zestaw głośników 5.0 /5.1 do denon avr-1000 lub avr-1713

KornelK

New member
Witam
Potrzebuje pomocy fachowców...
Chce zakupić amplituner denon avr-1000 lub avr-1713 , sam generalnie nie wiem który wybrać , ale to nie problem bo są generalnie bardzo podobne i zakupu dokonam chyba przez losowanie :) no chyba że macie jakieś sugestie.
Problemem jest dla mnie dobór głośników , gdyż zestawów jest naprawdę sporo na rynku i sam nie wiem co wybrać w budżecie do ok 3500-4000 tys zł ( raczej 5.1 ) . Nagłaśniane będzie pomieszczenie 20 m2 ( ale docelowo będzie to ok 35-40 m2 , jestem na etapie zakupu/budowy domu ) . Wykorzystanie to muzyka ( dlatego amplituner z radiem internetowym ) oraz filmy i TV w przedziale 50/50 .
Myślałem o jbl studio 180 cinema pack , ale z pewnością polecicie mi cos lepszego w moim budżecie .

Z góry dziękuje za pomoc bo od 3 dni chodzę po rożnych sklepach i na nic nie mogę się zdecydować
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do docelowego metrażu to zdecydowanie weź Studio 190 ,tyle że wtedy znowu pasowałoby wziąć mocniejszy ampli np X2000 . Będziesz miał na prawdę spory metraż w pokoju , Ja do swojego pokoju (nie całe 20 m2) odsłuchiwałem 190 a co dopiero 35-40 m2 . Jeśli chodzi o kolumny to możesz posłuchać jeszcze Monitor Audio MR6, Roth Oli 40 ( za niedługo wchodzą nowe RA 4) , Taga Harmony Platinum F-100 , KEF C7 , jeśli cenisz sobie jakość dźwięku to np. Tannoy Mercury V4i . Nie napisałeś do jakiej muzyki ma ci służyć zestaw i czego od niego oczekujesz a to ważna sprawa :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli docelowo 35-40m2 to min Studio 190. I te mogą być trochę za małe. Na taki metraż dobre by były Klipsch F-30, Canton GLE 496. Przyda się też mocny sub. Amplituner zdecydowanie mocniejszy. Możesz poszukać starszych, a wyższych modeli.
 

KornelK

New member
Słucham głownie muzyki elektronicznej , ale nie zależy mi na głośnym umcy umcy tylko na czystości tonów wysokich oraz niskim basie nie zapominając przy tym o spójności dźwięku . Niestety ogranicza mnie mój budżet i maks co mogę teraz wydać na głośniki to ok 3500-4000 zł . Do nowego domu bede chyba musiał kupić lepszy sprzęt a ten ewentualnie pozostawię sobie w biurze :)
Co do amplitunera to potrzebuje czegoś z radiem internetowym i to jest mój główny wyznacznik , a cenowo najlepiej wychodzi chyba własnie denon
 
Do góry