Zestaw do kina domowego i nie tylko do 5k

neji

New member
Witam,

Poszukuję zestawu 2.1 który mógłbym ewentualnie rozbudować do 5.1 w przyszłości plus amplituner. Pokój ma 20m2. Prawie kwadrat. Sprzęt ma służyć jako centrum domowej rozrywki. Czyli podłączony do niego ps3 w przyszłości ps4, komputer do odtwarzania video poprzez kabel hdmi. Być może w przysżłości jeszcze jakiś inny sprzęt(inny odtwarzacz blueray). Generalnie chodzi o to aby wszystko było podpięte do amplitunera i jednym kablem wychodziło do telewizora.
Jeśli chodzi o amplitunery brałem pod uwagę X1000, X2000 Denona. Ewentualnie Onkyo NR616.
Co do głośników to mam zgryz. Nie mam ochoty ciągnąć kabli po pokoju do satelitów które miałyby być z tyłu. Słyszalem o różnych rozwiązaniach z wykorzystaniem bluetooth ale nie wiem czy to w ogóle działa i czy da się w jakiś sposób połączyć z amlitunerem. Jeśli któryś z forumowiczów miałby sugestie to chętnie posłucham. Nie mniej z tego powodu na razie nie planuje 5.1,a 2.1 lub inne rozwiązanie ale ustawione od frontu (może 3.1 bez satelitów nie mniej nie wiem czy to ma jakiś sens. Podejrzewam że żaden).
Jako dwa głośniki od frontu JBL Studio 190 wyglądają dość ciekawie. Co do suba to nie wiem. Nie mam za bardzo rozeznania. Być może też któryś z JBL.
Jako że jestem amatorem i nie mam w tym temacie za dużego doświadczenia będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

ps. Zastanawia mnie też jak to jest w przypadku podłączenia tego wszystkiego razem. Czy amplituner daje możliwość ustawienia gdzie chce przesyłać dzwięk. W przypadku gdybym nie chciał w godzinach nocnych puszczać go przez zestaw kolumn a przez zwykłe głośniki w telewizorze. Czy jest takie rozwiązanie w amplitunerze czy może tylko w niektórych. A jeśli już to w jakich.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do amplitunera to X2000 i Onkyo 616 to dobry wybór. Dorzuciłbym jeszcze Harmana avr270/370, Marantza 5007. Ja bym jednak na Twoim miejscu pociągnął kable na tylne głośniki. To będzie lepsze rozwiązanie niż głośniki bezprzewodowe. Do do kolumn do JBL Studio 190 (bądź mniejsze 180), Monitor Audio MR6, Taga Platinum F-80 i sporo inny. Najlepiej wybierz się na odsłuch. Suba możesz kupić do kompletu (w zależności jakie kolumny wybierzesz) bądź kupić co z oferty Rel-a bądź Velodyne, to są firmy, które się specjalizują w subach. Ważne żeby kolumny frontowe, centralny i tyły były z tej samej serij - będzie spójny dźwięk.
 

neji

New member
Dzięki za odp.
A przy takiej powierzchni i amplitunerach jak X2000 i onkyo 616 jaką moc suba i frontów powinienem brać pod uwagę.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Onkyo musisz juz patrzeć aktualny model TX-NR626. Ja bym zestawił fronty Studio 190 z amplitunerem Harmana AVR-270, centralnym Studio 120c, subwooferem Studio 150 i tylnymi Studio 130 ale podłączone przez bezprzewodowy WEM-1 od JBLa.
 

neji

New member
Onkyo musisz juz patrzeć aktualny model TX-NR626. Ja bym zestawił fronty Studio 190 z amplitunerem Harmana AVR-270, centralnym Studio 120c, subwooferem Studio 150 i tylnymi Studio 130 ale podłączone przez bezprzewodowy WEM-1 od JBLa.

