Zestaw do kina i muzyki do 5000 zl ?

Raco

New member
Witam wszystkich, mam zamiar skompletować zestaw do kina i muzyki do domu. Od dłuższego czasu przeglądam internet, czytam roznego rodzaje forum, różnorakie testy amplitunerów czy to głośników. Musze z cala swiadomosca powiedzic ze nie mam wielkich wymagań ale lubię dobry dźwięk, zdaje sobie sprawę ze amplitunery AV nie maja za dobrych stereo no ale jakiś kompromis muszę znaleźć bo nie tylko lobię posłuchać dobrej nuty ale także oglądnąć dobry film lub koncert. Analizując zdobyta wiedzę skłaniam się do wyboru amplitunera z pośród kilku egzemplarzy sa to: Harman Kardon AVR 260, Marantz SR5001, Onkyo TX-SR608, ewentualnie jakiś Pioneer z podobnego przedziału cenowego. Co do kolumn to generalnie wybrałem już Jamo s606 HCS3 oczywiście po wcześniejszym odsłuchu. Ampitunery jakie sluchalem to Marantz, Denon, Yamaha, Pioneer. oczywiście wszystkie na s606. Wedlug moich odczuc najlepiej zagral Marantz testy byly tylko w stereo ale to głownie mnie interesuje bo o jakość w filmach to sie nie martwię bo wielkich roznic nie ma miedzy poszczególnymi Ampli. Nie słuchałem Harmana i to mnie glownie boli bo wiele pozytywnych opini i testow czytalem dlatego tez zaliczylem do faworytow. Następna sprawa która mnie trapi to czy kupić jakiś w miarę odtwarzacz CD i i osobno jakiś Blue Ray czy kupić porządny jeden naped czyli Blue Ray. Nie bardzo wiem czy to ma sens, czy będzie wyraźna poprawa w odsłuchu muzyki na rzecz CD proszę o poradę w tej sprawie może coś doradzicie, pomożecie. Dzięki !!

 

pkomp

New member
jak masz możliwość to dobry sprzęt do KD i dobry do stereo oddzielnie - owszem zajmie to ciut więcej miejsca ale i lepiej zagra
 

marecki6

New member
Bez reklam
jezeli marantz zagral dla ciebie najlepiej to sprawe wyboru ampli masz chyba rozwiklana aczkolwiek postaraj sie posluchac jeszcze onkyo 608 i harmana zebys mial pelny obraz ... co do glosnikow to mysle ze warto byloby odsluchac jeszcze zestaw oparty na klipsch f2 (w tym wypadku bez sub'a) albo klipsch f1 z subem w zestawie ... co do odtwarzacza to wydaje mi sie ze powinienes kupic dobry bluray ktory powinien sprawdzic sie jako odtwarzacz cd - kwestia ile na tego typ sprzetu mozesz wydac
 
Ostatnia edycja:

Raco

New member
Dzięki za wypowiedzi, co do kupowania osobno sprzętu do stereo i KD to odpada jeżeli już to wybrać taki Ampli który ma Pre Out - można w przyszłości rozbudować zestaw :). Marecki6 mówisz ze lepiej kupić dobry Blue Ray - czy masz jakiś konkretny na myśli który możesz zaproponować ? Bo jezeli chodzi o budżet to chciałbym sie zmieścić ze wszystkim w okolicach 5 tys ale nie mowie ze cena jest strasznie sztywna mogę troszeczkę przekroczyć. Nie oczekuje idealnego dźwięku w stereo, jak do tej pory używam jedna z pierwszych Yamaha Pianocraft wiec i tak zmiana będzie spora, narazie wystarczy. Jestem gitarzysta i słucham sporo różnorakiego roka ale także innej muzy. W sumie słuch mam wyczulony ale żeby byl on audiofilski to na pewno nie, zadowala mnie w miarę poprawny dźwięk.
 

pkomp

New member
zabawa w preout to zwykła głupota - pytam się po co?i tak musisz wtedy mieć oddzielny wzmacniacz i kolumny a już sam transport pomijamy bo bez różnicy co podłączysz
jeśli nie chcesz rozdzielać to odrazu szukaj bardzo porządnego ampli który i w stereo zagra na bardzo wysokim poziomie(bo do kina wystarczy by grał - tam i tak nigdzie nawet na płytach z koncertami ,nie ma muzyki wysokiej jakości)
 

Raco

New member
Ok dobra może i masz racje, ale mam wrażenie ze starasz sie mi pomoc troszeczkę wykraczając poza moje pytanie i mój budżet. Mimo to proszę podaj mi przykład jaki ampli zagra przyzwoicie w stereo według ciebie ale nie sądzę żebym mógł sobie pozwolić na taki :/ Poza tym kupując lepszy Ampli musiałbym kupić lepsze kolumny a to już w zestawieniu będzie całkiem inna liga (cenowa), także zdecydowanie zostaje przy wyborze takiego sprzętu który zmieści sie w podanym budżecie.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Marantz SR 5003. Cenki lekko spadły więc można pomysleć. Końcówka na sankenach więc dźwiek zdecydowanie audiofilski oczywiście nie z Jamo 606 które to popsują.
 

Raco

New member
Dzięki piotr818 za propozycje calkiem ciekawą, powiedz mi jakie bys kolumny polecał do tego ampli co podałeś ? Według Ciebie Jamo s606 to slabe kolumny ?

Mam jeszcze jedno pytanie które mnie dręczy czyli jakie kable do kolumn byly by dobre ? jestem calkowicie zielony w tym temacie, oczywiście w granicach rozsądku cenowego :)
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
Ja subiektywnie polecam KEF'y, B&W lub Missiony o Jamo się nie wypowiadam bo miałem, sprzedałem i zapomniałem choć wygląd mają bardzo ciekawy. Możesz spróbować też Yamahy z serii NS 555 lub 777. Wszystko zależy od preferencji muzycznych.
 

marcomp_net

New member
Ja proponuje taki zestaw:
ONKYO 608 + MONITOR AUDIO SERIA BRONZE BX:
PRZOD BX6, TYL BX2, CENTRALNY BX CENTER.
Ewentualnie jak masz mozliwosci wiekszej gotowki to:
MONITOR AUDIO SERIA SILVER RX.

Kolumny z kazdej serii sluchalem i porownywalem z Focalem i Kef. Moim zdaniem Monitor Audio wypada jakosciowo i cenowo najlepiej. W szcezgolnosci na jakosc. Focale testowalem z Monitorem z serii Silver RX !!!

Dodam, ze tez mialem do wyboru ale nszczescie tylko dwa Ampli.
Harman Kardon AVR 260 oraz Onkyo TX-SR608.
Decyzja byla ciezka i wybralem ONKYO !!!
Dzwiek w stereo jak dla mnie lepiej wypadl w Onkyo.
To jest tylko moje zdanie... :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry