Zestaw 5.1 do salonu 25 m2

buquiet

New member
Denon AVR-X1000, Boston Acoustics CS 260/23/225 MKI
kolejny ciekawy zestaw niestey pełnowymiarowe podłogówki nie przejdą... :/
 

buquiet

New member
Niekoniecznie w RTV EURO tak przegladałem zestawy i mi wpadło w oko
Wykreślasz Yamahę i Onkyo ? dzisiaj w MEGA Hz w Kato słuchałem hk161 Yamahę 477 i onkyo 535 i zdecydowanie HK grał najgorzej
 

Henry

Active member
Bez reklam
nie wykreślam, to były przykładowe ;)
ale jak celujesz w Yamahę to szukaj nowych 675, bądź poprzednich modeli 773/775, z Onkyo 626.
Jak napisałem, odsłuchuj jak najwięcej i wybierz "na własne ucho", to co tobie się podoba niekoniecznie innym pasuje.
 

buquiet

New member
MOVIESTAR DX-1 HCP fajne głośniki marka która gra u mnie w HI-FI
Ale najtaniej za 2200 można wyrwać czarne + APM to zachaczamy o 4 tys a to już powyżej budżetu
 

Henry

Active member
Bez reklam
Starszym, ale lepszym.
To wyższy model, jeśli nie zależy ci na bajerach, których i tak pewnie nie będziesz wykorzystywać, to lepiej wybrać sprzęt wyższej klasy...
 

buquiet

New member
Ale delej problem z doborem kolumn
Żona uparła się że maja być zgrabne małe żadne pudła :)
Więc zostaje hkts16 lub te yamaha NS-PA40
HK słuchałem, yamahy niestety nie a wygląda porównywalnie... ktoś cos może powiedzieć ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zabierz ją do jakiegoś salonu na odsłuch i poproś o podłączenie małych satelit, a później jakieś podłogówki.... i zaczekaj na jej reakcję ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Czyli to ma być tylko do kina/tv?
Jak tak, to bierz HKTSY(16) + ampli, który ci się podoba ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
z małych w tej klasie cenowej HKTS są bardzo dobre i mają dobry sub, mam 2 małe głośniki z tej serii i jestem zadowolony.
Spróbuj gdzieś posłuchać Yamahy i wtedy zdecydujesz.
Możesz też pomyśleć o soundbarze pod TV, jak ma służyć jako polepszenie dźwięku w TV, to jest to fajna opcja i nie potrzebujesz wtedy amplitunera.
 

buquiet

New member
No właśnie nigdzie nie maja zestawy Yamahy stacjonarnie by się dało ją odsłuchać :/
Też rozważałem opcję soundbara ale to taki półśrodek...

Ewentualnie coś takiego też brałem pod uwagę
LG BH9430PW
i trzeba przyznać że całkiem ciekawie to gra
 

buquiet

New member
Znalazłem Yamachę rx-v675 w rewelacyjnej cenie - już mam ją klepniętą, a moja druga połówka poszła na kompromis :)
Będą trochę większe monitorki :)
4x ns-333 + centralny ns-444 i do tego jakiś sub
Niestety nie miałem możliwości odsłuchania tego zestawu pod ampli kd
Słuchałem ns-333 pod ampli stereo S300 lub S500 i muszę powiedzieć że grają bardzo przyjemnie nie atakują sopranem i środkiem są dosyć subtele o basie nie mówię bo to zamknięta skrzynka która basu nie ma wcale stąd potrzebny sub ale w stereo z subem nie brakowało im niczego no może ciut środek mógłby byc bardziej wyraźny :)
Wydaje mi się to dosyć dobry zestaw w tej klasie cenowej bo chyba nic w tej cenie lepszego nie znajdę ...
 
Do góry