zestaw do PS3

kamilus

New member
Mam problem chce zainwestować w kino domowe jako odtwarzacz chcialbym użyć PS3 a calość dopelnić jakimiś glośnikami i projektorem. Mój budżet na ten cel to 4000-5000 zl.Jeżeli to zbyt malo by efekt byl niezly to ile by trzeba zaiwestowac? Co polecacie? Pozdrawiam.
 

mroziek

New member
Proponuję PS3 + Benq W500 ( obecnie chyba dalej najlepszy wybór cena/jakość), no i do tego Logitech Z-5500. Mam te głośniki i jestem zadowolony. Jak masz dodatkową kasę (~1000zł) możesz pomyśleć nad amplitunerem i zestawem głosników, ale tu nie będę się rozpisywał bo są inni którzy mają takie rozwiązania i posiadąją bogatszą wiedzę. Kiedyś polowałem sam na Onyko 606 i Jamo 606 2.0, ale stwierdziłem że na tą chwilę zestaw Logitecha w zupłeności mi wystarsza.
 

Bambolo82

Banned
Mam projektor (2600 zł), specjalny ekran do kina (400 zł), amplituner (1450 zł) oraz kolumny 5.0 (używane 500 zł). Wszystko gra. :cool:

Masz napisane w kolorowym podpisie moich postów, co dokładnie mam za sprzęt. :cool:

Jeżeli masz 4500-5000 zł, to dasz radę mieć to samo. Jeżeli mniej, to pod młotek z Twojego planu pójdzie HIFI (amplituner+kolumny), a zamiast tego będziesz musiał się zadowolić głośnikami komputerowymi. :cool:

Przypominasz mi, mnie samego 9 miesięcy temu. Jesteśmy dokładnie w tym samym punkcie: trochę gotówki do wydania + niesprecyzowany pomysł (wizja) własnego kina + zero wiedzy jak to zrobić, gdzie co kupić, co z czym połączyć etc etc. etc.

Służę wszelką radą, bo wszystko sam sobie zrobiłem i wiele się przy tej okazji nauczyłem. Szkoda byłoby nie skorzystać z kilku moich wskazówek, bo w żadnym sklepie nikt Ci tego nie powie (wiem to po sobie samym). Gadu Gadu 4533409. :cool:

PS. Ceny sprzętu wahają się co jakiś czas w zależności od kursu dolara/euro. Jak zacząlem budować mój system w kwietniu 2008 to akurat spadały. Od września/pażdziernika 2008 dolar poszedł w górę i sprzęt (np. projektory; Benq w500 kosztował już z 2800 do 2100 a teraz znowu do 2600 :???:) trochę podrożał. Jest jednak DUŻA nadzieja na DUŻE obniżki po Świętach. Także masz dobry punkt startowy. :)
 
Ostatnia edycja:

kamilus

New member
Dzięki chłopaki za szybką odpowiedź i sorki za brak "ł" ktora nie działa mi w starym laptopie. Mroziek dokładnie myslałem po przejrzeniu forum o tym o czym napisałeś ale zastanawia mnie dzwięk przy filmach blu-ray oraz mkv bo chce zbudować ten system właśnie w celu oglądania materiału z takich źródeł a co do projektora to chyba nie mam wyjścia innego niż w500 przy moim budżecie.
Bambolo82 masz racje ( dosłownie czytasz mi chyba w myślach :grin: ) sam nie wiem dokładnie jeszcze jak ten system ma wyglądać i jestem ziolony.Jeśli chodzi o kolumny to odpadają chyba bo mam małe pomieszczenie myślałem bardziej o głośnikach które mógłbym dać na ściane z 5500 nadają się do tego ale nie mam pojęcia jak sie sprawdzą.
 

Bambolo82

Banned
Ilu masz metrowe te pomieszczenie? Ekran projekcyjny powiedzmy - 90", potrzebuje w praktyce ok. 3 metrów wolnej ściany (duży ekran musi wisieć nisko nad ziemią, dolna krawędź ok. 50 cm). Potrzebne jest także ok. 3-3.5 m odległości pomiędzy obiektywem projektora a powierzchnią ekranu (tzw. odległość projekcyjna).

Kalkulator projekcji dla Benq W500: http://benq.pl/projectioncalculator/benq_calculator_fs.html

Projektory do kina w technologii 3LCD (np. Benq w500) maja tzw. lens shift, dzięki czemu nie muszą byc instalowane idealnie na wprost środka ekranu (linii pionowej osi symetrii ekranu).

Rolety podgumowane (tzw. light block) z Castoramy po wymiar ok. 100-150 zł.

