zestaw do 1000 pod ps3

valnek

New member
Witam,
Chciałem poprosić o radę w wyborze zestawu 5.1 do małego pokoju ok 16m2.
Posiadam PS3 + Toshiba XV635 i chciałbym dobrać głośniki. Przeznaczenie to w 90% filmy/gry i może 10 % zostanie na muzykę. Myślałem o wyborze Logitecha Z5500, budżet to ok 1200 zł.
pozdrawiam
 

pkomp

New member
i nic lepszego w takiej cenie nie trafisz choćbyś bardzo chciał

z5500 zapewni ci moc nawet niezły dźwięk dobry bas i przedewszystkim DD i DTS plus oczywiście kilka wejść
 

kpmkat

New member
Polecam HKTS 11 - mialem Logitecha Z5500 i przy Harmanie to sa pierdziawki, nic lepszego w tak kompaktowym odzieniu raczej nie dostaniesz...

Jesli nie znajdziesz okazji do 1200 (a sa takowe na sasiedzkim portalu aukcyjnym) to bierz HKTS 16 - mozna kupic taniej - roznica jest mniejszy sub, co nie znaczy ze gra do konca gorzej. Malo kto pusza suba z HKTS 11 na full.
 

fingerr

New member
Polecam HKTS 11 - mialem Logitecha Z5500 i przy Harmanie to sa pierdziawki, nic lepszego w tak kompaktowym odzieniu raczej nie dostaniesz...

Jesli nie znajdziesz okazji do 1200 (a sa takowe na sasiedzkim portalu aukcyjnym) to bierz HKTS 16 - mozna kupic taniej - roznica jest mniejszy sub, co nie znaczy ze gra do konca gorzej. Malo kto pusza suba z HKTS 11 na full.
Moment, moment, a czy HKTS nie wymagają osobnego wzmaka? Z5500 to z tego co się orientuję zestaw ze wzmakiem.... wieć w 1200 PLN można zapomnieć.

--
pozdrawiam,
fingerr
 

kpmkat

New member
A gdzie sub ?? Do filmow i gier sie nie obejdzie bez...

Kolumny to sobie moze do sluchania muzyki kupic, choc w tej cenie to bedzie wyrzucanie pieniedzy w bloto, chyba ze uzywki QQ skads zalatwi.
 

mataman

New member
Bez reklam
Wyrzucaniem pieniędzy w błoto jest kupowanie logitechow. Za 700zl kupi jakieś kody z subem nowe. Zagra to sto razy lepiej niż plastikowe bzyki które całość swojego brzmienia opierają na subie.
 

pkomp

New member
nie wywalaj kasy w błoto - znacznie łatwiej ci będzie sprzedać te logitechy mało na tym tracąc niż kupując jakiś stary ampli(gdzie gwarancja?) i najtańsze głośniki...potem zechcesz coś poprawić i musisz całość sprzedać na czym stracisz już sporo

i wcale tak źle nie grają - miałem i owszem basu sporo ale wszystko trzeba sobie dobrze ustawić - a wtedy jest podobnie jak na słabym ampli ze słabymi głośnikami

ja na twoim miejscu kupiłbym logitechy - z rok poużywał i odłożył kasę na dobry sprzęt - sprzedasz je jeszcze na gwarancji więc i lepsza cena będzie :)(zawsze też mogą się kilka razy zepsuc albo towar niezgodny z umową :) ale bez kombinacji hehe)

pozatym są małe i bardzo ustawne - przy harmanie bez stojaczków to średnio_O jakiś kodach nawet nie wspominam więc masz tez dodatkowe koszta - chyba że stereo na początek co nie ma sensu

ps.rozejrzyj się po używkach na allegro i zastanów się czy warto tak się bawić
 

kpmkat

New member
Mialem Z5500 dopiero gdy przesiadlem sie na HKTS 11 zrozumialem jakie to g...o. Odnalazlem m.in srednie tony :p
 
Ostatnia edycja:

kpmkat

New member
nie chwal sie co masz :?: tylko mu polec cos w w cennie 1200 pln.

Przeczytaj wczesniejsze posty to nie bedziesz glupio pytal...

