Zestaw 5.1 do filmów bez podłogowych głośników

Hary.Keogh

New member
Witam
Dzięki Waszym postom udało mi się wybrać model TV, który idealnie przypasował w moje
potrzeby. Dlatego teraz proszę Was o radę na temat nagłośnienia.
Poszukuję zestawu 5.1 do pokoju około 20m2, stosunkowo niskiego i ze skosami, tak więc jego
kubatura jest dość mała. Wykorzystanie to w 80% film (TVSat i DVD), w 20% muzyka z mp3 raczej z wykorzystaniem wszystkich głośników i suba, a nie tylko frontów. Dlatego jakość zestawu w stereo jest mało istotna, podobnie jakość DVD w odtwarzaniu płyt AudioCD.
Ograniczeniem jest niestety zagospodarowanie przestrzeni wokół TV - stoi on na dużej szafce (180 szerokości, 60 głębokości, 40 wysokości), a po bokach stolika nie ma miejsca. Dlatego nie mogę postawić frontów na podłodze, a stawianie ich na szafce wydaje się dyskusyjne - szafka działa jak wielka komora rezonansowa, jak postawiłem na niej dotychczasowe głośniki od wieży, to barwa zmieniła się dość mocno. Natomiast mogę powiesić głośniki na ścianie po bokach TV. Dlatego szukam zestawu bez podłogowych głośników!. Max wymiar frontów do powieszenia to 60cm wysokości i 30 szerokości.
Ostatnie ograniczenie to kolor - muszą być czarne lub bardzo ciemne, ewentualnie wiśnia. Gdyby nie to, to bym pewnie kupił już JBL SCS 178 :)
Do tego oczywiśćie elektronika, myśłałem o Onlyo 506/405. Czy to nie za mocny wzmacniach jak na mniejsze kolumny? MOże coś niższego np. z Yamahy? (463 ?) i pasujący DVD?
A, i fajnie by było, gdybym się zmieścił w 2,5 tys, ewentualnie 3 tys PLN.
Proszę Was o radę, z góry dzięki
Pozdrawiam
 

Hary.Keogh

New member
Jaki ampli do HKTS11

Witam
Po przejrzeniu forum już prawie zdecydowałem się na HKTS11 - wydaje mi się, że spełni moje oczekiwania odnośnie kina. Tylko mam pytanie jeszcze o ampli i DVD - co powieniem wybrać? Myślałem o avr147, ale wyczytałem na forum, że to stary model, i lepiej brać nowszy avr155 z dodatkowymi funkcjami - tyle że jest on o 800 PLN droższy. Pytanie, czy przy podłączeniu do Panasonica 42PV80 i korzystaniu z DVD i Cyfry+ wykorzystam jakąkolwiek z nowych funkcji? Jak wspomniałem, rozbudowywać zestawu nie będę. Podobne pytanie dotyczy DVD - czy model 29 jest wystarczający? Przecież upscalingu do 1080i nie potrzebuję, bo Panas ma "tylko" 1024x768
A może amplituner innej firmy? Np. Onkyo? Fajnie bybyło, gdybym zmieścił się z Ampli i DVD w kwocie około 1,5 tys.
Pozdrawiam
 
Do góry