Zestaw do KD

brombel

New member
Proszę o sugestie do KD. Pokój 30m2 (5x6m); 2,8m wysoki. Posiadam: telewizor Panas THX-50GE20; BR Panas bd80.
Zestaw do usytuowania w narożniku pokoju pod kątem ~45 stopni. Stereo/filmy 60/40. Muzyka pop, clasic bez ekstrawagancji, nie jestem melomanem, lubię coś dobrego spokojnie odsłuchać. Budżet powiedzmy średni na poziom Klipscha, JBL, H/K, dobre Onkyo lub może Marantz. Dzięki z góry i pozdrawiam
brombel:)
 

blackbrother

New member
jezeli mialbym do wyboru (jak zasugerowałes) klipsch jbl onkyo czy h/k to ja bym wybrał Onkyo najlepiej 607 lub 608 i do tego klipscha f1 zestaw jak dla mnie rewelacja jeszcze nie slyszalem za te pieniadze (plus minus w tej cenie) lepszego zestawu w pozniejszym czasie dokupiłbys sobie suba 10 klipscha i masz zestaw marzenie polecam:)
 

brombel

New member
Dzięki za sugestie. Jak zwykle wybór jest trudny. W postach kikiego, blackninji i jeszcze kilku innych userów przeczytałem, że od Onkyo do stereo jest lepszy H/K, a jeszcze lepszy Marantz i kolumny JBL mają lepsze brzmienie w tych konfiguracjach. Również pisano, iż do powierzchni i wysokości jakie ma mój pokój powinien być mocniejszy zestaw Klipscha F3/C2/B2 z subem 10, a jeszcze lepiej z 12 lub zestaw
RF52, a najlepiej RF63. Tylko to już inna kasa. Tak, że dalej pozostają wątpliwości, czy iść wyższą półkę ampli i później wymieniać kolumny, czy klecić coś nierozwojowego. I tak za rok, dwa dzisiejsze hity będą tylko zabytkami. THX brombel
 

killpit

New member
Jeżeli zależy ci na dobrym stereo to pamiętaj że głośniki to podstawa.Ampli też nie powinien być najtańszy może lepiej kup dobry ampli + 2 dobre Fronty.Pózniej sobie rozbudujesz :)
 

brombel

New member
Do kolegi Killpita. Chyba masz rację. Czy z tych ampli: H/K 460, Onkyo807, lub Marantz 6004 to coś można wybrać? Jakie fronty F3, RF 63, coś z JBL, a może Infinity? THX brombel
 

killpit

New member
Proponuję odsłuchać te ampli wybrałeś dobrą półkę i spokojnie powinien jeden z nich cię zadowolić.
Co do głośników polecam odsłuchać Klipsch RF jak również M.A. może jakieś Paradigm musisz odsłuchać i wtedy będziesz wiedział w którym kieruknu iść :)
Dla mnie głośniki które fajnie brzmią to M.A. i Klipsch aczkolwiek może się okazać że tobie nie podpasi dlatego koniecznie musisz iść na odsłuch.Chociaż ostatnio jeden z forumowiczów zakupił tutaj sprzęt 807+M.A. i napisał że w życiu lepszego zestawu nie słyszał wychwalał w niebiosy mimo iż nie odsłuchiwał go nigdzie w sklepie.
Mam nadzieje że moja odpowiedz będzie tobie pomocna :)
 

smix

New member
Z tego co wiem to JBL do kina są dobre, ale do stereo to już kiepsko. Nie odsłuchiwałem, więc dużo ci o nich nie mogę powiedzieć.:-(
 

brombel

New member
No i dalej mam problem. Odsłuchałem na trzech wybranych ampli, co prawda nie te modele, które wytypowałem, ale w/g sprzedawcy różnice są na tyle nieistotne, że można je pominąć, zestawy kolumn: Klipsche F3, MA i JBL, a także MA z subem JBL. JBL odpadły, jakieś takie mdłe, Klipsche wyraziste, ale z dominacją basów, może zamiast sub 12, trzeba by sub 10 (nie mieli). Najbardziej przypadły mi do gustu MA z sub JBL ( nie mieli sub MA). Tak wyszło to w salonie i na słuchawkach. Nie mam pojęcia jak to mogłoby brzmieć w pokoju. Brnąc dalej zawęziłbym wybór do H/K 460 MA lub RF 52/62, albo Marantz z tymi samymi setami kolumn. W zasadzie teraz tylko kasa. Ile trzeba by na to jej wyłożyć? Proszę o jakąś podpowiedź. THX brombel
 
Do góry