Zestaw głośników do muzyki i kina - przegląd rynku

elG

New member
Witam.

Jestem nowym użytkownikiem na tym forum. Szukam jakiegoś dobrego zestawu 5.0 lub 5.1 do pokoju 16m2 (3mx5,3m) w bloku. Koszt glośników powinien zamknąć się w około. 2500-3000 zł.
Zestaw ten będzie podłączony do yamahy 661 lub onkyo 605 bądź onkyo 705.
Przeznaczenie muzyka/kino/pc gry to 45%/45%/10%. Słucham głównie muzyki elektronicznej/instrumentalnej/jazz/chillout/rock.Lubię jak glośniki mają mocny i zwarty bass (rock, muz.elektroniczna), aczkolwiek chciałbym aby reszta pasma tez byla dobrze słyszalna (jazz, muzyka instrumentalna). Zdaje sobie sprawę, że za ta cenę nie da znaleźć się idealnych głośników, które by świetnie zagrały zarówno w kinie jak i stereo. Nie stać mnie jednak na osobny zestaw stereo i osobny zestw kina domowego.
Czy naprawdę żaden ampli ( yamahy 661, onkyo 605 bądź 705) z głośnikami 5.1 nie zagra choć trochę dobrze w stereo? Ostatnio miałem przyjemność posluchać jakiegos denona (za 5 tys.) w stereo współpracujacego z głośnikami dali helicon 400 mkII (wersja za 18 tys.).
Dzwięk marzenie... Ale to zupelnie inna bajka i inna półka cenowa.
Chciałbym mieć w domu choć namiastkę takiego brzmienia (w wersji mikro ). A jeżeli wymagam za dużo, to choć muzykę, który brzmi "przyzwoicie". Zaznaczam, że nie jestem żadnym melomanem, aczkolwiek potrafię usłyszeć i docenić piękno muzyki Zakładam, że możliwy jest dobry dzwięk stereo również z amplitunera 5.1 przy wykorzystaniu biampingu.
Z drugiej strony nie chcę rezygnować całkowicie z amplitunera 5.1 na rzecz systemu 2.0. Przecież do glośnikow, ktore sprawdzają sie w stereo można chyba dokupić inne i zrobić dobry system 5.0/5.1.

Chcialbym zasięgnąć Waszej rady w sprawie kilka zestawów 5.0/5.1, które są na rynku.
Chciałbym Was prosić abyście z listy poniżej pomogli mi wybrać mi 6 zestawów, na których powinienem skupić swoją uwagę - bym później mogł je gdzieś przesłuchać. Tak aby na pierwszym miejscu znalazł się zestaw Waszym zdaniem najlepszy, na drugim - drugi z kolei itd. Mimo iż mieszkam we Wroclawiu ciężko mi je bowiem wszystkie przesluchać. Brakuje niestety dobrych pokojów udsłuchowych, posiadających głośniki więcej niz 1-2 marki.

Fajnie byłoby też abyście w miarę możliwości też wskazali, które z kolumn mogą pracować w bi-ampingu, mają kolce i pozłacane wtyki.

1. Quadral Quintas 700 + jakiś SUB
2. Quadral Quintas 500 + jakiś SUB
3. Dali Concept 6 - przód, Concept 1 - tył i głośnik centralny Concept Center (brak SUBa).
4. ELTAX - Zestawy kolumn do kina domowego - Universe
5. JAMO S 606 HCS + jakis SUB (jaki?)
6. JAMO - Zestawy kolumn do kina domowego - Zestaw E 680 PPL
7. JAMO - Zestawy kolumn do kina domowego - C 407 HCS 3
8. JAMO - Zestawy kolumn do kina domowego - C 405 HCS 3
9. JBL - Zestawy kolumn do kina domowego - Balboa system
10. JBL - Silver Pack/JBL- Cine Pack
11. M-AUDIO - Zestawy kolumn do kina domowego - HRS 60 FOCAL
12. RUBICON - Zestawy kolumn do kina domowego - Zestaw RP 36 F/S/C
13. zestaw WHARFEDALE DIAMOND 9.4(9.0+9.4+9.CC)
14. zestaw WHARFEDALE DIAMOND 9.5(9.1+9.5+9.CS)
15. YAMAHA - Zestawy kolumn do kina domowego - NS-8900 + NSP-8900
16. YAMAHA - Zestawy kolumn do kina domowego - NS-45 + NS-P70

