Zestaw 5.1 do AVR 255 - co polecacie ?

Ferrari95

New member
Jako, że to mój pierwszy post na tym forum to na początek chciałbym się przywitać ze wszystkimi tu obecnymi!

Do wczoraj miałem jako takie pojęcie o zestawach kina domowego ale planując w niedalekiej przyszłości zakup całości niezbędnego sprzętu postanowiłem zaczerpnąć ciut więcej informacji w tym temacie.

Od rana prześledziłem już całe mnóstwo poruszanych tu wątków i mniej więcej już wiem, jakiego sprzętu szukam. :)

Amplituner - Harman/Kardon AVR 255 - co do tego nie mam większych wątpliwości. Sen z powiek spędza mi wybór optymalnego zestawu głośnikowego 5.1 (choć z subwoofer'em mogę się wstrzymać - na początek byłoby taniej :)

Co sądzicie o następujących kombinacjach:

Celestion - kolumny F38, satelity F15, centralny F48c i ew. sub S80,
JBL - kolumny ES80, satelity ES20, centralny ES25c i ew. sub ES150.

Jak tańszy Celeston prezentuje się na tle droższych i niejednokrotnie zachwalanych tu JBL'ach?

Zestaw będzie wykorzystywany w podobnych proporcjach przy oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki (POP, Dance, trochę muzyki elektronicznej w stylu JMJ - wszystko w umiarkowanej głośności).

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!!!

Aha, byłbym zapomniał! Prośba do kolegi Blackninja o wyliczenie ceny powyższych zestawów i przesłanie na PW. Dzięki! ;)
 

Ferrari95

New member
Na ampli + kolumny chcę przeznaczyć ok. 5 tyś. Cena AVR 255 oscyluje w granicach 2.2 tyś. więc na nagłośnienie zostają niecałe 3 tyś.

Na dzień dzisiejszy pomieszczenie odsłuchowe ma ok. 18m/kw i kształt prawie idealnego kwadratu. Zestaw może być trochę "na wyrost" by w przyszłości komfortowo mógł być użytkowany w większym pomieszczeniu.
 

armi

New member
Bez reklam
po pierwsze z serią es sporo przekroczysz swój budżet, a avr 255 jest trochę przy słaby do tych kolumn (przydałby się avr 355)
tych kolumn Celestion nie słyszałem niestety - dziś w którymś wątku polecał je Don111, a On dość dobrze się zna na sprzęcie - kwestia czy pasują do Twojej muzyki

ja bym w tym budżecie postawił na sprawdzone Jamo S606 + sub 300 + avr 255 + kabelki
cena będzie oscylowała około 5 tys ale powinno zostać kilka stówek.
 

Ferrari95

New member
Ciekawa propozycja Armi!

A jak wygląda kwestia impedancji? Nie jestem biegły w elektronice ale czy rozbieżność pomiędzy danymi technicznymi AVR 255 (impedancja 8 Ohm) a kolumnami Jamo (6 Ohm) nie będzie w niczym przeszkadzała?

Poszukiwania ograniczałem tylko do zestawów 8 omowych.
 

armi

New member
Bez reklam
spokojnie

avr 255 poradzi sobie nawet z 4 ohm. ja mam te kolumny ze słabszym avr 147 i wszystko 'bangla' jak ta lala :) ale na pewno dzięki mocniejszemu ampli te kolumny dostaną jeszcze dodatkowego kopa i dynamiki no i lepiej wypadnie u Ciebie stereo
 

don111

Banned
JBL się ceni, oferuje kiepsko brzmiące kolumny w porównaniu do konkurencji (w swoim przedziale cenowym) więc po prostu jest dużo tańszych i lepszych opcji

w przypadku Celestionów różnica jest bardzo duża na ich korzyść, bo to chyba jedne z najlepszych kolumn w swojej cenie
w zestawie JBLa lepszy jest jednak subwoofer, ale w 18m ten z zestawu Celestiona powinien spokojnie wystarczyć
do 18m wystarczyłyby F28 ale F38 też będą ok, mają lepiej rozciągnięty bas
 

Ferrari95

New member
Dziękuję za pomoc. Pozostaje mi wybór pomiędzy Celestionami i Jamo. Skłaniam się ku tym pierwszym. JBL odpada.

Zaczekam na ofertę Blackninja i trzeba szykować kasę :cool:

Pozdrawiam!
 

don111

Banned
daj spokój z tymi Jamo s606, tak właśnie grają - jak kolumny za 1 tys. zł więc nie można się ich czepiać ale.... to już JBL grają lepiej (rzadkie stwierdzenie z mojej strony :D)
chociaż do takiej muzyki - pop, dance też nie ma co kupować nie wiadomo jakich kolumn chociaż wiem po sobie że apetyt rośnie w miarę jedzenia, także jak masz większy budżet to kup najlepsze jakie możesz ;)
ale po wcześniejszym odsłuchu, nie po opiniach na forum...
 

armi

New member
Bez reklam
wg mnie też lepiej inwestować w kolumny niż elektronikę, tą potem łatwiej wymienić...
niestety często budżetu się nie przeskoczy... sam miałem wybór czy lepiej kupić lepszy ampli + lepsze kolumny (ale 2.0) na początek czy od razu tańsze (i trochę słabsze) ale w miarę kompletne KD, żeby nie kupić qq500 to kupiłem zestaw (jamo s606 - wg mnie sporo lepszy od qq) bez suba, którego dokupię później

zgadza się, że odsłuch jest najważniejszy - ja na to trochę czasu poświęciłem chociaż nie jestem żadnym audiofilem :) ważna jest dla mnie dynamika, wypełnienie pokoju muzyką no i w miarę ciekawy bas :)

z drugiej strony bardzo lubię też gadżety :) i nawet przy większym budżecie znalazłbym i inne 'potrzeby' hehe teraz np choruję na Samsunga Omnię a przy jego cenie i sprzedaży avr 147 mógłbym myśleć o avr 355

Niektórzy kupują za 6 koła sam ampli - ja za tą cenę kupiłem TV LCD 42" ampli i kolumny 5.0 - kwestia budżetu i potrzeb. Rozumiem też osoby które mają totalnego bzika na punkcie muzyki czy KD i każdy 'fałszywy' dźwięk nie daje im spać po nocach... wtedy wszystko przychodzi łatwiej - wiadomo jest kasa inwestujemy w sprzęt audio :) i kabelki
 

don111

Banned
armi napisał:
wg mnie też lepiej inwestować w kolumny niż elektronikę, tą potem łatwiej wymienić...
niestety często budżetu się nie przeskoczy... sam miałem wybór czy lepiej kupić lepszy ampli + lepsze kolumny (ale 2.0) na początek czy od razu tańsze (i trochę słabsze) ale w miarę kompletne KD, żeby nie kupić qq500 to kupiłem zestaw (jamo s606 - wg mnie sporo lepszy od qq) bez suba, którego dokupię później

zgadza się, że odsłuch jest najważniejszy - ja na to trochę czasu poświęciłem chociaż nie jestem żadnym audiofilem :) ważna jest dla mnie dynamika, wypełnienie pokoju muzyką no i w miarę ciekawy bas :)

z drugiej strony bardzo lubię też gadżety :) i nawet przy większym budżecie znalazłbym i inne 'potrzeby' hehe teraz np choruję na Samsunga Omnię a przy jego cenie i sprzedaży avr 147 mógłbym myśleć o avr 355

