Zestaw ampli + głośniki

DarekH

New member
Witajcie, po przestudiowaniu wątków o telewizorach zdecydowałem się na kupno Samsunga PS-42A451 - decydowała żona :)
Teraz przy okazji chciałbym sprawić sobie namiastkę kina domowego, jednak jako, że na wiosnę przybędzie finansów to chciałbym kupić na razie amplituner + głośniki. Audiofilem nie jestem, poza tym pokój też nie rozpieszcza powierzchnią więc na dzień dzisiejszy zestaw 2.1 to max.
Z amplitunerów bardzo mi się widzi Yamaha RXV363, tylko kwestia czy z 2.1 to będzie grało na zadowalającym poziomie. W przyszłości niedalekiej planuję zakup albo odtwarzacza BR albo PS3. Do tego tuner CP HD, zależy mi aby ampli był rozwojowy w miarę możliwości.
W kwesti użytkowania to ampli służyłby do muzy, filmów w proporcjach 60/40.
Druga kwestia to głośniki cena to max.500-600zł czy coś byście mi polecili ??

Pozdrawiam
 

don111

Banned
to nie jest amplituner rozwojowy, nadaje się tylko do kina i do połączenia z niewymagającymi kolumnami, w muzyce gra tragicznie
jak masz mało pieniędzy to kup sobie używany wzmacniacz stereo i 2 kolumny, w przyszłości dokupisz amplituner + resztę kolumn
 

DarekH

New member
Dobra skoro ta Yamaha taka słaba, to co sądzicie o ampli Samsunga model AV-R720R ?? Mój szef takowy nabył i na razie jest zadowolony... choć o audiofilstwo go nie podejrzewam. Samsung ma obsługę zestawów 7.1 ale czy można na początku podpiąć go z 2 kolumnami i sub-em ??
Jeżeli mam mieć coś co gra przyzwoicie, to jestem skłonny poczekać na zakup zestawu nagłośnienia do wiosny i dozbierać na cosik lepszego ale oczywiście w granicach rozsądku - u mnie to ok. 2-2,5 w porywach dużego zauroczenia sprzętem, tylko polećcie mi jakiś zestawik... 5.1 odpadają bo po prostu nie ma miejsca :(
 

lisek_k

New member
Miałem podobny dylemat,kupiłem Onkyo LS-V501 pokój mam 15m i gra to b.dobrze jak na moje ucho(ocena subiektywna) dobry sub, tylko trzeba kupić dobry kabelek bo w zestawie są cieniutkie dwa fonty również dla mnie OK.Zestaw naprawdę gra już dużo dużo lepiej niż te wszystkie plastiki LG,Samsung itp.Mając większy pokój sprawa byłaby jasna ampi,zestaw 5.1,naprawde zestaw godny polecenia jako2.1.Wszystkie kabelki na Kabelek.pl
 
Do góry