Zestaw 5.1 12-13k

mikas

Member
Mam amplituner Onkyo RZ 810 i zestaw 5.1 JBL E80 + głośniki sufitowe do atmosa.
Jednak za ciekawie to nie gra, szczególnie w stereo a w kinie brakuje basu.
Salon ma około 30m + otwarta kuchnia 10m
Wygląd to tak
projekt-dom-w-jablonkach-1570061684__11815.gif

Na wszystkie głośniki chciałem wydać max 12-13k
Jest też problem bo przednia kolumna nie może mieć szerokości więcej niż 28cm i bass reflex z przodu bo nie mam miejsca na odsunięcie ich od ściany. Nawet będę musiał do nich przykręcić jakieś kułka bo przy oglądaniu filmów na ekranie kolumny muszą być wysunięte by nie przeszkadzały.
Zestaw ma służyć 50% muzyka / 50% kino
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie rozstaw masz nie specjalny.
Te przednie kolumny mieszczą się obok telewizora ?
A sub gdzie jest umieszczony ?
Jak masz rozmieszczone tylne gośniki ?
Sprzęt Onkyo zostaje a wymieniasz tylko kolumny ?
Jak wysokie jest pomieszczenie ?
Upierasz się przy DA ?
 

mikas

Member
Faktycznie rozstaw masz nie specjalny.
Te przednie kolumny mieszczą się obok telewizora ?
A sub gdzie jest umieszczony ?
Jak masz rozmieszczone tylne gośniki ?
Sprzęt Onkyo zostaje a wymieniasz tylko kolumny ?
Jak wysokie jest pomieszczenie ?
Upierasz się przy DA ?
Onkyo zostaje a reszta wygląda tak jak na zdjęciach
Pomieszczenie ma 2,5m tam gdzie są głośniki
hrxhu8t6utor.jpg

jgh7kahoz7zu.jpg
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tak, tylko ta ścianka to nie ściana i dlatego nie masz basu w tym pomieszczeniu. Twoje głośniki stoją 2 metry od ściany która może coś basu odbić. Wstawiaj Klipsche RP-8000F i reszta do tego i wtedy to zagra. Ceny pisz na priva i działamy.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ten wysoki regał psuje trochę wszystko - ja bym go usunął , TV centralnie na tej ścianie i głośnik w narozniku mozna lekko odsunąć (dostanie więcej powietrza i zagra inaczej).Do tego gruby dywan na podłogę a z tyłu na ścianę z 2-3 absorbery.
Sub trzeba sprawdzić gdzie zagra najlepiej - satelity lekko do środka.
Tak jak Black napisał do kina Klipsch extra - do stereo już niekoniecznie musi się podobać.
Ampli masz fajny - miałem taki sam tylko silver.
 
Ostatnia edycja:

mikas

Member
Ten wysoki regał psuje trochę wszystko - ja bym go usunął , TV centralnie na tej ścianie i głośnik w narozniku mozna lekko odsunąć (dostanie więcej powietrza i zagra inaczej).Do tego gruby dywan na podłogę a z tyłu na ścianę z 2-3 absorbery.
Sub trzeba sprawdzić gdzie zagra najlepiej.
Tak jak Black napisał do kina Klipsch extra - do stereo już niekoniecznie musi się podobać.
Ampli masz fajny - miałem taki sam tylko silver.
Regał jest wysuwany i tam jest wejście pod schody więc nie da rady go przesunąć. Dywan odpada bo mam ogrzewanie podłogowe i nie mogę zasłaniać podłogi.
Boje się tylko by klipsch nie dudnił dosunięty do ściany.
Ale w stereo powinno być lepiej na klipsch niż JBL ?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jeśli nie da rady to co innego począć - usiąść i płakać że ktoś wcześniej o tym nie pomyślał....
Klipsch vs. JBL to kwestia gustu i upodobań - trzeba posłuchać.
Klipsch zagra z pełnym "wykopem" to Ci gwarantuję (miałem serię RP-260)
 

barburian

New member
Bez reklam
Kolumny

Regał jest wysuwany i tam jest wejście pod schody więc nie da rady go przesunąć. Dywan odpada bo mam ogrzewanie podłogowe i nie mogę zasłaniać podłogi.
Boje się tylko by klipsch nie dudnił dosunięty do ściany.
Ale w stereo powinno być lepiej na klipsch niż JBL ?


Posłuchaj kolumn z basreflexem do dołu , takich jak POLK S55E lub S60E oraz FYNE AUDIO F501
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
E80 neutralne kolumny,

Chyba już nie wiesz co piszesz ,ja bym się normalnie wstydził wypisywać takie banialuki publicznie
Głównym problemem nie jest które kolumny będą grać lepiej ,tylko fatalny układ .Już na zdjęciu widać ,że prawa kolumna jest wciśnięta między regał i ścianę - i to nie ma prawa dobrze grać ,nawet jakby kupić kolumny za 10 tyś
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Mysle ze poszedłbym w podstawki.
4x jbl studio 230 lub 4x klipsch rpm 51
Ew jak nacisk na muzyke to albo fyne audio f 500 na przod i f300 na tyl + 2xsubwoofer Svs sb 2000 + central duzy i super wszystko sie zgra.

Pzdr
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Chyba już nie wiesz co piszesz ,ja bym się normalnie wstydził wypisywać takie banialuki publicznie
Głównym problemem nie jest które kolumny będą grać lepiej ,tylko fatalny układ .Już na zdjęciu widać ,że prawa kolumna jest wciśnięta między regał i ścianę - i to nie ma prawa dobrze grać ,nawet jakby kupić kolumny za 10 tyś

Dokładnie - dlatego już wcześniej pisałem aby zmienić trochę układ usuwając regał i odsunąć kolumnę ale ponoć nie ma takiej opcji.
 

mikas

Member
Dokładnie - dlatego już wcześniej pisałem aby zmienić trochę układ usuwając regał i odsunąć kolumnę ale ponoć nie ma takiej opcji.

To nie regał tylko półka wysuwana która zasłania wejście pod schody. I na suficie jest ekran 120cal więc głośnik musi stać w koncie. Myślałem by go tylko lekko wysunąć i postawić pod kontem w lewo.
Ale miałem wcześniej te kolumny w innym mieszkaniu i tez nie dawały dużo basów. W stereo było kiepsko, z subem jest lepiej ale nie da się ustawić suba potencjometrem więcej niż 60% skali bo często dudni u wydaje dziwne dźwięki i ustawienie go w inne miejsce nic nie daje.
Napaliłem się na Klipsch 8000F i 6000F i na razie zamówiłem je na próbę. Zobaczę co w tym pomieszczeniu będzie się z nimi działo.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
No test pokaże wszystko - jak nowe to pamiętaj żeby się wygrzały - na sztywno będą grać na pewno gorzej niż po 100-150h grania.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz analizę wykresów serii 8000 na audioholics, mity z for można w bajki włożyć, szczególnie, że dotyczą kilku modeli wstecz. Neutralne kolumny, ale dalej z potężną dynamiką.
Poczytaj, rozkładają je na czynniki pierwsze i obalają farmazony.
 
Do góry