Zdaję sobie sprawę, że zestawy te różnią się od siebie znacznie zarówno pod względem ceny jak i jakości, ale od czegoś chcialym zacząć. Niestety większości z nich nie udało mi się/ i pewnie nie uda nigdzie posłuchać - muszę więc prosić Was o pomoc i poradę.
Dopiero zaczynam swoją przygodę z dzwiękiem. Z góry zaznaczam, że odpadają rozwiązania typu kup teraz 2 kolumny przednie do stereo, za 5 lat dokup sobię tył i sub'a. Może, jednak któryś z wymienionych zestawów zagra nadspodziewanie dobrze za tą cenę?

Przeglądnąłem już wielokrotnie forum szukając odpowiedzi na powyższe pytania. Niestety żadna z odpowiedzi nie zawiera całościowego podejścia do tematu a zazwyczaj porównanie jedynia 2 konkretnych modeli głośników. Stąd moj post.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Czy pomoże mi ktoś z podanych powyżej zestawów wybrać te, które warto by w pierwszej kolejności odsłuchać?
Którymi natomiast nie warto w ogóle zawracać sobie głowy?

Blackninjo - czy mogę liczyć na twoją fachową poradę?

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak mocno stawiasz na muzyke to cambridgeaudio np. CA540Rv2

Kolumny które powinienes odsłuchać zaznaczone na niebiesko:

1. Quadral Quintas 700 + jakiś SUB
2. Quadral Quintas 500 + jakiś SUB
3. Dali Concept 6 - przód, Concept 1 - tył i głośnik centralny Concept Center (brak SUBa).

4. ELTAX - Zestawy kolumn do kina domowego - Universe
5. JAMO S 606 HCS + jakis SUB (jaki?)
6. JAMO - Zestawy kolumn do kina domowego - Zestaw E 680 PPL
7. JAMO - Zestawy kolumn do kina domowego - C 407 HCS 3
8. JAMO - Zestawy kolumn do kina domowego - C 405 HCS 3
9. JBL - Zestawy kolumn do kina domowego - Balboa system
10. JBL - Silver Pack/JBL- Cine Pack

11. M-AUDIO - Zestawy kolumn do kina domowego - HRS 60 FOCAL
12. RUBICON - Zestawy kolumn do kina domowego - Zestaw RP 36 F/S/C
13. zestaw WHARFEDALE DIAMOND 9.4(9.0+9.4+9.CC)
14. zestaw WHARFEDALE DIAMOND 9.5(9.1+9.5+9.CS)
15. YAMAHA - Zestawy kolumn do kina domowego - NS-8900 + NSP-8900
16. YAMAHA - Zestawy kolumn do kina domowego - NS-45 + NS-P70

Dorzucę od siebie Tannoya :)
 

elG

New member
Dzięki. Trochę sporo tych zestawów do odsłuchu zostało:)
Mam nadzieję, że wszystkie uda mi się znaleźć we Wrocku.

@Blackninja - O jaki zestawik Tannoya Ci chodziło?

Jedyne co mi przychodzi do głowy za 2,5 tys to:
TANNOY - Subwoofer - TS 8 SUB
TANNOY - Kolumny - Kolumny Mercury F3
TANNOY - Kolumny - Kolumny Mercury FR
TANNOY - Głośniki centralne - Głośnik centralny Mercury FC.
 
Do góry