zestaw do yamaha rx-v 3800

robirem

New member
Witam,

Zaczeło się - 1 sprzęt kupiony ( yamaha ) teraz głośniki. Niestety sytuacja się skomplikowała. Ze względu na aranżacje wnętrza kolumny podłogowe zostaly wykluczone. Po dotychczasowej lekturze wybrałem taki zestaw MA: BR2 x 2 , BRLCR , BRFX x2 oraz velodyne ch12R tańszy lub ch12Q nowszy i droższy. Zdaje sobie sprawę żę sub musi dać radę w muzie i kinie ( uniwersalnie ) . Być może też zainwestuje w RS1 na fronty ale nie wiem czy nie przekombinuje. Sprawa dość pilna , ampli pojawi się w przeciągu tygodnia.
Ewentualnie jakaś alternatywna oferta . Pokój 40m scena ok 20m, kino 70 muza 30 - jazz,soul itp
pzdr

a może kierunek kef 3005 lub bose ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mat74

Well-known member
Bez reklam
MA br2 graja u mnie na tylach- dadza rade jako fronty tymbardziej "podparte" subem, zestaw ktory chcesz skompletowac sprzedawany jest (oczywiscie z ich subem ) przez MA jako cinemapack wiec powinien sie dobrze "zgrywac" , do tych br2 mam standy "atacama nexus" razem wyglada to "jak milion dolarow"...;)
duzym plusem dla tych kolumn jest fakt ze sa naprawde malo wymagajace pod wzgledem ustawienia- nie ma problemow z "przydudnieniem"
tych kefow nie slyszalem a z bose - daj sobie spokoj !
MA poradzi sobie nawet z muzyka , tamte....- nie sadze...
moj wybor na zestaw MA padl po porownaniach z mission seria m, kef seria iq, acoustic energy seria aegis neo, q acoustic z frontami q 1050, tak wiec mysle ze idziesz w dobrym kierunku......;)
 

robirem

New member
dzięki za info, myślę że dedykowany sub to konstrukcja zamknięta i chyba za malo wydajna do 40m. Dlatego myśle żeby dopalić MA velodyne. Masz racje kef3005 oraz bose to chyba zły pomysł. Dalej zastanawiam się nad frontami RS1, reszta w BR
pzdr
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
koniecznie przesluchaj taki zestaw bo zastosowanie lepszych (drozszych) frontow moze nie przyniesc wcale oczekiwanych efektow w ukladzie 5.0 czy 5.1 - co prawda jest to sytuacja w ktorej wszystkie kolumny sa tej samej firmy wiec brzmienie jednych nie powinno zbytnio odbiegac charakterystyka dzwieku od drugich ,ale..... sprawdzic trzeba.....
ja czekalem dwa dni za glosnikiem centralnym i uzywalem "nie od kompletu" i innej firmy - potrafil spi.... cala scene dzwiekowa....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
sub to sub...... pewnie jest ktos kto slyszy inna charakterystyke gry basu z suba "nie tej firmy" w porownaniu z reszta zestawu - ja nie.... ;)
 

dembol

New member
mat74 w takim razie kłania sie naprawde laryngolog:) szczerze mówie moze masz jakis słuch juz nie prawidłowy bo ja rozrozniam suby jakosc ,basu moc dynamika :) powiedzmy taki paradigm pw2200 niektorzy juz go nei pamietaja ja mam takiego w posiadaniu to potwor wysokiej klasy taki nizszy model servo paradigma :) niech takisubik do 2 tys zmierzy sie z moim subem pod wzgledem jakosci i mocy basu
 

robirem

New member
chodzi o suba uniwersalnego. Po 1 uzupełniającego niskie pasmo w BR2 ( muzyka ) oraz dać prawdziwe ciśnienie w kinie. Dlatego myśłe o velodyne ewentualnie o REL

pzdr
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dembol napisał:
mat74 w takim razie kłania sie naprawde laryngolog

nie zrozumiales mnie.....;)
chodzlo mi miedzy innymi o to czy przeszkadzalby ci taki sub velodyne gdyby gral w komplecie z MA.....
mysle ze teraz wiesz o co mi chodzilo......
 

pejotpe

New member
Bez reklam
robirem napisał:
chodzi o suba uniwersalnego. Po 1 uzupełniającego niskie pasmo w BR2 ( muzyka ) oraz dać prawdziwe ciśnienie w kinie. Dlatego myśłe o velodyne ewentualnie o REL
pzdr
Może potrzebujesz dwóch subów:
- zamkniętego, który potrafi wytworzyć precyzyjny bas do muzyki (ale nie daje takiego ciśnienia)
- z bass refleksem, który potrafi wstrząsnąć pomieszczeniem, ale nie jest tak precyzyjny jak ten powyżej...
Rozwiązanie trochę nieekonomiczne...
 

robirem

New member
no trochę nieekonomiczne i chyba z moja yamahą niewykonalne 7.1. Mam nadzieje że velodyna lub REL da ten efekt przyjnajmniej w przybliżeniu. Mam też nadzieje że ten zestaw MA BR + sub da radę na 40m. Na szczęście mam w pobliżu sklep z salą 50m i tym sprzętem więc niebawem się przekonam

pzdr

Tak dla porównania może odsłucham jeszcze JBL L830x2 , studio LC1 , L810. Ponoć L830 potrafi zagrać jak nie jedna podłogówka. Sub bez zmian.
pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robirem

New member
muszę gdzieś dorwać do odsłuchu. Miałeś okazje takie dziwo z L830 na frontach testować? . Może jakaś superaśnia oferta na priv ( koniecznie kolor czarny )

pzdr
 

robirem

New member
Witam,
No to jestem po odsłuchu.Wrązenia jak najbardziej pozytywne.Słuchałem kolumn prosto z pudła więc napewno dzwięk się jeszcze "uplastyczni". Jestem głeboko poruszony :) ile te maleństwa potrafią. Sub uzupełnia dolne pasmo ( w tym przypadku REL T1 ) i w zasadzie mamy kolumny trójdrożne . Oczywiście brakuje troche średnicy oraz detaliczności ale nalezy pamietać że BR2 to kolumna za 600,00 za sztukę i w tym przedziale uważam ją za ponadprzeciętną. Kolejna sprawa to pomieszczenie odłuchowe - 45m!!! czyli kolos , oczywiście świetnie wytłumione ale jednak. Co do kina do bez komentarza - gra świetnie ( a z velodyne 12Q zagra na 100% jeszcze lepiej. Na samym końcu poprosiłem o odsłuch RS6. Rónica spora, głebia, średnica oraz świetna detaliczność ale.... róznica w cenie też jest spora. BR2 z dobrym subem zagra blisko RS6 z wyjątkiem braków w średnicy ( tego się nie da załatać subem ). Sub i tak jest potrzebny do kina reasumując wybór jest dla mnie jasny - BR + velodyne.
Na koniec uwaga: może się wydawać że zestawienie BR2 z RS6 to smieszne ale zrobilem to celowo żeby odczuć kolosalną różnice. Róznica jest ale zestawieniu BR z subem już nie taka duża.
Dodatkowe dane odsłuchowe:
ampli - Yamaha 1900
muzyka: Groniec, Jopek, Yeloo oraz Dire Straits
pzdr
 

robirem

New member
teraz kolejne zmartwienie moc wjsciowa dla każdego ch w RX-V3800 to 140W . Kolumienki MA BR2 maja moc RMS 100W a gybym przyszalał z RS to np RS1 80W RMS. Czy to nie za duża dysproporcja?
 
Do góry