Z tym amplitunerem mam pewien problem jeśli chodzi o wybór. Onkyo 626 wygląda przyzwoicie jeśli mowa o specyfikacji. HK avr-270 też. Kłopot w tym, że im więcej czytam na ich temat tym więcej mam wątpliwości. Onkyo z warczącymi wiatrakami. Wolałbym rozwiązanie pasywne zamiast wiatraka. Co do HK to strasznie ludzie się skarżą na problemy. A to buczy a to strzela, ulega awariom, nie czyta NTFS? Przejadę się odsłuchać co nieco i wtedy będę zastanawiał się co dalej. Podobno Marantz i Denon są bez wiatraków.

Co do tego WEM-1 to nie do końca jest to rozwiązanie którego szukam. Jest jeden odbiornik przy amplitunerze i jeden nadajnik przy głośnikach. Satelity są dwie co oznacza że musiałbym je spiąć kablami z nadajnikiem. I ciągnąć przynajmniej jeden po podłodze do nadajnika. Bardziej pasuje to do Zone 2 jak się chce puścić muzykę w innym pokoju. Tak naprawdę nie rozwiązuje problemu. Powinny być dwa nadajniki i odbiornik. Inaczej musiałbym satelity stawiać obok siebie a chciałem rozstawić je w rogach(po drodze jest wejście i wolałbym żeby kable mi się tam nie warlały). Domyślam się czemu JBL nie zrobił tego w taki sposób, ale to temat na inną dyskusję.

Co do głośników to byłbym skłonny na taki zestaw muszę zobaczyć jak to wszystko razem gra.
 

neji

New member
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie Marantza 5008 ewentualnie 5007. Czy ktoś podłączał do niego takie rzeczy jak dekoder UPC, ps3, pc przez hdmi. Jeśli tak czy miał jakieś problemy np. z przesyłaniem obrazu albo dźwięku do TV. Czy tryb HDMI pass through działał prawidłowo.
Czy może też ktoś z forumowiczów mi potwierdzić czy Marantz 5007/5008 posiada chłodzenie pasywne czy są tam może jakieś wentylatory.
Trzecia sprawa czy ktoś zestawiał takiego Marantza z zestawem głośników o których wspomniał blackninja a jeśli tak to czy mógłby się podzielić wrażeniami. Ewentualnie polecić jakieś głośniki które według niego grają lepiej.
 

collider

New member
Bez reklam
Z tym amplitunerem mam pewien problem jeśli chodzi o wybór. Onkyo 626 wygląda przyzwoicie jeśli mowa o specyfikacji. HK avr-270 też. Kłopot w tym, że im więcej czytam na ich temat tym więcej mam wątpliwości. Onkyo z warczącymi wiatrakami. Wolałbym rozwiązanie pasywne zamiast wiatraka. Co do HK to strasznie ludzie się skarżą na problemy. A to buczy a to strzela, ulega awariom, nie czyta NTFS? Przejadę się odsłuchać co nieco i wtedy będę zastanawiał się co dalej. Podobno Marantz i Denon są bez wiatraków.

Co do tego WEM-1 to nie do końca jest to rozwiązanie którego szukam. Jest jeden odbiornik przy amplitunerze i jeden nadajnik przy głośnikach. Satelity są dwie co oznacza że musiałbym je spiąć kablami z nadajnikiem. I ciągnąć przynajmniej jeden po podłodze do nadajnika. Bardziej pasuje to do Zone 2 jak się chce puścić muzykę w innym pokoju. Tak naprawdę nie rozwiązuje problemu. Powinny być dwa nadajniki i odbiornik. Inaczej musiałbym satelity stawiać obok siebie a chciałem rozstawić je w rogach(po drodze jest wejście i wolałbym żeby kable mi się tam nie warlały). Domyślam się czemu JBL nie zrobił tego w taki sposób, ale to temat na inną dyskusję.

Co do głośników to byłbym skłonny na taki zestaw muszę zobaczyć jak to wszystko razem gra.

