Zestaw BX5 ,

brutus13

New member
Witam.
Chcę kupić zestaw kina domowego.
Zdecydowałem się na kolumny monitor audio. Słuchałem kolumn BX5 i MR6. Z kilku względów bardziej pasują mi BX5. Cały zestaw bedzie składał się z BX5, BX-FX i BX-Centre. Mam tylko jedną wątpliwość. Czy taki zestaw da radę w pokoju 22m2 (otwarty z jednej strony). Nie oczekuje od zestawy wielkogo zapasu mocy - generalnie nie słucham głośno. Może ktoś ma doświadczenia z podobmym zestawem.
Wiem, że lepsze byłyby BX6, ale różnica w cenia jest duża.
Do tego wszystkiego będzie Onkyo-609.
pozdrawiam
brutus13
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Generalnie nagłośnisz taki pokój jednak spektakularnych efektów nie będzie - mam na myśli że kolumny MA charakteryzują się pewną kulturą brzmienia nie ładują bez sensu basem ani nie mają atomowej dynamiki ,za to uzyskasz plastyczny ,spójny dźwięk .Pewne znaczenie mają również kable jakich użyjesz
 

GregL

New member
Słuchałem BX5 ze wzmacniaczem stereo w 30 metrowym pomieszczeniu i niczego im nie brakowało, a bas był niski i dynamiczny. Szczerze mówiąc miałem lepsze odczucia niż przy BX6. Niestety z amplitunerem nie zagra to tak fajnie w stereo. Ale jeśli tylko telewizja i kino domowe to będzie fajnie. Dla dopełnienia efektu kupisz później subwoofer i będzie z wykopem.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja ze swojej strony polecę Roth Oli 40. Swojego czasu kolega z forum testował BX6 vs Oli 40 i jeśli chodzi o bas to Roth lepiej zagrały. Średnica i góra na podobnym poziomie z delikatną przewagą MA, ale to już były drobne detale. Gdzieś w necie też czytałem że komuś też Oli przypadły bardziej do gustu niż BX5, a cena niższa. Tak od siebie dodam po pewnych przemyśleniach, że warto inwestować w lepszej klasy kolumny gdy w przyszłości byśmy zmieniali ampli/wzmak na klasę wyżej, bo co za sens kupować kolumny za 5k i podłączać je do ampli za 2k. Ogólnie ampli w znaczny sposób ogranicza potencjał kolumn, Onkyo też nie jest faworytem w brzmieniu stereo. Jeśli w większości oglądamy filmy to też sprzęt taki nie zademonstruje nam pełni swoich możliwości brzmieniowych. Oczywiście co innego jak by kupić ampli Onkyo z serii 8... czy 9.... Co nie zmienia faktu że są to bardzo dobre zestawy.
 

brutus13

New member
Poszedłem i posłuchałem również BX6. I dopiero teraz mam problem - MR6 już nie rozważam. BX6 zagrały dużo lepiej niż BX5. Tylko ta cena
 

GregL

New member
Zestaw BX5

BX5 zagra lepiej w takim pomieszczeniu ale czy tak bedzie rzeczywiscie u Ciebie? Czy jak zapragniesz miec subwoofer, bo przyjdzie czas na upgrade i to bedzie naturalna kolej rzeczy, to czy zagra fajnie? Odpowiedz sobie sam.
 
Do góry