Zestaw amplituner + głośniki do ok. 6000pln

Matteo001

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

Chciałbym prosić o poradę w sprawie nagłośnienia salonu.
Do wydania mam około 5-6tys zł.
Chodzi mi o zestaw kolumn 5.1 i amplituner 7.1 z HDMI (w przyszłości zamierzam kino rozbudować do 7.1)

Pomieszczenie o wielkości 18m2 (prawie kwadratowe 4,5mx4m). Moja żona stawia mi tylko jedno ultimatum - głośniki muszą być z tych małych, więc kolumny podłogowe odpadają.

Co do użytkowania to:
- ok 50% TV z platformy 'n',
- 30% PS3, filmy z Blu-ray, DVD i komputera,
- 20% muzyka, w tym także koncerty z Blu-ray.

Ze względu na wymagania mojej żony wstępnie rozważam zakup takich oto zestawów głośników:
- KEF KHT 3005 SE,
- Infinity TSS-800 lub TSS-1200,
- Harman Kardon HKTS 11BQ

TV jest 42" FullHD, więc potrzebne wsparcie HDMI.
Jaki amplituner byście mi do tego polecili? Myślałem o Denon AVR-1909, Yamaha RX-V565, Onkyo TX-SR606, Sony STR-DG820 ?

A może komplet Onkyo HT-S990THX lub HT-S9100THX ??

Bardzo proszę o wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy takich warunkach to powinieneś być zachwycony jakością . Zacząłbym do Marantza 5003 I Kefa 3005 - to zestaw dedykowany.
Harmana AVR 255 + Kef 3005
 

AvataR

Banned
Hmm a koniecznie musisz kupic te male jajeczka :D czy moze daloby rade zone przekonac na konretne brzmieniowo i niewielkie w sumie KEFy w zestawie iQ50/10/60c. Z wygladu super i graja nie ukrywajac duzo lepiej niz te maluchy ;) Do tego moze wlasnie HK 255.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Matteo001

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obejrzałem na zdjęciach Infinity Beta HCS. Z wyglądu ładne (jak dla mnie to w kolorze czarnym) i rozmiar też byłby odpowiedni.

Znalazłem jeszcze coś takiego Paradigm Cinema 90CT v.3. Co sądzicie o tych?
 
Ostatnia edycja:

Matteo001

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten Harman Kardon AVR 255 wydaje się być ciekawą propozycją (wygląd, dźwięk, menu). Trochę zniechęcają może niektóre opinie z forum odnośnie "pykania", ale z tego co czytałem to w nowszych egzemplarzach już tego nie ma ??

Mało jest natomiast opinii o Yamaha RX-V565, pewnie dlatego, że od niedawna na rynku. Z tego co wiem to posiada 4xHDMI, skalowanie do 1080p, można dokupic do niego moduł bluetooth, no i wygląd, wielkość jak dla mnie ok. Kwestia czy dźwięk będzie ok (jak pisałem głównie kino domowe)? Czy warto sie nim interesować??
 

Matteo001

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze jedno pytanko. Czy AVR 255 posiada funkcję HDMI pass through w trybie standby ??
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jeżeli przyjmiemy, że amplituner w standby powinien zużywać prądu mniej niż 10watt, to żaden z amplitunerów tego nie ma.
 

edyp2003

New member
Ja szukałem w podobnych $ zestawu. Jeśli chodzi o amplituner to odrazu wiedziałem że wezme Onkyo 607. Co do głośników... to przesłuchałem w tym tygodniu wszystkie które wytypowałem i padło na zestaw 5.1 z KEF C7 lub JBL ES (o których na forach poruszane są "ciężkie" tamaty :)). Przy kolejnym podejściu padło na JBL ES. Nie piszę abyś wybrał te głośniki ponieważ nie wiem jaki masz gust ale warto je jak i KEF'y posłuchać w tej klasie cenowej.
Z drugiej strony nie wiem dlaczego na Polskich forach głośniki JBL z serii ES mają średnia a nawet złą opinie. Przeglądałem fora z USA, UK oraz Niemiec i przeczytałem wiekszość pochlebnych zdań na temat tej serii JBL'a.

Ehh nie zauważyłem że szukasz małych głośników.... :O
 
Ostatnia edycja:
Do góry