Zestaw do muzyki, problem w wyborze.

mareku

New member
Witam

Jak dotad jestem szczesliwym posiadaczem zestawu stereo Technics SA-EH560. Czas pomyslec o czym wiecej.

Troche danych:
- zakladany budzet 2000-2500
- przeznaczenie, glownie muzyka, zarowno audio jak i koncerty dvd (filmy moze przy okazji kiedys)
- pokoj 3x4m

Czego szukam?
Zestawu 5.0, ktory w odsluchu bedzie conajmniej jak posiadany teraz Technics - jest to dla mnie b.wazne. Troche mnie juz denerwuja basy w posiadanym zestawie. Chcialoby sie bardziej "cieplych".

Bylem w madrym sklepie i facet polecil mi dwa zestawy.
Yamaha RX-V365 + DV663B + Onyx 200
Onkyo HTE307/406s + Trend 900

Co myslicie o powyzszych? Przyznam, szczerze, ze w momencie odsluchu emocje mi opadly. Moze to przez to, ze wielki market, moze kwestia ustawien, ale srednio mi dzwiek podszedl.

Tak juz wertujac troche forum, bardzo czesto dwie nazwy sie przewijaly:
Onkyo TX-SR507 i Quadral Quintas 5000 - moze taki zestaw (poki co bez dvd)?

ps. Cos Wam mowi firma Ferguson?? Bo widzialem blu-ray tej firmy za 290zeta, wszystko-czytajacy, z usb itd.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje, kazda pomoc przy doborze zestawu mile widziana :)

pozdrawiam
mareku




EDIT.

Wlasnie wrocilem ze sklepu. Musze znowu przyznac, ze to znowu jeden z tych madrych sklepow, ale trafilem na bardzo rzeczowego sprzedawce, mega! 1 raz sie tak zdarzylo, ze ktos porzadnie sie zna na tym co sprzedaje ;)

Zostal mi zaprezentowany Denon 1610 z kolumnami Dali Concept 6 - bajka! Zestaw niestety z dvd kosztuje niecale 6tys...
Na necie cena to za Denona ok 1300, kolumna sztuka front ok 900 - czyli w stereo wyjdzie 3tys :/
Moze ktos ma do zaproponowania cos rownie godnego, w sensie glosniki do tego denona?? Czy moze jednak warto poki co sam zestaw z dwoma glosnikami??
 
Ostatnia edycja:

Irasiad

New member
Nie warto oszczędzać na głośnikach ,lepiej kupić porządne fronty a z czasem resztę.Poza tym jeżeli to ma być do muzyki to chyba lepiej wzmacniacz ,albo amplituner stereo np Marantz 5023 lub Harman Hk 3390 (lub jakoś tak nie pamiętam dokładnie )
 

etemmu

New member
Jesli glownie muza to oszczedz sobie kino domowe, zwlaszcza przy tym metrazu - wez sensowne stereo. Ktos zaraz napisze, ze lobbuje albo polecam to sam wybralem ale w w dupie z tym. Odlsuchiwalem na zywo kilka zestawow, Techics'a stak mialem wczesniej. Mozesz nie wierzyc ale w takim razie albo wypozycz sprzet albo kup przez internet - masz 10 dni na zwrot co na pewno uczynisz. Za ok 2600zl kupisz swietny mini odseparowany zestaw Yamahy mcr-840 z subwoferem. Na tym posluchasz godnie muzyki i obejrzysz dvd a porownanie jakoscia dzwieku do technicsa to jak gowno do twarogu. Ja czekam na dostawe 640 (to to samo bez dvd bo chce tylko do muzy). Na 12m2 bedzie idealny - wez pod uwage, ze duzy zestaw w Twoim metrazu spowoduje glownie wielkie brum brum od basu i tyle jesli chodzi o czystosc i finezje dzwieku. W sklepie dla debili (MM) maja te zestawy Yamahy, posluchaj sobie i nie stresuj sie jesli malo basu. W pokoju jest 12m a w hali MM kilka tys (?) Kilka sklepow w dobrej cenie - np. forumowicz KIKI da Ci fajna oferte - oferuje te zestawy z 2 glosnikami i subem. W tej cenie to albo Yamaha albo uzywany sprzet z dyzym ryzykiem.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
To Ferguson wypuścił odtwarzacz BD? Coś nie słyszałem ale ponoć widziałeś w sprzedaży.

