Zestaw amplituner + dvd + kolumny do PDP-428XD

coliner

New member
Witam,

uprzejma prośba o poradę jaki amp + dvd + kolumny dobrać do plazmy Pioneer PDP-428XD. Chodzi mi nie tylko o "zbieżność" technologiczno-cenową (podobny pułap jakościowo-cenowy), ale także w miarę optymalne zachowanie spójności wizualnej.

Moje typy to:
1) Harman Kardon Cine Special 29 + kolumny JBL L880 lub ES90 Black
2) Yamaha RX-V1800 + DVD-S1800 + kolumny NS-555 B Piano
Na razie chodzi mi tylko o nowe kolumny podogowe, do 5.1 lub nawet 7.1 wykorzystam już posiadane głośniki z serii Tannoy Mercury mx3.

Z góry serdecznie dziękuję za ocenę powyższych typów lub propozycję innych.

Pozdrawiam,
Coliner
 

coliner

New member
Pablo1964 napisał:
Jakie brzmienie preferujesz? W jakim pomieszczeniu będzie grał sprzęt?

Sprzęt będzie grał w pomieszczeniu o pow. ok.25m2 w kształcie pięciokąta połączonym, z którego 2 2 bezdrzwiowe przejścia do kolejnych 2 pomieszczeń.

Główne zastosowanie to:
1) Odtwarzanie filmów DVD (głównie z uwagą na spektakularne efekty)
2) Koncerty DVD (atmosfera koncertowa, raczej koncerty rockowe + alternatywa)
3) Odtwarzanie muzyki w trybie stereo (tutaj głównie chillout, nowe brzmienia)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Harman zagra bardziej "konturowo", Yamaha - szczegółowo ale płasko. Musisz posłuchać. Szczególnie muzyki bo w kinie będzie OK.
 

RobertG

New member
Z tego co wiem,to ten model HK nie dysponuje HDMI 1.3a - -a chcesz utrzymać spójność technologiczną :) Zerknij jeszcze na zestaw wszystkich dekoderów w tych modelach o których piszesz. Na poczatek kupiłem tez podobnego Pionka (4280XA) ... i dwa tygodnie wertowałem fora i literature zanim podjałem decyzjęo wyborze ampli i kolumn.
 

coliner

New member
RobertG napisał:
Z tego co wiem,to ten model HK nie dysponuje HDMI 1.3a - -a chcesz utrzymać spójność technologiczną :) Zerknij jeszcze na zestaw wszystkich dekoderów w tych modelach o których piszesz. Na poczatek kupiłem tez podobnego Pionka (4280XA) ... i dwa tygodnie wertowałem fora i literature zanim podjałem decyzjęo wyborze ampli i kolumn.

I co ostatecznie wybrałeś?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
faktycznie najwięcej osób które zakupiły plazmę Pioneera - wybrało w swojej wysokiej klasie HK i muszę powidzieć że są zadowoleni z jakości.
Dla mnie HK to poezja dla duszy w muzyce, dźwięk jest pełny czysty i naturalny. Jeśli potrzebujesz bardziej dla radości ucha to polecam.
 

coliner

New member
Hdmi 1.3

Panowie,

a jak bardzo istotne jest to, iż HK Cine Special 29 ma HDMI tylko 1.2 a nie 1.3? Czy to go w jakiś sposób dyskwalifikuje?
 

marcin3070

New member
Panasonic SA-HR50 czy SA-XR59

Witam! coś mi się zdaje, że zle trafiłem
Potrzebuje pomocy przy wyborze zestawu kina domowego i głośników.
Zastanawiam się nad modelami jak w tytule tylko nie mam pojęcia czy 5.1 lub 7.1
Mam TV i DVD panasonica z HTTV.
Pokój, w którym ma to grać ma 5 na 6 zestaw na ścianie 5 m dodam, że nie jestem maniakiem
muzycznym, ale ma to służyć i do kina i do muzyki przez parę dobrych lat bez wymiany.

Pozdrawiam
Marcin3070
 
Do góry