Zestaw do odbioru kanałów FTA z Astry i HotBirda

NiEb0

New member
Witam!
Jestem szczęśliwym posiadaczem TV cyfrowej z UPC. Doskwiera mi jednak bardzo ograniczona ilość kanałów zagranicznych. Poważnie więc zaczęłem rozważać instalację zestawu do odbioru kanałów FTA z satelity. Na allegro znalazłem zestaw antena 80cm + konwerter z monoblockiem (do jednoczesnego odbioru sygnału z Astry i HotBirda) + prosty tuner Globo i nawet jakieś kabelki do tego dają. Całość za 149pln, więc tyle to mogę bez większego bólu kieszeni zainwestować. Problem z małą ilością kanałów zagraniczych w UPC wtedy znika :) Tyle tylko że średnio się znam na instalacjach satelitarnych. Okna wychodzą mi na południe więc wiem że się da :) Nie wiem tylko czy opłaca się kupować taki zestaw czy może zainwestować od razu w jakiś lepsiejszy tunerek. Kolejna moja wątpliwość to czy bez większej znajomości tematu uda mi się samemu owy zestaw zainstalować. Potrzebny do tego będzie jakiś miernik sygnału czy wystarczy podpiąć konwerter do dekodera i na dekoderze obserwować siłę sygnału?

Daje linka do aukcji allegro:
GLOBO/SKYSAT + ANTENA 80 CM + MONOBLOCK + GRATIS (numer 451991474)

Poradzicie coś satelitarnemu nowicjuszowi? ;)
Pozdrawiam!
 

acton777

New member
Bez reklam
Jak będziesz montował antenę za oknem, widząc dekoder, to przy odrobinie szczęścia uda Ci się ustawić ją prawidłowo ;) Jeśli nie, to tylko miernik.

Co do zestawu, to jest to "sprzęt powystawowy", z 3 miesięczną gwarancją. Jeśli chodzi o antenę to OK, moze być, nad resztą zastanowiłbym się 2 razy, czy ta "wystawa" nie była u klienta, któremu coś nie zagrało i po prostu zwrócił sprzęt, bo ma jakieś wady...
 

ernane

New member
ew popatrz na fergusona 3100CK + antena 80cm i konwerter monoblock. Tuner ew opticum, będzie troche tańszy.

Ogólniedobra decyzja że montujesz tvsat :)
 
Do góry