Zestaw do dobrego stereo?

korabek

New member
"Przemko77".
Bardzo obrazowo i przestrzennie opisałeś świat dźwieku. Aż chce się słuchać. Widzę, że "nadajemy", a raczej "odbieramy" na tych samych falach. Wracając do meritum - propozycja Twoja jest odważna, ciekawa i przyznam szczerze, że dotychczas nie brałem jej pod uwagę.
Dzięki.
 

T75

New member
Sam twierdzisz ,że pokój ma niewiele ledwo 16 metrów ,więc po co pchać się w kino ? na dodatek słuchasz ambitnej muzyki - kino i taka muzyka jakoś wyklucza się na wzajem ...

Witam.A ja nie zgadzam sie z tym calkowicie.Po pierwsze 16mk to juz nie taki malutki pokoj,smialo mozna fajne kino sklepac jak i stereo.Po drugie jesli lubisz ogladac film tak jak zostal nagrany to zadne stereo Ci tego nie zastapi.Oczywiscie jezeli zalezy Ci na dobrej jakosci przy sluchaniu "ambitnej" muzyki najlepiej miec do tego wzmacniacz i na miere mozliwosci(finansowej)kolumny dobrej jakosci (przynajmniej fronty)i wtedy napewno jedno drugiego nie wykluczy.Pozdr.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pewnie że można wstawić kino. Ja mam KD na 15 mkw i gra świetnie. Zależy jaki ma ktoś priorytet i budżet. Jak ktoś ogląda głównie filmy to KD a jak woli posłuchać dobrej muzyki to wzmak stereo. Oczywiście można na stereo też obejrzeć film ale już bez efektów przestrzennych, tak samo posłuchać na ampli KD muzyki, ale też nie w takiej jakości jak na wzmaku. Najlepiej jak kasa pozwala mieć i to i to:) Musi się kolega zastanowić w którą stronę iść. Przede wszystkim należy iść na odsłuch, bo może się okazać że jakość muzyki zupełnie będzie zadowalająca z amplitunera do KD i tu wybór już będzie oczywisty a może być zupełnie odwrotnie i też już będzie wiadomo co wybrać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

korabek

New member
Witam.
Trochę przeciągnęło się w czasie (remont), ale w końcu wjechał do mnie taki oto niskobudżetowy sprzęt: HK AVR165 + BDT30 + monitory USHER S520 + TV THOMSON 50FU6663. Taki był mój wybór i na tyle wystarczczyło kasy. Dziękuję wszystkim za pomoc i dobre rady.
Dzisiaj próbowałem to wszystko połączyć, ale chyba nie dam rady. Jedno nie widzi drugiego, dźwięk z TV nie idzie przez ampka. Chyba coś nie nie tak skonfigurowałem lub prawidłowo nie zrobiłem ustawień. Czy ampek z TV ma być połączony dwoma HDMI (w tym jedno po ARC)?
Może mi ktoś krok po kroku pomóc w ustawieniach i połączeniach? Może jest w Gdyni lub trójmieście fachura który za flaszkę (od 18 lat) zestroi mi to wszystko?
Ahojjj...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
BD podłączasz z ampli kablem HDMI, a z ampli (wyjście) podłączasz pod TV. Jeśli masz w TV wejście HDMI z ARC to tym samym kablem możesz przesłać dźwięk w drugą stronę na ampli, ale oczywiście zarówno ampli jak i TV muszą posiadać tą możliwość. Czyli jeżeli nie masz takiej opcji, to możesz od TV puścić kablem optycznym do amplitunera i wtedy też bedziesz miał dźwięk na KD. Rozumiem że nie posiadasz dekodera TV? Jak masz to tak samo jak w przypadku TV, podłącz kablem optycznym z amplitunerem. Z TV podłączasz ampli tylko jednym kablem HDMI, drugi ewentualnie możesz puścić do TV od dekodera cyfrowego
 

korabek

New member
Dzięki Krzyś.
Zarówno BD jak i TV mają HDMI z ARC. Rozumiem, że spinając przez te gniazda ampli i TV wszystko powinno grać. Dekodera TV na razie jeszcze nie mam. Wrócę z "fabryki" i biorę się za robotę.
Ahoj...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy w TV coś się przestawia, bo ja u siebie nie mam tego bajeru, ale nie zapomnij poustawiać w ampli żeby ci to chodziło. Samo podłaczenie kablem nie prześle ci automatycznie dźwięku w drugą stronę. Ja u siebie mam w zakładce "Hardware setup" - "HDMI".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Hm, z kolei u mnie jest odwrotnie :) Kiedy TV (z ARC) wykrył ampli to kazał coś tam zaznaczyc (tylko raz, coś a'la sparowanie), Natomiast w ampli nic nie zmianialem.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiem ci że nie wiem, bo jak pisałem nie mam TV z ARC. Ale wątpię żeby mi z Onkyo automatycznie poustawiało:) A gdybyś nie zaznaczył za pierwszym razem, a później zmienił zdanie to jeszcze raz byś musiał podpiąć kabel, czy już w ampli pozaznaczać opcje?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem, ale co masz na mysli, "jesli zmieniłbym zdanie"? Poki co nie zamierzam wyciągać kabla :)Wpiałem HDMI pod gniazdko w TV oznaczone jako ARC (tylko jedno u mnie jest takie). W ampli nic nie przestawiałem, poprostu leci obraz na TV i dźwiek w ampli po wybraniu TV jako źródła. To telewizor wykrył, ze jest mozliwosc przesłania dźwieku do ampli.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Chodziło mi o to że jakbyś nie chciał puszczać dźwięku po ARC, i nie zaznaczył tej opcji przy pierwszej konfiguracji, a za jakiś czas stwierdził że jednak chcesz aby dźwięk szedł przez ARC? Czy wtedy tylko przestawienie w opcjach ampli, czy po ponownym wyjęciu kabla HDMI z TV znowu automatycznie pojawiło by się to okno zestrojenia ampli i TV?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie zastanawiałem sie nad tym, ale myślę, że mogłoby wystarczyć ponowne wyjecie i włożenie kabla, lecz pozwól, ze nie bedę sprawdzał, bo kable z tyłu zabudowane ;)
Pozdrawiam
 