Dlatego kup Pioneera 923 :D
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam od kilku dni SR5007 i żadnych problemów. Do do kolumn to kwestia gustu. Najlepiej samemu posłuchać. Przy filmach ze Studio 190 będziesz na pewno zadowolony, w stereo to już zależy do jakiej muzy.
 

neji

New member
Wielkie dzięki za feedback. To wygląda że wstępną listę sprzętu już mam. Teraz pozostało posłuchać jak to gra.
Być może ostatecznie pomyślę jednak o puszczeniu tych kabli. Rozwiązania wireless są dla mnie dość wysoko niesatysfakcjonujące. Nie znalazłem na razie nic godnego uwagi więc trudno.
Zastanawiam się jeszcze nad subem. Czytałem opinię że bass z głośników studio 190 jest na tyle dobry że niektórzy zwyczajnie rezygnują z suba na rzecz konfiguracji 5.0.
Czy w swoich zestawach korzystacie z suba?
 
Ostatnia edycja:

neji

New member
To na pewno. Chodzi mi o to żeby uniknąć jakiś poważnych wad konstrukcyjnych w nowym sprzęcie. To nie są tanie zabawki i nie mam ochoty z tym biegać co dwa miesiące do serwisu. Tym bardziej że nie mam na to czasu. Analizując wybór zawsze zaczynam od negatywnych opinii i staram się je weryfikować. Być może Marantzy też ulegają awariom ale bardzo mało i w zasadzie nie znalazłem negatywnych opinii na ich temat. Nie będę miał pretensji jak ulegnie po paru latach służby ale po paru miesiącach jest nie do zaakceptowania. A już serwis który odpowiada że to norma skreśla dla mnie firmę natychmiast. Bo nie klient jest dla nich tylko oni dla klienta.

Rozwiązanie takie jak na przykład wiatrak to dla mnie porażka. Najdalej po roku zacznie hałasować jak wszystkie wiatraki. Kupowałem nie jeden do kompa. Mniej i bardziej znanych topowych producentów. Koniec zawsze był taki sam. Rozwiązanie pasywne jest najlepsze/najcichsze. Wymaga od firmy takiego zaprojektowania sprzętu aby odprowadzenie ciepła było odpowiednie i cyrkulacja prawidłowa. A nie wrzucenia bebechów do środka i wymuszenie obiegu wiatrakami.

I tak w zasadzie można by w nieskończoność. HK wydawał mi się na początku ciekawym wyborem ale ilość skarg na ten model zapala mi czerwoną lampkę. Tym bardziej że firma wygląda jakby miała problemy produkcją wszystkich elementów sprzętu odpowiedniej jakości. W Onkyo problemy eliminują jedynie aktualizacją softu i chwała im za to. Problemy które opisują ludzie, którzy kupili HK wyglądają jak hardwarowe. A to nie za dobrze o nim świadczy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A ja mam Harmana i u mnie bez sensacji. Nie biegam do serwisu.
Wybrałem bo ma szeroką scenę muzyczną.
Marantz to też świetna jakość.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To na pewno. Chodzi mi o to żeby uniknąć jakiś poważnych wad konstrukcyjnych w nowym sprzęcie. To nie są tanie zabawki i nie mam ochoty z tym biegać co dwa miesiące do serwisu. Tym bardziej że nie mam na to czasu. Analizując wybór zawsze zaczynam od negatywnych opinii i staram się je weryfikować. Być może Marantzy też ulegają awariom ale bardzo mało i w zasadzie nie znalazłem negatywnych opinii na ich temat. Nie będę miał pretensji jak ulegnie po paru latach służby ale po paru miesiącach jest nie do zaakceptowania. A już serwis który odpowiada że to norma skreśla dla mnie firmę natychmiast. Bo nie klient jest dla nich tylko oni dla klienta.

