Zestaw 5.1 do HTPC - porada !

Chciałbym zasięgnąć informacji od bardziej obytych w temacie ...powiedzmy AUDIO i nietylko :). Ponieważ postanowiłem nabyć do mojego HTPC opartym na płycie ASUSA- AT5IONT-I i wgranym XBMC-live jakiś zestaw audio 5.1 (amplituner+głośniki) i tu moje pytanie co moglibyście mi polecić . Na wstępie muszę zaznaczyć iż nie dysponuje dużym budżetem :???: pewnie jak wielu w Polsce heeeh :grin: .... max to kwota 1700 .Po lekturze na forum i w necie spodobał mi się np. amplituner :
Pioneer VSX 820
Denon AVR-1311
Denon AVR-1611
Ale jak mówie : bo mi się spodobał :) nic więcej nie umiem o tym sprzęcie powiedzieć ( laik ze mnie) no poza tym że to raczej dobre marki i polecane przez wielu forumowiczów. Podstawowe wyjścia na moim kompie to: optyk (chyba nazywane spdif) i HDMI ....jest także DVI-D ale tu raczej się nie przyda. Zestaw będzie stał w pokoju który ma od 16 do 17.5 m. tak więc preferowałbym raczej małe gabaryty :grin: np jeśli chodzi o tylne głośniki to wysokość max 26 cm . Tak tylko czy wogóle można za 600 / 800 nabyć jakiś rozsądny zestaw głośników ...jeśli bym kupił np. ampli Denona za 1100 ? może lepiej tańszą wersje AVR-1311 ...albo jeszcze inaczej cały zestaw AVR-1311+zestaw głośników SYS-391HT bo i taki znalazłem ...ale czy te głośniki od denona to nie jakaś lipa ? W końcu Denon chyba nie specjalizuje się w produkcji głośników ale może się mylę .Zapomniałem dodać iż zestawu będę używał do słuchania muzyki ( rock/regae/pop ) 35% i oczywiście filmów pod XBMC 60% + radio 5%. A może jakiś inny amplituner ....używka z allegro + lepsze głośniki.... sam nie wiem w którą stronę pójść żeby było OK i kasa niebyła wydana na marne. Nie potrzeba mi olbrzymiej mocy i głośników o 100W ...w końcu mając stary zestaw stereo Sony z 2 głośnikami 60W nie pamiętam czy kiedykolwiek grały mi na fulla :niewiem: raczej nie bo sąsiedzi w bloku dali by mi popalić he he....ale jak mówie nie jestem znawcą i może moc głośników ma np wpływ na jakość dźwięku którego moc wcale nie musimy puszczać na full. Proszę o jakieś sugestie .
Pozdrawiam!
[FONT=Times New Roman, Times, serif]
[/FONT]
 

BrinX

New member
A myślałeś nad Z5500 lub Z906 - oba zestawy do Twoich zastosowań powinny być ok i w budżecie. Sam jestem w rozterce czy z906 czy ampli i głośniki ale sobie daje przedział 2500-3000 za zestaw wiec trochę więcej.
 
Mowa oczywiście o logitech z5500 / Z906 wiadomo markowa firma do podzespołów komputera. Sam się wcześniej zastanawiałem nad zestawem typowo pod kompa ale właśnie to ale... czy plastikowe głośniczki to będzie to czego szukam ? Jak widzę zestaw ma wzmacniacz więc chyba amplituner odpada .Nowy zestaw to ok 1200 więc nawet spoko taki wręcz budżetowy zestaw ...jednak nie wiem czy byłbym zadowolony z dźwięku ( tzn formaty truHD / DTS itd) no i w końcu ma być w salonie a nie w mniejszym pokoju do pracy .Może inni się wypowiedzą ...no ale wkońcu wąskie gardło to kasa więc rozważę wszystkie możliwości. Może uda mi się gdzieś przesłuchać rożne zestawy w tym preferowane wyłącznie pod kompa.
Pozdrawiam!

Wpadłem na dziwny pomysł może ktoś mnie oświeci czy takowe rozwiązanie jest możliwe ...mianowicie czy można sklecić jakiś zestaw 5.0 z tzw 4szt głośników tylnych ( surround) np z zestawu Jamo S426 dwie z nich zastosować jako front ( nie wiem czy wogóle można je osobno nabyć pewnie nie ...ale może innej firmy) + głośnik centralny + amplituner ...a w późniejszym czasie może SUB :grin:. Czy takowe rozwiązanie nie ucierpi znacząco na jakości dźwięku ? Mnie akurat bardzo by pasowało takowe rozwiązanie bez tzw kolumn frontowych podłogowych z zestawu ( wysokich i dużych )....
Ps. nawet ktoś sprzedaje taki zestaw tylko z kolumnami firmy KODA ... więc chyba to możliwe ?
http://allegro.pl/promocja-koda-av-702v-2-c-s-kolor-dab-zestwaw-5-0-i1606107692.html
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ThePepe

New member
Bez reklam
Pewnie że jest możliwe takie rozwiązanie. A takie kolumienki najczęściej sprzedawane są w parach. Pytanie tylko czy będzie Ci odpowiadał dźwięk bez suba, bo może Ci brakować niskich tonów
 
Dzięki za info ..i tak chyba zrobię 4 satelitki+centralny + amplituner ... a SUB w przyszłości ...ale jeszcze poszperam w informacjach :) może taki zestaw to jednak lipa ?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Płyta ASUSA- AT5IONT-I potrafi przepuścić dźwięk po HDMI, wiec optyk nie będzie potrzebny.
Masz 1700 zł na zestaw wiec trudno ci doradzić.
Zestaw Denon AVR-1311XP SYS-391HT na 17 metrach powinien w kinie zagrać OK ale w Muzyce raczej średnio.
Parę osób z tego forum posiada ten zestaw i sobie chwalą.

O ile HTPC nie będzie jedynym źródłem sygnału to nie polecam zestawów do komputera typu Logitech Z5500 lub Z906.
Czemu ? bo w tego typ zestawach nie można ustawić opóźnienia dźwięku.
Elektronika telewizorów LCD przetwarza obraz czego skutkiem często jest input lag w granicach 60-120 ms, wiec dźwięk wyprzedza trochę obraz wtedy, amplituner ma opcje do korekcji tego.
W HTPC można sobie to skorygować w ustawieniach ale mając np. dodatkowo podłączony tuner SAT pod taki logitech z5500 nie skorygujesz.

Jeśli wybierzesz KODA AV-702v.2 C/S to od razu kup suba (np. Jamo Sub 210) bo inaczej przy tak małych kolumnach będzie w kinie nieciekawie.

Do tego amplituner ONKYO TX-SR 308.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry