Zestaw 5.1 do 4 koła

maximuss83

New member
Witam,

Zarejestrowałem się tutaj w nadziei, że pomożecie mi w podjęciu decyzji odnośnie zakupu zestawu kolumn 5.1. Miałby on zostać podłączony do ampli Yamahy 663. Od ponad roku działam jedynie na zestawie stereo Magnat Quantum 505 i podoba mi się jego brzmienie więc poszukuje czegoś o podobnej charakterystyce z większą ilością basu i szczegółowością.

Sprzętu używam głównie do muzyki (ok 70%) a dokładniej muzyki rockowej lub pośredniej (Muse, Coldplay, SOAD, Nightwish) ale i lubię pooglądać i posłuchać dobrego kina od czasu do czasu. Pokój ma ok 20m2 w prostokącie (5mx4m), a głośniki będą ustawiane na węższej ścianie.

Chciałbym aby zestaw ten nie przekroczył 3500zł... 4tys to ostateczność. Dobrze by było jakby w tej cenie znalazło się już okablowanie (o którego doradzenie też bardzo bym prosił, bo tutaj jestem totalnym laikiem :) )

Obecnie w głowie mam zestaw Klipsch F2 z resztą gratów, ale pewnie ciężko będzie mi się w tym przypadku zmieścić w założonym budżecie :(

Pozdrawiam i proszę o uzasadnione propozycje :-D
 

mkk1

New member
W okolicach 4 koła masz Dali Concept z subem . Albo MA BR5 , ale już tylko 5.0. O ile MA podejrzewam że zagra lepiej , to Concepty już niekoniecznie , przynajmniej według mnie.
A może by tak centralny , tyły i sub z Magnata ? Wyjdzie dużo taniej , a podejrzewam że niewiele gorzej.
M
 

maximuss83

New member
Co do Dali, to słyszałem, że niebardzo nadają się do cieższego grania... ale to może tylko subiektywne odczucia. Za to Magnatów, z tej samej serii już raczej nie dostane. Poza tym słyszałem również sporo niepochlebnych opinii o subach tego producenta. Że słabo grają, że się psują itd.


ps. A co myślicie o Q-Acoustic 1050i + 1010i + 1000Ci + 1000S ??
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
W tej kwocie spokojnie mieścisz się KlipschF1/C1/B2 lub S1 +sub10 ewentualnie JBL Balboa i wież mi będziesz w szoku jak to gra szczególnie że twoja muzyka to woda na młyn dla tych głośników.
 

maximuss83

New member
Dzięki za propozycje, ale mam mieszane uczucia co do JBLa... ostatnio słuchałem zestawu northridge w sklepie dla idiotów i niebardzo podobały mi się wyższe tony. Monco przytłumione i lekko zaszumione. Ale nie można też powiedzieć, że warunki odsłuchu były odpowiednie. Poza tym podłączone były do ampli HK
 

maximuss83

New member
Postaram się gdzieś je znaleźć w okolicy mojej mieściny... jakby ktoś wiedział gdzie w Częstochowie można to zrobić, byłbym wdzięczny.

A jeszcze interesuje mnie jedna kwestia. Jak bardzo różnią się od siebie fronty F1 i F2? tylko ilością membran i mocą? bo może warto jednak dołożyć trochę grosiwa do zestawu z F2 właśnie
 

krisder

New member
Bez reklam
mógłbyś to rozwinąć? dlaczego F1 są "lepsze" od F2? nie szukam napinki...tylko sam się nad nimi zastanawiam i zaciekawiła mnie ta opinia


Zapewne chodziło o to że lepszy zestaw F1 w konfiguracji 5.1 niż F2 w 5.0. Popieram ten pogląd ale jeżeli w zakładanej przez Ciebie kwocie zmieści się zestaw oparty na F2 z subem, to bym się nie zastanawiał.
 

killpit

New member
Dokładnie o to mi chodziło :)
Jak odsłuchasz F1 i F2 jest naprawdę nie wielka różnica a moim zdaniem w tym przypadku i wielkości twojego pom. wolałbym kupić F1set + sub10
 

marcinmsm

New member
W pierwszej aleji w bramie ( pierwsza po lewej )jest sklep w kotrym maja dosc duzy wybor, bodajze delta sie nazywa. chyba jedyny w swietym miescie. Blackninja ma chyba najlepsze ceny mimo wszystko, warto spytac.
 

maximuss83

New member
Dzięki jeszcze raz wszystkim za podanie pomocnej dłoni ;)

Co do Delta audio, to znam ten sklep, tylko na stronie internetowej nie widać aby posiadali F1. Widziałem tylko F2 i F3. Ale jeżeli F2 gra podobnie, to myślę, że ich odsłuch odpowiedziałby na pytanie czy F1 są czegoś warte.

A do blackninja to napewno odezwę sie do niego jak dokonam wyboru :)

Pozdrawiam wszystkich :D
 
Do góry