Niektórzy kupują za 6 koła sam ampli - ja za tą cenę kupiłem TV LCD 42" ampli i kolumny 5.0 - kwestia budżetu i potrzeb. Rozumiem też osoby które mają totalnego bzika na punkcie muzyki czy KD i każdy 'fałszywy' dźwięk nie daje im spać po nocach... wtedy wszystko przychodzi łatwiej - wiadomo jest kasa inwestujemy w sprzęt audio :) i kabelki
pewnie że tak, kupujemy sprzęt na jaki nas stać, zarabiamy ile zarabiamy i z tego co widać po kwotach jaki przeznaczamy na sprzęt audio nie mamy tego komfortu co nasi zagraniczni sąsiedzi, którzy często za równowartość 1 pensji kupują sprzęt który u nas określany byłby niemal hi-endem
a my tu się babramy w typowo budżetowych produktach, alecałe szczęście że i tutaj często są "perełki" ;)
 

Ferrari95

New member
Mam jeszcze pytanie co do kabli. Wprawdzie to nie ten dział ale chciałbym pociągnąć wątek by był "kompletny".

Kabli z jakimi wtykami (banany czy widełki) szukać by poączyć AVR 255 z kolumnami Celestion i jak to się ma przy sub'ie (RCA-RCA czy "Y")?

Dziękuję i pozdrawiam!
 

Ferrari95

New member
Wysłąłem zapytanie o cenę do kilku sklepów na zestaw Celestion F38/F15/F48c/S80. Otrzymałem już kilka odpwiedzi i nie ma większych problemów ze skompletowaniem tego zestawu. Jak na razie rozrzut cenowy wynosi ponad 1000zł :eek: Poczekam jeszcze kilka dni i wybiorę najkorzystniejszą ofertę :)
 

Ferrari95

New member
Propozycje cenowe spływają na moją skrzynkę mail'ową a ja pogłebiam swoją wiedzę w temacie czytając kolejne watki forum :)

Ponieważ zakup KD, z uwagi na przeprowadzkę, może mi się trochę przeciągnąc w czasie a mając na uwadze to, co napisał Blacjninja zacząłem się rozglądać za dobrą alternatywą dla Celestion'a. W przyszłości nie wykluczam zakupu wzmacniacza stereo do muzyki i chciałbym spytać, zestaw opatry na których frontach lepiej poradzi sobie w stereo z AVR 255: KEF IQ50/IQ5 czy Paradigm Monitor 7v5? Kwestia doboru wzmacniacza jest sprawą otwartą.
 

aferni

New member
witam,
chciałbym dołączyć się do powyższego wątku. Proszę o poradę dotyczącą wyboru kolumn.
amplituner h/k AVR 255
pokój 30 m2
do: 60/40 muza/kino
rodzaj muzyki: house & funky & disco 80 (w sumie dużo więcej ale jak tu napisać wszystko i liczyć na poradę wiec wybieram to co najbardziej mnie kręci czyli spokojniejsza klubowa muza z wesołym i pozytywnym wokalem)
powiem że byłem zdecydowany na jbl northrige - e80 itd.
Słyszałem jednak wiele negatywnych opinii, że raczej do rocka i metalu, że grając ciszej nie charakteryzują się za specjalnym "wdziękiem" (mi właśnie zależy żeby te kolumny grały dobrze już od najniższych poziomów głośności)
Proszę poradźcie - ja jestem otwarty na wszelkie propozycję
Aha kasa $$$$ - no to max. 2500 pln
 

don111

Banned
Ferrari95 napisał:
Propozycje cenowe spływają na moją skrzynkę mail'ową a ja pogłebiam swoją wiedzę w temacie czytając kolejne watki forum :)

Ponieważ zakup KD, z uwagi na przeprowadzkę, może mi się trochę przeciągnąc w czasie a mając na uwadze to, co napisał Blacjninja zacząłem się rozglądać za dobrą alternatywą dla Celestion'a. W przyszłości nie wykluczam zakupu wzmacniacza stereo do muzyki i chciałbym spytać, zestaw opatry na których frontach lepiej poradzi sobie w stereo z AVR 255: KEF IQ50/IQ5 czy Paradigm Monitor 7v5? Kwestia doboru wzmacniacza jest sprawą otwartą.
Kefy do spokojniejszych brzmień, Paradigmy do "dynamiczniejszych", to 2 różne style brzmienia - musiałbyś posłuchać
 
Do góry