Zastanawialiście się kiedyś na dobrymi kablami zasilającymi?

dnc

Moderator
VIP
Pablo1964 napisał:
Bardzo proste. Wystarczy wybudować małą elektrownię. Pisałem o tym: http://www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/viewtopic.php?t=10402

Mam nadzieję, że nie będzie to elektrownia atomowa bo musiałbyś zbudować koło domu zbiornik wodny do chłodzenia reaktora...:p

A tak na poważnie. Sygnał wejściowy zasilania prądu przemiennego jest bardzo zakłócony. To, jakie będą kable zasilające, mogłoby mieć znaczenie gdyby jakość energii dostarczanej do gniazdka była doskonała. Ale tak nie jest. Co z tego, że mamy filtry i kondycjonery, kiedy nasz sąsiad ma 3 spawarki elektryczne i jak je razem włączy na raz to przygasają żarówki w domach, a o zakłóceniach wywoływanych iskrą elektryczną W.N. już nie wspomnę.
Po za tym inaczej powinni podchodzić do sprawy ludzi z miast i ze wsi. Z kolei ci z miast także powinni być dzieleni na tych co mieszkają niedaleko strefy przemysłowej i mieszkający z dala od niej.
Moim zdaniem zasadniczo by mówić o "ulepszaniu" energii z gniazki powinniśmy już na wejściu bezpieczników i liczników montować stosowne filtry i kondycjonery/stabilzatory napięcia. Tak by nasze 230v/50Hz było 230V/50Hz, a nie 210V czy 250 V. To taka drobnostka, jak róznica napięcia, ale pokazuje, że główny problem nie tkwi u nas w domu na półce z Hi-Fi, ale po za nim. Gospodarstwo domowej, wprowadza do sieci o wiele mniej zakłoceń niż firmy i przedsiębiorstwa. Więc jeśli mowa o kablach zasilających, to ja odpowiadam pytaniem na pytanie: "A co przed nimi?"
 

Deimos

Banned
No to tego co testował kabel sieciowy za 220pln i napisał to poniżej, trzeba będzie zlinczować za "takie kłamstawa";) ? No może miał prąd z własnej elektrowni wiatrowej:???:

Ocena
Wpływ na brzmienie4Jakość/cena5W skrócie Po powrocie na standardowy kabel wyświetlany obraz jest nie do przyjęcia.
 
Ostatnia edycja:

mirek74

New member
dnc napisał:
Mam nadzieję, że nie będzie to elektrownia atomowa bo musiałbyś zbudować koło domu zbiornik wodny do chłodzenia reaktora...:p

A tak na poważnie. Sygnał wejściowy zasilania prądu przemiennego jest bardzo zakłócony. To, jakie będą kable zasilające, mogłoby mieć znaczenie gdyby jakość energii dostarczanej do gniazdka była doskonała. Ale tak nie jest. Co z tego, że mamy filtry i kondycjonery, kiedy nasz sąsiad ma 3 spawarki elektryczne i jak je razem włączy na raz to przygasają żarówki w domach, a o zakłóceniach wywoływanych iskrą elektryczną W.N. już nie wspomnę.
Po za tym inaczej powinni podchodzić do sprawy ludzi z miast i ze wsi. Z kolei ci z miast także powinni być dzieleni na tych co mieszkają niedaleko strefy przemysłowej i mieszkający z dala od niej.
Moim zdaniem zasadniczo by mówić o "ulepszaniu" energii z gniazki powinniśmy już na wejściu bezpieczników i liczników montować stosowne filtry i kondycjonery/stabilzatory napięcia. Tak by nasze 230v/50Hz było 230V/50Hz, a nie 210V czy 250 V. To taka drobnostka, jak róznica napięcia, ale pokazuje, że główny problem nie tkwi u nas w domu na półce z Hi-Fi, ale po za nim. Gospodarstwo domowej, wprowadza do sieci o wiele mniej zakłoceń niż firmy i przedsiębiorstwa. Więc jeśli mowa o kablach zasilających, to ja odpowiadam pytaniem na pytanie: "A co przed nimi?"

I właśnie dla tego zanim wybrałem fazę do mojego systemu audio, przez miesiąc mierzyłem o różnych porach dnia napięcie na wejściu zasilania do mojego domu. Po około miesiącu już wiedziałem, która z trzech faz jest najstabilniejsza, i do tej się podpiąłem. Mimo to stosuje specjalne kable sieciowe, bo różnica w dźwięku jest znaczna.
Pozdrawiam
 

Deimos

Banned
Ja też postanowiłem nie opierać się na opinich sceptyków, tylko na konkretnych testach i dlatego już podjąłem decyzje o zakupie kabli sieciowych. Pozdrawiam:)
 

mirek74

New member
Witam
Nie dawno czytałem pewien artykuł o tematyce audio, i było tam ciekawe zdanie, że słysząc różnicę w dźwięku mówimy, że jest duża lub mała. Lecz dla jednego duża różnica w dźwięku może oznaczać małą dla innej osoby lub nawet nie zauważalną lub wręcz nie słyszalną dla innej osoby. Ja słyszę różnice między kablami, co ciekawe testowałem kiedyś nóżki sorbotanowe. Podłożyłem je pod wzmacniacz (nie powinno być żadnej różnicy) a jednak była, dla mnie duża. Dla tego myślę, że nie ma, co się przejmować, ja osobiście tematem audio zajmuje się już naprawdę kilka ładnych lat, i widziałem i słyszałem już dużo i dla mnie nie jest żadnym zaskoczeniem negatywne opinie innych ( proszę sobie wyobrazić, co było jakieś 10 lat temu jak ktoś powiedział, że ma specjalne kable do kolumn, do prądu itd.) do dziś wiedza na ten temat jest praktycznie zerowa.
Pozdrawiam
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Nie znam przyczyny, ale już kilkakrornie spotkałem się na Forum z negatywną opinią na temat stosowania listw zasilających do sprzętu RTV.
 

zawi01

New member
Ja też postanowiłem nie opierać się na opinich sceptyków, tylko na konkretnych testach i dlatego już podjąłem decyzje o zakupie kabli sieciowych. Pozdrawiam:)


Mam takie pytanko troche z innej beczki,jak sie spisuje ten filtr sieciowy Monster Power hts5100?Poniewarz chcialbym go zakupic do mojego sprzeciku audio video,czy po zainstalowaniu go na twoim nie malym zestawiku poczules jakas roznice?
 
Do góry