Zestaw KD yamaha + kipsch

Duri

New member
Witam,

Jestem na etapie remontu mieszkania i jako, że Żona zajmuje się projektem kuchni mi (z nie ukrywaną przyjemnością) pozostał temat salonu :). Będzie to mój pierwszy zestaw KD, do tej pory filmy i muzyka była odsłuchiwana przez nas w warunkach polowych ze stacjonarnego PC z jakąś zintegrowana kartą dźwiękową wypuszzoną na sluchawki Denon AH-D321 oraz na zestaw 5.1 cambridge z przed wielu lat (ale jak na komputerowy - robi robotę!). Tak więc zmiana będzie drastyczna - taką mam nadzieję i stąd potrzebuje waszego wsparcia.

Pokój około 19m2 (3,6 x 5,2), dłuższa ściana otwarta do połowy z jednej strony na kuchnię, tylna krótka ściana prawie cała w drzwiach i oknach balkonowych. Przeznaczeni pomieszczenia w 100% pod AV tj. projektor rzucany na krótszą ścianę tylko w pełnym zaciemnieniu (planowany - o tym innym razem), TV do codziennego użytku (sony bravia kdl-40ex500), zestaw 5.1 + 2.0 (w przyszłości) przeciągnięte do sąsiedniego pokoju, kanapa z miejscem centralnym ok 3,5m od ściany z ekranem projekcyjnym i frontami jakaś półeczka na gadgety AV + ps3 + dekoder tv cyfrowej + może jakiś BR player (chyba, że ps wystarzy) i na tym koniec.

System ma być używany w 50% filmy, 30% gry, 20% muzyka (proporcje będą rosnąć na rzecz audio w stereo z czasem - tego jestem pewien). Budżet +/- 6K pln (samo audio)

Na czym mi zależy:
- Wygoda, wygoda, wygoda - nie ukrywam ale jestem leniem, dobrze mi z tym :) Dlatego nie wyobrażam sobie przełączania kabelkow więc szukam ampli AV z 2x hdmi out.
- Wygodna konfiguracja i obsługa całego sprzętu z poziomu telefonu ( tym momencie samsung s3 mini). Ampli będzie wpięte do routera wifi na sztywno kabelkiem.
- Pre-out, bo mam nadzieję, że w przyszłości będzie mnie stać na fajny wzmacniacz steeo.
- Kolumny frontowe, które dobrze zgrają się w planowanym 5.1 ale jednocześnie nie klękną po ewentualnym późniejszym kupnie wzmaniacza stereo.

Do tej pory mnie interesowało:
Amplitunery AV:
- Pioneer vsx-1123 / sc-1223 - Na tym się trochę skupiłem bo ma wsparcie dla telefonów HTC a przed samsungiem takie miełem w kieszeni. Pytanie czy to HTC connect faktycznie jest o tyle wygodniejsze od standardowych aplikacji androidowych do obsługi av??? Pozatym podobają mi się proste designy ampli takie jak pionek czy denon a nie jak nad czy yamacha z milionem przyciskow na froncie.
- Denon X2000 / X3000 - bo ma to co chcę a pozatym z słuchawek tej marki jestem zadowolony.
- Harman Kardon AVR370 - bo ma to co chcę ale nie podoba mi się design...

No i szukał bym sobie dalej spokojnie, miałem nawet jechać w przyszłym tygodniu na odsłuchy i ogarnianie komunikacji z telefonu z różnymi ampli, ale trafiła się okazja kupienia czegoś po kosztach. Czasem okazje warto łapać a czasem nie, możliwości odsłuch mieć pewnie nie będę, więc chcę was zapytać co sądzicie o takim zestawie:

Klipsch RF-600 reference fronty (to samo co rf-62 z tego co czytałem)
Klipsch RB-51 II reference dwa monitorki
Klipsch RC-52 II reference centralny
Klipsch SW-311 reference subwoofer

Yamaha RX-A1020 AVENTAGE

PS. Da się na tym odpalić 2 strefy wideo i audio z 2 różnych źródeł jednocześnie ? Opis na stronie producenta dla nowego rx-a1030 jest jasny ale dla starszego modelu już nie do końca...

pozdrawiam
Marcin
 
Ostatnia edycja:

Killarmy

New member
Sam ampli mogę Ci szczerze polecić, mam go jakieś 6 m-cy. W kinie jest naprawdę niezły. Jeżeli chodzi o stereo to gra na pewno lepiej od mojego poprzedniego ampli pioneer'a. Całego jego potencjału jeszcze nie wykorzystałem bo ograniczają mnie kolumny jamo, które lada chwila będę wymieniał.

Wygląd powinien Ci przypaść do gustu, bo wszystkie przyciski, wyjście słuchawkowe, hdmi ma schowane za opuszczaną klapką

Co do sterownia telefonem, yamaha wydała bardzo fajną apke na androida i ios'a, którą wszystkie podstawowe rzeczy ustawisz typu wejście, scena, głośność itd.

Z 2 strefą Ci nie pomogę bo nigdy z tej opcji nie korzystałem- mam podłączone fronty w bi-ampie.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Radze najpierw odsłuchać, bo ampli Yamahy grają trochę ostrawo na górze, Klipsch przez tubowy wysokotonowiec też mają tendencję do wyciągania tej góry, żeby nie było zbyt jazgotliwie przy słuchaniu muzyki. Ogolnie zestawy bardzo fajne. Klipsch mają wyskoką skuteczność i dobry bas. Tylko wlaśnie należy gdzieś posłuchac, żeby później nie było płaczu. Uważam że przy tej kwocie na sprzęt, jaką masz do wydania, warto nawet przejechać te 100km i się upewnić jak coś gra, a nie tylko polegac na opiniach. Osobiście, jak lubisz granie z mocnym basem i dynamiką, polecę kolumny Paradigm Monitor 9 v.7.
 
Do góry