Zestaw do kina domowego i nie tylko do 5k

quasimodek

Member
Bez reklam
Myślę, że nikogo nie uraziłeś. Na pewno nie mnie :)
Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że wiatraka przez rok czasu, odkąd posiadam ten ampli, to nie słyszałem. Słychać tylko czasami cyknięcie przekaźnika jak jest załączany wiatrak i to tyle.
 

neji

New member
Witam,
Jakoś ostatnio nie miałem za wiele czasu na odsłuch nie mniej zasięgnąłem języka w paru miejscach i mniej więcej potwierdziły się moje przypuszczenia co do wyboru między onkyo 626 a marantzem 5008.
Mam jednak pytanie odnośnie głośników. Polecono mi zestaw firmy Tannoy. A dokładnie Tannoy MERCURY V4i-VCi-V1i. Widziałem go w sklepie i prezentuje się dość ciekawie. Czy ktoś może miał do czynienia z tą firmą i może mi coś na ich temat powiedzieć. Po za tym, że mają w swoim portfolio kolumny na 200tys PLN sztuka nie wiele się dowiedziałem. Będę wdzięczny za komentarze i wrażenia z ich posiadania.

Z góry dziękuję.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tannoy fajne nienarzucające się kolumny, można słuchać godzinami. Z nową serią uważaj, bo to nowość i się ceni. Zwróć tez uwagę na zestawy Kef z serii C.
 

neji

New member
Kefy C wygladaja ciekawie ale ich komplet najtaniej w wersji 5.0 widzialem na 4,5k. A komplet Tannoy 5.0 MERCURY V4i-VCi-V1i z SR5008 za 5,5k. Tak więc cenowo Tannoy wygląda lepiej. Nie mniej jeśli spotkam w sklepie Kef C to postaram się przesłuchać. Może będzie warto dołożyć do nich.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

collider

New member
Bez reklam
Oczywiście nie miałem zamiaru nikogo urazić :). Po prostu wiatraki mi jakoś nie leżą. Co nie wpływa oczywiście na jakość sprzętu. I tak na samym końcu zdecyduje odsłuch. Będę miał chwilę czasu to popatrzę posłucham i zdecyduję. W każdym razie wielkie dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Co do wiatraków to mam podobną opinię co ty. Z czasem będą szumieć i nie ma bata.To tak samo jak z wiatrakami w kompach. No chyba, że będziesz biegał co miesiąc z odkurzaczem :). Zaskoczony jestem tym, że Onkyo w nowej serii czyli w wspomianym modelu 626 nadal trzyma się tej "młynarskiej" technologii :)
 

collider

New member
Bez reklam
Ale przecież to logiczne i każdy posiadacz komputera to potwierdzi, że z czasem zaczynają szumieć a jakoś nie chce mi się wierzyć, że tu i tam stosowana jest zupełnie inna technologia wentylacji. Wiatrak zbiera kurz i jeżeli się lekko zaniedba to jest już po ptakach.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wiele zależy od jakości wiatraka, łożyska itd, nie sądzę, żeby w ampli montowali wysokoobrotowe siano :) jak w niektórych kompach.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Z ciekawości zrobiłem dzisiaj test i okazało się, że przy uchu ok. 10 cm. od sprzętu słychać tylko minimalnie napęd z blu-ray. Słuchałem przed testem dość głośno więc powinien wiatrak chodzić na pełnych obrotach (na czas testu włączyłem mute). Denon jest bez wiatraka, ale za to można na nim jajka gotować (poczytaj w necie) i to przy łatwych do napędzenia kolumnach wysokoomowych. Ale i tak nie powinieneś patrzyć jak coś jest zbudowane tylko jak gra!!! To tak jak z autami, jeden ma diesla inny benzynę a jak trafisz na trupa, to i tak będziesz siedział cały czas w serwisie. Nie zrażaj się. Jak to mówi mój kolega "będzie dobrze" :)
 

collider

New member
Bez reklam
Wiele zależy od jakości wiatraka, łożyska itd, nie sądzę, żeby w ampli montowali wysokoobrotowe siano :) jak w niektórych kompach.

Wybacz, ale zaczynamy teraz prężyć muskuły na jakość wiatraków. Nawet najlepsze z czasem szumią i przerabiałem to. To zawsze będzie rozwiązanie mechaniczne. Inna sprawa, że w kompie wymiana wentylatorka to zabawa dla miłośników klocków duplo natomiast w ampku myślę, że nie jest to już takie oczywiste.
 

collider

New member
Bez reklam
no, I'm a ninja

Mam cię
writingImage_Ninja-Coders-and-Despot-Designers-Game-Over.jpg

;)
 
Do góry