gonzo2000

New member
krzysztofradio@ kiedy zamierzasz kupić wzmacniacz PM 7004 do swojego systemu ?
Miałeś już jakieś fajne koncerty na BD w DTS HD , jeśli tak to jak wrażenia w sferze audio , bo wizja jest zazwyczaj dopracowana perfekcyjnie .
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Hmm, na razie czekam na ewentulną premię gwiazdkową, jednak w pierwszej kolejnosci odtwarzacz UD5007, a nastepnie PM7004. Zobaczymy.

W audio na razie nie jest na 100%, tzn. nie jest tak jak w salonach audio na odsłuchach, co pewnie doświadcza wielu z nas. Przestrzen bajeczna, szczegolowosc rowniez, ale brak basu. Pewnie Ameryki nie odkrylem, piszac, ze brak basu w Dali, jednak są kawalki, ktore basem powalają. Dodam, ze na razie mp3 lub CD z PS3 po HDMI, więc nie ma co się dziwic, ze system nie jest na 100%. Dalej mam zamiar porządnie to wszystko okablowac (głośnikowe, interkonekty, sieciowe oraz listwa, pewnie Gigawatta), czyli jeszcze sporo wydatków przede mną, a są jeszcze inne priorytety ;)

Wczoraj wpadła mi w ręce Diana Krall z jej koncertem na BD. Jeszcze jednak nie odpaliłem. Dam znać oczywiście ;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gonzo2000

New member
krzysztofradio @ Myślałem że posiadasz tylko 5.0 set a masz też subwoofer więc poprawa basu przez zastosowanie sub o konstrukcji zamkniętej typu Rel odpada , ale może warto wypożyczyć wzmacniacz i przetestować na swoim systemie ,chyba BD też za mała odpłatą salony te lepsze wypożyczają , masz wtedy 100% pewności .
Miłego słuchania koncertu .
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Odsłuchiwałem to wszystko w salonach, ale jak wiadomo, tam z akustyką nie ma problemu. Tak, mam taki salon u siebie.
Mam suba Dali Ikon mk2, jest to typowa konstrukcja do kina, bas typowo kinowy, wolny, rozciagniety i robi sieczkę w kinie. Nie jestem fanem brzęczacych szklanek, tak jak niektórzy sie ekscytują, bo nie widze w tym w ogole sensu by cieszyc sie grajacymi kieliszkami w szafce, lecz subik ten duzo potrafi, w pierwszym filmie bylem prawie spocony, a w trillerach lub horrorach strach zaglada nietylko przez ramie, ale jest w srodku Ciebie, az chce sie uciekac.
Bylem nawet z zonką w kinie kilka dni temu. O ile prze zakupem obecnego zestawu roznica byla bardzo odczuwalna, jesli chodzi o dźwiek w prawdzimym kinie vs plastiki kina domowego, to teraz stwierdzilem, ze nie odczuwam braków. Nawet specjalnie zamast ogladac film (bo byl to gniot nad gnioty :) ) przysluchiwlem się sciezce dziwekowej, efektom, itp i albo jest tak dobrze, albo sciezka w kinie byla kiepska. W kinie nie mam zadnych zastrzerzen, jednak ten sub kompletnie nie nadaje się do muzy.
W muzyce jestem zwolennikiem czystej formy stereo, czyli bez suba ;) Dali Ikon potrafią, tylko trzeba im to umozliwic.
Rela tez mialem okazje sluchac - zdecydownie szybszy, krotki, ale nie zbyt punktowy, znakomicie kontrolowany i nisko mruczący, jak to zazwyczaj w dobrych konstrukcjach zamknietych. Drugiego raczej nie zamierzam kupowac ;)
 
Ostatnia edycja:

gonzo2000

New member
Dokładnie jak masz suba ,to sprawa oczywista ,ale tak jak pisałem może warto wypożyczyć i w realnych warunkach - domowych przy istniejącej akustyce przetestować wzmacniacz i źródło ,chyba salony nie robią z tym problemu .Co do formatu mp3 to niestety ten format dynamiką nie grzeszy i jak wiesz im lepszej klasy kolumny tym , drastyczniej obnaża ten format .
Ja też kiedyś myślałem nad kinem ,ale moja akustyka , warunki lokalowe 13m2 , blok no i jedynie co mnie ciekawiło w kinie to koncerty na BD w DTS HD nie filmy ( za słabe mam nerwy na horrory) , ale dowiedziałem się ,że wiele koncertów wcale nie tanich, mimo iż posiada ścieżkę DTS HD MA to w formacie PCM wypada jakościowo wiele lepiej , poza tym w kinie też ważny jest aspekt wizyjny płaski duży tv ja mam 32" zwykły HD , dlatego obrałem kierunek stereo .
 
Ostatnia edycja:
Do góry