Jak masz 12 m to troszkę ochłoń od tego uszczęśliwiania siebie jednycm ruchem. Możesz sobie zabasować pomieszczenie. Nie wszystko brzmi jak Technics w takim metrażu. Więc może rzeczywiście zacznij od jednej pary kolumn na początek. Zainwestuj w dobre kolumny a potem pomyśl co dalej.

Ps. Kiedyś subwoofer wydawał mi się oczywisty ale zmiana kolumn wybiła mi z głowy ten element.
 
Witam

Jak dotad jestem szczesliwym posiadaczem zestawu stereo Technics SA-EH560. Czas pomyslec o czym wiecej.

Troche danych:
- zakladany budzet 2000-2500
- przeznaczenie, glownie muzyka, zarowno audio jak i koncerty dvd (filmy moze przy okazji kiedys)
- pokoj 3x4m

Czego szukam?
Zestawu 5.0, ktory w odsluchu bedzie conajmniej jak posiadany teraz Technics - jest to dla mnie b.wazne. Troche mnie juz denerwuja basy w posiadanym zestawie. Chcialoby sie bardziej "cieplych".

Bylem w madrym sklepie i facet polecil mi dwa zestawy.
Yamaha RX-V365 + DV663B + Onyx 200
Onkyo HTE307/406s + Trend 900

Co myslicie o powyzszych? Przyznam, szczerze, ze w momencie odsluchu emocje mi opadly. Moze to przez to, ze wielki market, moze kwestia ustawien, ale srednio mi dzwiek podszedl.

Tak juz wertujac troche forum, bardzo czesto dwie nazwy sie przewijaly:
Onkyo TX-SR507 i Quadral Quintas 5000 - moze taki zestaw (poki co bez dvd)?

ps. Cos Wam mowi firma Ferguson?? Bo widzialem blu-ray tej firmy za 290zeta, wszystko-czytajacy, z usb itd.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje, kazda pomoc przy doborze zestawu mile widziana :)

pozdrawiam
mareku




EDIT.

Wlasnie wrocilem ze sklepu. Musze znowu przyznac, ze to znowu jeden z tych madrych sklepow, ale trafilem na bardzo rzeczowego sprzedawce, mega! 1 raz sie tak zdarzylo, ze ktos porzadnie sie zna na tym co sprzedaje ;)

Zostal mi zaprezentowany Denon 1610 z kolumnami Dali Concept 6 - bajka! Zestaw niestety z dvd kosztuje niecale 6tys...
Na necie cena to za Denona ok 1300, kolumna sztuka front ok 900 - czyli w stereo wyjdzie 3tys :/
Moze ktos ma do zaproponowania cos rownie godnego, w sensie glosniki do tego denona?? Czy moze jednak warto poki co sam zestaw z dwoma glosnikami??
proponuje taki zestaw Kino domowe ONKYO HTE 577-BD507 Czarny Quintas 5000 Czarny - tanio, sprawdź.
posiadam taki i jestem zadowolony także używam więcej do muzyki i na przyszlość jeżeli będziesz oglądal filmy jak znalazl NAPRAWDE POLECAM
 

mareku

New member
Nie warto oszczędzać na głośnikach ,lepiej kupić porządne fronty a z czasem resztę.Poza tym jeżeli to ma być do muzyki to chyba lepiej wzmacniacz ,albo amplituner stereo np Marantz 5023 lub Harman Hk 3390 (lub jakoś tak nie pamiętam dokładnie )

Jednak jestem za mozliwoscia podlaczenia wiecej ilosci glosnikow. Koncerty dvd nagrywaja w systemie 5.1 takze, czemu by nie skorzystac. I tak jak pisalem wczesniej, film tez jakis sie obejrzy.

Teraz glowny dylemat to wlasnie pytanie czy kupic od razu 5 czy 2 glosniki. Jesli chodzi o 2 to bylbym za tymi Dali. Wyraznie mialy mniejszy bas niz te, ktore mi prezentowal sprzedawca (nie pamietam nazwy...cos na "B" ?), wiec chyba sobie nie zabasuje pokoju.
Co prawda mialem miec przeznaczone gora 2500zl, stad moje wielkie wahania.
 
Do góry