Zestaw KD-co sądzicie o takim zestawie???

mateos85

New member
Witam wszystkich!!!
Od jakiegoś czasu nosze się z zamiarem zmiany zestawu kina domowego i pójścia w stronę HD. Po przeglądnięciu kilku for i wstępnym rozpoznaniu skomponowałem następujący zestaw:

Konsola PS3 jako odtwarzacz blu-ray
Amplituner Yamaha RXV663
Głośnik Quadral Quintas 500+2 dodatkowe satelitki

mój pokój ma powierzchnie 20m2 a powyższy komplet kosztuje ok 4000

Proszę Was o wypowiedzenie się co o tym sądzicie. Na zestawie głownie będę oglądał filmy, w mniejszym stopniu interesuje mnie muzyka. Obecnie posiadam zestaw 5.1 i chciałem pójść w kierunku 7.0. Nie wiem czy to dobra koncepcja i czy taka zmiana pozwoli uzyskać dodatkowe wrażenia z oglądania. Zastanawiam się też czy PS3 sprawdzi się jako odtwarzacz...
 

qura12

Member
Bez reklam
Po pierwsze jeżeli głównie interesuje cię oglądanie filmów i granie to lepszym wyborem będzie Onkyo 606 natomiast jeżeli chodzi o kolumny to lepiej będzie zainwestować w jakieś lepsze bo QQ500 na 20m^2 mogą być za małe więc lepiej dołożyć do QQ700 lub JAMO s606. Dodatkowe satelitki zawsze można dokupić a zmieniać cały zestaw raczej nie bardzo. Jeżeli chodzi o ps3 jako odtwarzacz będzie spełniał swoją rolę znakomicie ale zastanów się czy na pewno potrzebujesz blu-raya bo najlepszym rozwiązaniem (mieszczącym się w budżecie) będzie Onkyo 606 + sp406e + Jamo s606.

PS. Jeżeli za bardzo ci namieszałem to przepraszam ;]
 
Ostatnia edycja:

mateos85

New member
Dzięki za odpowiedź!!!
Dlaczego uważasz że Onkyo będzie lepsze od Yamahy(parametry mają zbliżone)?? Nad wymienionymi głośnikami się zastanawiałem ale przeraziła mnie wielkość frontów(jamo) i wyższa cena w obu przypadkach. Chciałbym kupić blu-ray bo uważam ze jest bardziej przyszłościowe i ciekawi mnie jakość obrazu i dźwięku(ponoć dużo lepsza od DVD).

Czy quintas 500 będą faktycznie za małe??
 

qura12

Member
Bez reklam
Hmm... nie da się opisać czemu Onkyo w tym przypadku będzie lepsze... Po prostu musiałbyś usłyszeć oba amplitunery (najlepiej u siebie w domu) i wtedy przekonasz się który będzie ci bardziej pasował. Moje zdanie jest takie że Yamaha do muzyki a Onkyo do filmów i gier (przynajmniej jeżeli chodzi o te dwa modele). Wracając do głośników... W tym przypadku akurat wielkość ma znaczenie ;] Fronty muszą być odpowiednio duże i ciężkie żeby dobrze zagrały (audiofilskie kulumny ważą nawet po 40kg sztuka :p), a qq500 napewno nie zagrają tak jak można by sobie to wymażyć szczególnie że będą "ograniczały" potencjał amplitunera.
 

mateos85

New member
Czyli w moim przypadku QQ500 odpada...
W takim razie rozważe zestaw QQ700 bo jamo są strasznie duże i boje się że się nie zmieszczą (mam spory ścisk-meble itd.). będe musiał poszerzyć nieco budżet bo obecny przewidywał QQ500. A może jakieś inne głośniki z dobrym stosunkiem cena/jakość?
Przeglądałem informacje o odtwarzaczach blu-ray i i okazało się że najlepszym odtwarzaczem jest ......konsola PS3. Czy ktos z Was używa jej jako odtwarzacza??
 

mateos85

New member
Quadrale zostały odrzucone ale w takim razie które głośnik będą najlepsze w cenie do 1500(zestaw 7.0) i najlepiej "zgrają się z amplitunerem Yamahy lub Onkyo????
 

szmerek

New member
seba_00 - jesteś zadowolony ze swojego wyboru?? Powiedz ile wyszedł Cie ten zestaw bo ja od 2 miesięcy siedzę i czytam i doszedłem do wniosku ze to zestaw dla mnie. Niestety nie miałem okazji odsłuchać.
 
Do góry