Rozwiązanie takie jak na przykład wiatrak to dla mnie porażka. Najdalej po roku zacznie hałasować jak wszystkie wiatraki. Kupowałem nie jeden do kompa. Mniej i bardziej znanych topowych producentów. Koniec zawsze był taki sam. Rozwiązanie pasywne jest najlepsze/najcichsze. Wymaga od firmy takiego zaprojektowania sprzętu aby odprowadzenie ciepła było odpowiednie i cyrkulacja prawidłowa. A nie wrzucenia bebechów do środka i wymuszenie obiegu wiatrakami.

I tak w zasadzie można by w nieskończoność. HK wydawał mi się na początku ciekawym wyborem ale ilość skarg na ten model zapala mi czerwoną lampkę. Tym bardziej że firma wygląda jakby miała problemy produkcją wszystkich elementów sprzętu odpowiedniej jakości. W Onkyo problemy eliminują jedynie aktualizacją softu i chwała im za to. Problemy które opisują ludzie, którzy kupili HK wyglądają jak hardwarowe. A to nie za dobrze o nim świadczy.
Widzisz tylko większośc to niedopowiedziane historie, wspomniałeś o wiatrakach, a ja nie wiedziałem i nie słyszałem o ani jednym zepsutym w amplitunerze.
 

neji

New member
100% racji ja też. Wiatraki się nie psują tylko coraz głośniej pracują. I głośniej i głośniej a na końcu każde włączenie sprzętu to jak odpalanie suszarki. Sam sprzęt będzie chodził ok. Po za tym wiatraki zapychają się kurzem. Trzeba je ciągle czyścić. Witraki oblepione kurzem i kratki wentylacyjne urządzenia które wyglądają jak włochaty dywan. Jest to minus i chyba każdy się z tym zgodzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaco.37

Member
Bez reklam
My użytkownicy amplitunerów z wiatrakami zbytnio nie narzekamy.Zawsze raz w miesiącu rozkręcamy obudowę ,przedmuchujemy sprężonym powietrzem wiatrak,smarujemy smarem wszystkie ruchome elementy.No i raz do roku trzeba wszystko dokładnie umyć Karcherem,i sprzęt nam śmiga.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
kolega tylko raz w miesiącu? Ja co 2 tygodnie jadę z w.w. czynnościami + dodatkowo aplikuję antifoga na wyświetlacz i antidusta na korpus i bebechy w spray'u :p
Nie jest źle, w 8 godzin się uwijam :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
100% racji ja też. Wiatraki się nie psują tylko coraz głośniej pracują. I głośniej i głośniej a na końcu każde włączenie sprzętu to jak odpalanie suszarki. Sam sprzęt będzie chodził ok. Po za tym wiatraki zapychają się kurzem. Trzeba je ciągle czyścić. Witraki oblepione kurzem i kratki wentylacyjne urządzenia które wyglądają jak włochaty dywan. Jest to minus i chyba każdy się z tym zgodzi.

He,he, chłopaki sobie trochę jaja robią:) A tak na poważnie, to ja mam Onkyo już ponad 2 lata, do tego miałem na nim postawiony odtwarzacz DVD. Prześwit między urządzeniami to ok. 2cm. Oczywiście odtwarzacz jest krótszy, więc część tylnej kratki w ampli jest odsłonięta. Po namowach kolegów ostatnio oglądam z wyłączonymi podbiciami, co powoduje koniecznośc mocniejszego podkręcenia ampli, a co za tym idzie większe grzanie się urzadzenia. Do tej pory ani razu nie usłyszałem wentylatora, a słucham nieraz na 50 w skali do chyba 97 na 15mkw. Odleglość od kanapy do ampli to ok. 2m, więc gdyby coś szumiało na pewno bym usłyszał. Może nie taki diabeł straszny...?:)
 

neji

New member
Oczywiście nie miałem zamiaru nikogo urazić :). Po prostu wiatraki mi jakoś nie leżą. Co nie wpływa oczywiście na jakość sprzętu. I tak na samym końcu zdecyduje odsłuch. Będę miał chwilę czasu to popatrzę posłucham i zdecyduję. W każdym razie wielkie dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
 
Do góry