Zestaw 2.1 - prośba o radę

andw77

New member
Witam,

Przymierzam się do zakupu (pierwszego poważniejszego) zestawu filmowo - muzycznego. Niestety ze względu na rozkład pomieszczenia (załącznik) raczej nie ma mowy o budowie pełnego zestawu 5.1. Początkowo myślałem o czymś w rodzaju Pianocrafta E810, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia 8), i chyba wolałbym zestaw "ambitniejszy".

Co byście polecili przy takim układzie?

Przeznaczenie: Kino + TV 40% / Muzyka 50% (jazz, rock, radio ;)) / Konsola 10%
Budżet: ~2500PLN

Z góry dzięki za wszelkie propozycje i rady!
 

Attachments

  • HomeCinema_SM.jpg
    HomeCinema_SM.jpg
    15,6 KB · Wyś: 166

andw77

New member
No własnie na tej ścianie są już meble kuchenne :-/

kiki napisał:
Ja bym rozpoczął od Yamahy 331/661 i zestawu kolumn Yamaha

661 - DVD, 331 - ? (V361? myślałem o V461 - ma HDMI); Głośniki mają stać na stoliku RTV, czy np. NS-50F nie będą za wysokie?
 

marivs

New member
andw77,
Z takim budżetem i ograniczeniami architektury to na twoim miejscu pozostałbym w STEREO i poszukał zadbanego sprzętu z "drugiej ręki" - można wyszukać fajne perełki za rosądne pieniądze. Poszukaj osobnych "klocków": wzmacniacz + CD lub DVD + kolumny... może to nie będzie HI-END ale dobre HI-FI, które zrekompensuje brak kolumn surround.
 

andw77

New member
marivs,

Dzięki za radę co do stereo, ale raczej wolałbym coś słabszego, ale nowego... Czy w takim przypadku widzisz jakąś alternatywę dla amplitunera 5.1?
 

andw77

New member
Byłem dzisiaj w 'sklepie firmowym' i dowiedziałem się że MINIMALNY zestaw stereo z dobym DVD + głośniki + kable to ~6000pln :( Czy za ok połowę tego nie można złożyc przyzwoitego (nowego) zestawu??
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
można, ale nie nowy... :p


ze względu na koszmarne pułapki akustyczne poprawnie
grające STEREO będzie b.ciężko uzyskać...
może lepiej jednak dopasować 5.1 z małymi satelitami,
albo nawet 5.0 jeśli fronty większe
 

big21

New member
zestaw 2.1

evenement44 napisał:
Jeżeli zestaw 2.1 to tylko Harman Kardon HS 200, co prawda trochę przekracza 2500,-zł ;) ale warto :grin:

witam wszystkich
evenement44 mam pytanko właśnie zastanawiam się nad kupnem zestawu kina domowego miejsce na 5.1 niby mam ale nie znosze kabli (a w ścianie dłubać za bardzo to mi się nie chce ) i myślałem właśnie o zestawie HS200 a nawet HS250 lub coś z DENON-a np s102 co o tym sądzisz?? rozumiem że jestes posiadaczem HS200 i jak zadowolony jesteś jak to gra w domu?? nie gra jak zwykłe stereo?? w końcu to 2.1 a nie 5.1


pozdrawiam serdecznie
 
Do góry