Ściany nie powinny być pomalowane na szpitalna biel, ponieważ światło projekcyjne wracałoby z powrotem na ekran redukując kontrast i dynamikę obrazu projekcyjnego.

Same kolumny HIFI wcale nie zajmują dużo miejsca. Nawet te podłogowe. Należy wybrać takie, które mają otwór basowy z przodu, dzięki czemu można by je ustawić tuż przy ścianie.
 
Ostatnia edycja:

kamilus

New member
pokoj ma wymiary 180cm na 400cm a sciana na ktora chce rzucic obraz to ta 180cm projektor ustawiony 3 metry od niej postawiony na biurku sciany w kolorze kiwi i rolety w podobnym kolorze chciabym uzyskac obraz wlasnie o szerokosci 180cm
 

mroziek

New member
Pokój nie za duży, jeżeli zdecydujesz się na rozwiązanie ampli+kolumny musisz upewnić się czy będziesz miał miejsce to. W przypadku uzyskania odpowiedniej wielkości nie będzie problemu ale tu myślę że odpowiednią osoba jest Bambolo82 posiadacz W500.

Ostatnio w pracy miałem przedstawiciela z BenQ,przyniósł na prezentację projektor, model chyba MP512ST z Technologią BenQ Short-Throw. Z odległości ~ 1 M uzyskał obraz 60"-70" ! Wszystkie nowe projektory BenQ mają to posiadać. Mam nadzięję ze te multimedialne też. Jest to jakaś alernatywa dla takich ludzi jak ja, z można by powiedzieć klaustrofobicznymi pomieszczeniami:)
 

Bambolo82

Banned
kamilus napisał:
pokoj ma wymiary 180cm na 400cm a sciana na ktora chce rzucic obraz to ta 180cm projektor ustawiony 3 metry od niej postawiony na biurku sciany w kolorze kiwi i rolety w podobnym kolorze chciabym uzyskac obraz wlasnie o szerokosci 180cm
UUUU.... Pokój studnia :???:

Gdybyś miał 3x4....to byłoby OK....

Muszę Ci niestety powiedzieć że będzie ciężko z projektorem w tym pokoju. Ściany będą odbijać za dużo światła odbitego z ekranu.

Nie polecam wyświetlania na całej długości ściany 180 cm. Musi byc minimum 40-50 cm odstęp od ściany z każdego końca, bo inaczej będziesz miał szaroburą plamę a nie obraz projekcyjny. Światło po odbiciu od ekranu - zamiast rozproszyć się - wróci na niego z powrotem. W skutek tego, kontrast będzie do dupy. Troszeczkę pomoże ekran z czarnym borderem.
Remedium byłoby pomalowanie ścian tego pokoiku na bury brąz albo czerń, no ale chyba nie chciałbyś w czymś takim mieszkać. W bardziej kwadratowych pokoikach typu 3x4 wystarczy zmienic kolor ścian na jakiś niebieski pastel albo czerwień. Taką "studnię" trzeba by na czarno pomalować.

Na tej ścianie możesz mieć góra obraz 16:9 o szerokości ok. 140-150 cm co daje 67-68" obrazu. Sporo to, ale nie takie rzeczy na projektorach widziano.... W poprzek pokoju na Benq w500 uzyskasz jeszcze mniej, bo "tylko" 46".

Nie chcę Ci psuć humoru, ale ja bym się zastanawiał czy warto....68" to i tak fajnie, ale pewien niedosyt pozostanie, mając na uwadze technologię projekcyjną: jej koszty oraz możliwości.

PS. Faktycznie na rynku są projektory typu short-throw (wspomniał o tym Mroziek), ktore potrafią wyświetlić nawet 70" z 1,5 m, tyle że są to drogie projektory do prezentacji, a nie do zastosowań kinowych/rozrywkowych. Mają słabszy kontrast i kolory, nie mają dynamicznej przysłony (dynamic iris), raczej nie mają HDMI, są słabo skalibrowane pod kino, są bardzo jasne ale przy tym niestety bardzo głośne. Do grania w gry jeszcze by się nadawały, ale do kina to raczej tak miernie...
 
