Zestaw do oceny

MJ MARTINO

New member
Witam miłośników kina domowego ;)
Przymierzam się do zakupu amplitunera Onkyo TX-SR608 na chwilę obecną miałby napędzać pokój 12m2 do tego QUADRAL QUINTAS 5000 całość wychodzi w przybliżeniu 3.100
Budżet hmm 3.500 może 4.000 wiem że to nie dużo na zestaw... ale takie polskie realia.
Przeznaczanie sprzętu muzyka 60-70% / 30-40% kino (wiadomo filmów nie ogląda się nonstop)
Muzyka jaka będzie odgrywana to w głównej mierze vocal trance, progressive, uplifting, house, funky, i odmiany. (kolejność przypadkowa)
Czego oczekuje od zestawu hmm na pewno dobrze kontrolowanego basu (nie dudniącego), dynamiki, średnie czytelne cieple, wysokie nie drażniące, ciepłego grania dla ucha. Słuchana muzyka niezbyt głośno aby też dawała przyjemność i satysfakcje.
A teraz moje pytania ;)
Pytanie jak taki zestaw będzie się sprawował ?
Ma ktoś taka konfiguracje u siebie ? jakie wrażenie ?
Inne propozycje konfiguracji ?
Czy wszędzie odsłuchy są płatne w salonach ? jak się klarują stawki ?
Czy może ktoś polecić w okolicy Katowic salon aby posłuchać w/w konfiguracji bądź innej ?


Pozdrawiam i za wszelkie rady dziękuje z góry :blagam:
 

MJ MARTINO

New member
Powinieneś skierować się Dali Concept do tych potrzeb.

Dziękuje za rade na pewno je odsłucham

LUPO78 napisał:
na tą powierzchnie starczy ci onkyo 578 i QQ5000 lub jak wolisz 608

Amplituner obecnie będzie grał na tej powierzchni.. ale nie jest powiedziane że za rok nie będzie napędzał 25m2 A z tego co się orientuje z taką powierzchnią sobie jeszcze poradzi :) Ale dziękuje za rade.

A jak jest z tymi odsłuchami orientujecie się panowie ?
 

MJ MARTINO

New member
Dziękuje
Dodaje do listy.. :)

Sklep znalazłem z odsłuchem.. w sumie kawałek drogi ode mnie ale w ciemno nie kupię..przecież.
Więc 3 zestawy póki co na pewno odsłucham

Trochę mnie martwi ten jeden średnio/niskotonowy głośnik w Klipsch F1 co by czasem vocal na tym nie cierpiał.. ale posłuchamy zobaczymy jak sobie poradzi z moją kompilacją ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MJ MARTINO

New member
Mam pytanie odsłuchiwałeś je z subem czy 5.0
Oraz na jakiej powierzchni Ci graja ?

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krisder

New member
Bez reklam
Mam pytanie odsłuchiwałeś je z subem czy 5.0
Oraz na jakiej powierzchni Ci graja ?

Pozdrawiam

Usłyszałem je w sklepie i grały same fronty podłączone do jakiegoś starego i niskiego modelu Onkyo. U mnie grają na 18m2 z subem, który do wybitnych nie należy i jest pierwszy w kolejce do wymiany. Ten zestaw przynajmniej w muzyce daje radę bez suba, pomimo jak piszesz jednego głośnika średnio-niskotonowego. Zauważ jednak jaką głębokość mają te kolumny i co się z tym wiąże, jaka jest długość kanału bas-refleksu. Mój poprzedni zestaw (Maudio) w kolumnach frontowych posiadał dwa przetworniki średnio-tonowe, jeden wysoko-tonowy i basowy z boku obudowy a jeżeli chodzi o jakość dźwieku i ilość basu to do Klipscha nawet nie warto porównywać.
 

pkomp

New member
bass releks strojony jest na daną częstotliwość - jak pomieszczenie ci ja podbije bedzie tragedia...jak ją pochłonie to bas zniknie....
miej to na uwadze

stereo to nie byle huki w kinie domowym
 
Do góry