony fundusz
kupiłem ampli + 5.0 a po jakimś czasie dokupiłem sub /bo w kinie sub to cały sukces/
czy na dziś nie kupiłbym najpierw ampli + fronty a potem reszte ? nie wiem :) właśnie przymierzam się do zmiany sprzętu :) i się ciągle zastanawiam jak to rozegrać bo kasy znowu mało
 

don111

Banned
zmieniłbym kolumny zdecydowanie, w cenie JBL można kupić np Oli Roth 40 w zestawie 5.0, są lepsze w każdym paśmie, od basu przez średnice, po wysokie tony...
najlepsze że można je wypożyczyć za darmo na sprawdzenie od dystrybutora Rafko, co polecam zrobić

jedynie subwoofer wartałoby wybrać innej marki w przypadku tego zestawu, ten firmowy będzie zdecydowanie za słaby do frontów, sub może być np Jamo 650 (powinien się sprawdzić również do muzyki - konstrukcja zamknięta)

do tego amplituner z pre out aby była furtka do poprawy stereo w razie gdyby nie grało to najlepiej (niestety przypadłość 90% amplitunerów), patrząc na budżet to HK 255 lub Marantz z serii 5xxx, te dwa mają pewne szanse że będą wystarczająco dobrze grały w muzyce
 

don111

Banned
podchodziłbym z dystansem do tej EISY, mnie rozśmieszył szczególnie ten wątek... podobna "rewolucja" miała być jak wyszły ES, a w praktyce ;)
http://www.hdtv.com.pl/forum/kolumny/74557-co-zamiast-jbl-northridge-cine-paket-2.html
Oli, mimo że najsłabszą ich stroną, jeśli by do czegoś chcieć się przyczepić, jest góra to i tak jest zdecydowanie lepsza od tej w JBL, nt średnicy i basu szkoda nawet pisać, różnica 2 klas, nawet w takich "audiofilskich" zawodach jak moc JBL ich nie mają szans dogonić :)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
nigdy nie napisałem że ich słuchałem :) słuchałem różnych E i ES, wiem jak "wysoki" poziom reprezentują, wszystkie porównania odnosiłem do nich

to kolega z linka, który wkleiłem, stwierdził, że E80 grają chyba nawet lepiej od kupionych w ich miejsce Studio 190, więc to chyba wystarczy za cały komentarz
 

elminio

New member
Teraz to już zupełnie jestem zakręcony. Kolego blackninja napisz mi na prv w jakiej cenie kupie AVR 255 + jbl studio 1 pack. Ewentualnie dodatkowo BDT 20.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
nigdy nie napisałem że ich słuchałem :) słuchałem różnych E i ES, wiem jak "wysoki" poziom reprezentują, wszystkie porównania odnosiłem do nich

to kolega z linka, który wkleiłem, stwierdził, że E80 grają chyba nawet lepiej od kupionych w ich miejsce Studio 190, więc to chyba wystarczy za cały komentarz
Pisanie o czymś czego się nie słuchało to..... Trzymaj fason.

Teraz to już zupełnie jestem zakręcony. Kolego blackninja napisz mi na prv w jakiej cenie kupie AVR 255 + jbl studio 1 pack. Ewentualnie dodatkowo BDT 20.
Ceny lecą na priv.
 

don111

Banned
Pisanie o czymś czego się nie słuchało to..... Trzymaj fason.
.
napisałem że słuchałem E/ES, to kolega wyżej opisał że nowe grają tak samo albo i ciut gorzej od E80, co w kontekście waszych "testów" wygląda dość śmiesznie :)
wychodzi nowa seria JBL -> test, w którym opisujecie niesamowite zmiany na lepsze, wystarczy je przejrzeć - ES duużo lepsze od E, Studio duużo lepsze od ES, a w praktyce... wychodzi jak zwykle, jak wyżej ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak widać każdy ma inną wrażliwość i niech tak zostanie. Inaczej byłoby jak w Korei Północnej - tylko jeden zawsze ma rację.
A pewnie jak ktoś codziennie odsłuchuje różne modele to jakieś wyobrażenie ma. Nagroda Eisa dla Studio też ma znaczenie nie tylko symboliczne.
Przyglądam się testom i nic śmiesznego tam nie widzę.
Ale to przyjemnie jeśli ktoś dopatruje się różnych aspektów bo to znaczy że hasło szkolne "co autor miał na myśli " działa !!!
 
Do góry