Zestaw do N-ki

frez

Member
Witam, temat poruszany pewnie wiele razy ale za skarby nie mogę się doszukać na forum.
Jaką antenę i konwerter wybrać [co ewentualnie jeszcze]. Opcja bez multiroomu ale z nagrywarką.

Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź za co z góry dziękuję.
 

digitalus

Banned
Witam
Antena mozliwie najwieksza, oczywiscie bez przesady. Np 100 cm.Dlaczego to takie wazne, jesli antena jest duza to uzyskasz zdecydowanie wyzszy poziom i jakosc sygnalu niz z anteny o malej srednicy nawet gdy beda trudne warunki atmosferyczne, deszcz, snieg. Konwerter twin np golden interstar
Antena np famaval to portugalski producent anten.Dobra jakosc tych anten.
Antena satelitarna stalowa 110 cm FAMAVAL Off-Set (2815944617) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Jesli 110 cm to zbyt duza antena to 90 cm
http://allegro.pl/antena-satelitarna-czasza-famaval-lh-90cm-jakosc-i2837155142.html
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zależy gdzie mieszkasz. Ja mieszkam na 4 piętrze w ostatnim bloku, więc mam przed sobą już czysto:) Jak zakładałem rok temu N-ke to kupiłem antenę Corab 80 i konwerter single Inverto. Siłę mam na 84% a jakość na 100%. Ustawiałem sam na czuja, bez mierników. Przy złej pogodzie nic nie zrywa, no chyba że już strasznie będzie śnieg zacinał to może się coś przyciąć, ale na razie to może ze 2 razy coś takiego zauważyłem i to dosłownie na sekundę. Jak kolega wyżej napisał, jak masz gdzieś przeszkody na drodze sygnału to możesz brać też 90 czy 100, ale im większa to też ma większą podatność na podmuchy wiatru. Co do konwertera to ja przy single mogę nagrywać ale tylko ten kanał który w tym czasie oglądam, albo jak ustawię nagrywanie czasowe i wyłączę dekoder. Jak chcesz oglądać inny kanał i w tym czasie nagrywać inny, to musisz mieć konwerter Twin. Podobno z tego co mówił facet w sklepie elektrycznym to są inne przewody antenowe do satelity i inne do anten naziemnych, ale ile w tym prawdy...? Jak będziesz brał dekoder to weź albo 500GB albo 1TB, i nie chodzi tu o pojemność bo i 250 spokojnie starcza, ale w w/w masz już fajniejsze menu, nie wieszają się tak i nie zacinają. Ja czasami w 250 jak chcę przełączyć kanał to po paru sek od naciśnięcia przycisku dopiero przeskoczy. Z czasz antenowych to jeszcze polecane są Triax. Jak będziesz montował na balkonie to jeszcze się przydaje taka sztyca/uczwyt na cybanty. I to chyba wszystko odemnie:)
 

frez

Member
Dzięki za szybką i trafną odpowiedź.
Myślałem, że w polskim słowniku nie ma wyrazów mi nieznanych a tu prosze - cybanty, hehehe.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Nie daj się nabrać na pojedynczy konwerter. Szarpnij się od razu na konwerter typu twin monoblock. Zyskasz ok. 20 kanałów nadawanych w dobrym HD, kanał na którym non stop leci 3D HD, no i... telewizję TRWAM. ;-)
 

frez

Member
Ok, wezmę tego monoblocka. A czy antenka taka będzie śmigać bez zastrzeżeń - 85 cm FAMAVAL PP L GRAFIT? Ogólnie brak przeszkód w odbiorze sygnału.
 

digitalus

Banned
Antena bedzie ok ale poszukalbym ze wzmocnieniem metalowym .To bardziej bezpieczne niz tworzywo sztuczne
np taka
http://allegro.pl/antena-satelitarna-90cm-wzmacniana-stalowa-famaval-i2798498939.html
http://allegro.pl/antena-satelitarna-czasza-famaval-lh-90cm-jakosc-i2837155142.html
90LHTyl.gif
 
Ostatnia edycja:

tomi1907

New member
Witam serdecznie

Dołączę się do tematu odnośnie podłączenia N-ki. zróbmy może zestaw jaki trzeba zebrać do dobrego odbioru n-ki z turbodekodera 500GB.

Jaka antena najlepsza firma?
Jaki konwerter, z tego co poczytałem to ten twin monoblock umożliwi odbiór czegoś z astry tak?
Czy z tym konwerterem będzie można bez problemu nagrywać jeden kanał a oglądać drugi. Jeżeli tak to który model wybrać do 130zł
Jaki kabel zastosować mile widziany link.

Z góry dzięki za odpowiedź
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bardzo dobre anteny produkuje duński Triax - tylko nie są tanie ,dobre produkty rozsądnie cenowo produkuje Fanaval ,można też wybrać coś z oferty Corabu (producent anten dla Polsatu)
Tak monoblock umożliwia odbiór 2 satelit ,przeważnie Hotbird +Astra (13E +19,2E) chociaż spotyka się też inne rodzaje .W ogóle odbiór programów z Astry ma głęboki sens ,gdyż w chwili obecnej nadaje tam 13 darmowych kanałów HD i np.Eurosport Germany ,oraz cztery kanały TVP (Polonia,Kultura ,Historia ,Ifo częściowo kodowany) .Gdyby to było mało można zastosować multifielda na 3-4 satelity (28E +19,2 E +13E +9E) do takiej instalacji jest potrzebna antena o średnicy 90cm ,kilka konwerterów i przełącznik diseq

Jeżeli chodzi o kabel ,kup Trisepta to dobry przewód ,świetny jest Technisat (ok.2zł/metr) ma wysoki współczynnik tłumienia ,podwójny ekran i zewnętrzną izolację która wytrzyma nawet spadek temperatury do -40C
 

tomi1907

New member
A czy do zakucia kabla potrzebuje jakiś wyrafinowanych końcówek typu F czy wystarczą zwykłe, i trzy muszę mieć jakiś specjalny ściągacz czy normalnie obrobić przewód w rekach i dobrze dokręcić?
 
Do góry