"Zęby" na grach!!! POMOCY!!!

Peek

New member
Bez reklam
Witam
Kupiłem wczoraj konsolke PS3 i mam nastepujacy problem. Na grach w miejscach gdzie powinno być ostro wystepuja swoiste "zęby" zamiast gładkich krawędźi. Bardzo prosiłbym o pomoc z waszej strony. Testowałem na 3 grach: Buzz, Top Spin 3 i MGS4. Są na każdej z nich co radzicie?

Z góry dzięki,
Peek
 

Free_Animator

New member
gry na tej generacji czesto maja slaby antyaliasing przez co widac poszarpane krawedzie _ najlepsza na to rada ??
wylacz zupelnie sharpness w telewizorze ;)
u mnie zadzialalo
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=46241 No z tego co tu piszą to Mgs4 choć to prze-gra to niedość że renderowana w tylko 1024x768 (reszta to upscalling) to jeszcze ma tylko 2xaa, więc ząbki jak najbardziej. Ja je widzę bez problemu i dziwi mnie to że ktoś się dziwi. Na kompie żeby w grach nie było widać ząbków to 8qaa minimum lub 1080p i 4aa. Niestety to jeszcze nie ta generacja, choć mogli dodać trochę tego ramu/romu czy jak to się nazywa do "darmowego" aa, bo przy 4aa jest już fajnie.
 

dienekes' shade

New member
Peek napisał:
A u cibie też tak jest?
Nie, u mnie tak nie ma.

Wracając do samych gier, jak pisali poprzednicy, to mają one tę wadę, że anti aliasing nie jest ich najmocniejszą stroną. Jedne tytuły mają mniejsze ząbkowanie, inne większe. Gro problemów można wyeliminować odpowiednim ustawieniem tv i odległością od ekranu :p Siedząc z nosem w panelu zawsze się coś znajdzie, heh.

Ów problem jest zauważalny zwłaszcza w starszych tytułach, choć i paskudne GTA IV zbiera tu bęcki, a jest nowe. MGS 4 nie jest idealny (jeśli już ktoś chce się przyczepić) ale tzw. "jaggies" są tam niemal niewidoczne (subiektywna kwestia).

Tu fotka z IGN' u:
metal-gear-solid-4-guns-of-the-patriots--20080612044143343.jpg
IMO, zero problemu :cool: (kliknij, żeby zwiększyć)

Ps. Jeśli ktoś woli ganiać z lupą i atakować każdą grę przesadnym zoomem, droga wolna, ale czy nie lepiej poprostu...grać? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

brx

New member
Jak ktoś chce zobaczyć "ząbkowanie", to polecam odpalić wipeout'a na PS3 i oglądać z dowolnej odległości, a później porównać to do MGS4. Wszystkie zęby znikają, jak ręką odjął. :D

Tak to cudnie wygląda? Jakieś zęby?
 

Attachments

  • DSC00524.JPG
    DSC00524.JPG
    132,7 KB · Wyś: 67
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jak gra ma tyle detali co mgs4 to tego nie widac. Ale zdarzają się giery które aż odpychają ząbkami jak np Forza 2 choc mimo że całkiem ładna to jak spojrzy się na linię wysokiego napięcia przy jednym z torów (tsukuba) to dokładnie przypomina się 486 dx2 66mhz i alone in the dark 1.
 

brx

New member
Oczywiście wszystko na 14" calowym monitorze o zabarwieniu bursztynowym i sferycznym kształcie ekranu.
 
Do góry