Za 300 euro mozna miec HKTS 11 na gwarancji z eBaya, do tego przydaloby sie jakikolwiek tuner uzywke za chociazby marne 300 zl dokupic.

Jesli to nie wchodzi w rachube to zostaje NX-F40E - testowalem i polecam caly komplet (pseudo) surround. Za ta cene (ok 250-280 Euro nowki) nic lepszego raczej nie znajdziesz.
 

josephik

New member

pkomp

New member
ludzie ogarnijcie się szczególnie ty josephik - parę stówek?DRUGIE TYLE DZIECIAKU - jak liczyć nie umiesz wróć do podstawówki

Logitechy nie mają średnich tonów?to kolega chyba nic ustawić nie potrafi.Przy takiej jakości sprzęcie jaki tu opisujemy użycie equalizera to nic dziwnego a można sobie nim poprawić i to znacznie.

Nie rozumiecie jednego - w cenie do 1200 można kupić tylko ampli i to najniższa półka Onkyo (max 507)...kolumny?same średniaki i to bez suba...zabawa w używany sprzęt? GŁUPOTA jeśli za rok mamy go zmieniać

Podałem najlepszy sposób by nie wtopić kasy w złom z allegro.Niech się kolega zastanowi czy warto potem męczyć się ze sprzedażą badziewia (logitechy za 700 pójdą od ręki)

ps.te jamo to do stereo i to średniego - do kina to badziew - co to zamikro satelitki? Dolby surround króluje wciąż? Satelity powinny być w KD identyczne dla każdego kanału - przynajmniej przody i tyły.Dlaczego?Odsyłam do specyfikacji nowoczesnych systemów kina
 
Ostatnia edycja:

kpmkat

New member
pkomp jakie strednie tony, jak te glosniki maja tylko "gwizdki" wbudowane...

Za 1200 zl to mozesz miec AVR 347 -- nie wiem czy to najnizsza polka... Trzeba umiec szukac p oprostu.
 

mataman

New member
Bez reklam
pkomp ty się misiu nie rzucaj. Nigdzie nie jest napisane ze za rok będzie sprzęt wymieniany. Po drugie pokaz mi kto ma tyly takie same jak fronty. Specyfikacja swoje, życie swoje. Na sile probujesz podpasowac logitechy, bo co ? Ze maja wszystkie bzyki takie same ? No pod tym względem spełniają specyfikację.

Jeszcze raz powtórzę każdy używany ampli za ok 500zl i do tego np jakieś kody z subem (spokojinie za 700zl można kupić) zagrają o NIEBO lepiej niż ten zestawik logitecha. Który ma podstawę jak nogi kulturysty a klate komara.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
kolego czytaj uważnie a misiu to mów do swojej dziewczyny czy chłopaka bo ja homoseksualnych zapędów nie toleruję.
nic nie chcę na siłę dopasowywać ale doskonale wiem że kolega z czasem złapie bakcyla i zechce wymienić na coś lepszego - a kupując używki nie tylko nie ma gwarancji ale i będzie miał problem ze sprzedażą by za wiele nie stracić.

Czy koda zagra lepiej?przecież to badziew to co ma zagrać lepiej?Nie słyszałem jeszcze dobrze grającej kody.Toż to żadna rewelacja.Do tego używany stary ampli bo w cenie do 500 to i nie ma się co nawet spodziewać czegoś dobrego.za 700 z subem to już wogóle pdlinę na poziomie voicekraft można kupić...super poradziłeś nie ma co

Co do kolumn to ja mam takie same wszystkie kanały bo to sprzęt do kina domowego - do muzyki mam oddzielny.Łączenie jednego z drugim na dobre nie wychodzi - w stereo szału nie ma a w kinie też gra nie do końca jak powinno bo pamiętaj kolego że w kinie każdy kanał jest identyczny pod względem mocy jak i pasma przenoszenia

Nie rzucaj się - zwracam tylko uwagę na pewne aspekty a co pytający wybierze to już jego sprawa - nie wciskam mu usilnie jakiegoś złomu bo być może zagra lepiej - daję mu mozliwość wyboru dobrego sprzętu i nie wyrzucania kasy w błoto jak wy proponujecie
 
Ostatnia edycja:
Do góry