Ostatnia edycja:

kamilus

New member
Troszkę mnie tu nie było ale dokształcałem się w temacie hehehe ale do rzeczy. Zmartwiłeś mnie Bambolo ale postanowiłem sprawdzić i w ferie (dopiero f**k) uda mi się wypożyczyć ze szkoły proja żeby troszkę pobawić się nie wiem co to za model pewnie pokazowy i mizerny ale da mi pewnie jakiś tam pogląd na sytuacje. Teraz zastanawiam się nad audio bo fajnie by było ampli 7.1 kupić żeby dts hd sobie posłuchać i tu nastepuje seria pytań:

-czy ktoś z was szłyszał już na 7.1 dts hd ma i jak to ma sie do dts i dd core?
-jakie ampli polecacie do tego (cena/jakość)?
-jakie głośniki (pokój jest jaki jest więc coś małej mocy ale jak najbardziej czysty dźwięk i fajna przestrzeń docelowo 7.1 albo 7.0 ale zaczął bym pewnie od kupna 2.0)

Dodam jeszcze że pewnie bede odsłuchiwał 2,5-3m od frontu, boczne 0,4-0,5m od głowy a tylne 0,5-1m. Pozdrawiam.
 

kamilus

New member
no 1.8m szerokość ma pokój czyli jak usiądą 2 osoby obok siebie to chyba tak by wychodziło dlatego też potrzebne mi są jakieś maleństwa żeby sie nie zagłuszały. Do tej pory były tam zawieszone creative t7900 czy jakos tak i radziły sobie dobrze. Nie ma żadnych dobrych firmowych maluszków żeby pod ampka podłączyć sie dało?
 

kamilus

New member
Nie znam sie na tym Masta ale wydaje mi sie że nie ale i tak chciałbym je zostawić przy kompie bo do muzyki nadają się jak ta lala. Ale poszperałem troche jeszcze i zaciekawiły mnie[FONT=&quot]Canton Movie 80CX . Fakt że drewniaki to nie są ale ja też nie jestem audiofilem a z 7.1 dam sobie spokój różnica w moim pokoju pewnie niewielka by była a łatwiej ustawić. Co sądzicie o tych kantonach? Może coś lepszego w tej klasie żeby nie przekroczyć 1200zł?
Jaki ampli (do 1000zł) do tego żeby łądnie grało ?

[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

kamilus

New member
No zetki chodzą mi po głowie ale jestem ciekaw dzwięku dts hd ma dla tego myśle o ampku a nie znalazłem nigdzie tematu o różnicy między dts hd a core i nie wiem czy warto sie w to pchać bo jeśli nie to brałbym bez zastanowienia z-5500.
 

blant

New member
Chlopcze w takim pokoiku to Z5500 to az za duzo. Chcesz DTS-HD? czytales cos na ten temat? Dzwiek specyfikacje ma fajna ale by miec pozytywne odczucia to raczej trzeba by bylo miec minimalnie ampli+glosniki za ok 5000 w pokoju minimum 3x5 i to z minimalistycznym wystrojem. Nastepna sprawa miales kiedys projektor? Raz, ze przy tej wielkosci pokoju to pic na wode a dwa, ze o ile w okresie zimowym mozna uzywac czesciej to o tyle w okresie letnim po godzine 21-22. Wiec w twoim przypadku najlepszym rozwiazaniem bylby telewizor 40cali full hd i Z5500 tudziez inny zestaw. Jesli PS3 ma robic za odtwarzacz to ponoc albo juz moze albo bedzie moglo zdekodowac dzwiek hd i puscic na glosniki w kazdym badz razie jak wizualizuje sobie 1,8x4 z lozkiem, biurkiem + jakis mebel i kinem domowym a'la projektor i powiedzmy dwa zestawy wiekszych glosnikow to raczej srednio to widze.
 

kamilus

New member
No i w końcu jakiś chłop z jajami jak murzyn :D który postawił sprawe jasno i czytelnie (odebrał mi marzenia o multikinie w domu :p) oto mi chodziło. Dzieki blant. PS3 + Z 5500 + LCD 50 CALI będzie gościł na salonach temat uważam za wyczerpany.
 

blant

New member
To ja dodam od siebie, ze TV+Z5500+PS3 do malego pokoju bedzie mega wypasem. Podepniesz sobie wsio hdmi+optyczny i bedzie grac i buczec doslownie. Z tv polecam cos pokroju Samsung 40LE656 tj full hd +100hz. Glosniczki logitecha powiesisz na scianie w 4 rogach pokoju centralny dasz sobie mniej wiecej pod lub nad TV. W tej konfiguracji ogladanie filmow juz nawet dvd czy gra na ps3 nabierze zupelnie innego wymiaru. Sam mam rozne zabawki w tym projektor 720p juz od 3lat z5500 mam nawet ampli sony dg820 (1300zl) z dts hd i tru-hd ale co z tego skoro mieszkam w bloku i nawet jakbym kupil najgorsze kolumny glosnikowe to najpierw wyrzucila by mnie zona z domu a sadziedzi jeszcze dokopali...
 
Do góry