zaraz ide kupowac ps3 a tu watpliwosci o divx - pilne

wiejak

New member
Witam,

z góry przepraszam jeżeli powtarzam pytanie ale zaraz dosłownie wychodzę i bardzo będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

Jak PS3 slim radzi sobie z divx`ami ? a dokładnie z AC3.

Nie będę ukrywał że jednym z kluczowych argumentów dla mojej małżonki była możliwość oglądania bezproblemowego filmów seriali bezpośrednio z kompa.

Jak się okaże że spora część filmów będzie niema to będę spał na balkonie. A wiecie ile jest teraz stopni.


Konwersje ponoć możliwe ale ile czasu zajmuje konwersja ac3 na coś innego ? dodawanie txt pod film też pewnie musi dużo zajmować czasu.

Z góry dziękuję.
 

houdini2008

New member
bez paniki

Nie bedziesz musiał spać na balkonie, wyluzuj. PS3 bez problemu sobie poradzi. Goń po sprzęt i witaj w "rodzinie" :D
Pozdrawiam
 

wiejak

New member
może źle się wyraziłem co do "bezpośrednio"

miałem na myśli połączenie Lan lub Wifi na bazie Media Server lub pen drive ostatecznie.

nie mam kompa z wyjściem odpowiednim i nie chce biegać z lapem żeby podłączyć go do oglądania filmu.

pozdrawiam.
 

MMrozo

New member
Z PS3 jest tylko problem z napisami z plików zewnętrznych, tzn. konsola nie doczytuje takowych. Ja sobie radzę na 2 sposoby:

  1. filmy z lektorem,
  2. odtwarzam z DVD z napisami.
Można też "wkleić" napisy na stałe ale dla divx-ów szkoda czasu, używam tylko do mkv.
 

Redundantor

New member
Z napisami jest 0 problemu.

W jednym katalogu wgrywasz divxa + plik z napisami (koniecznie rozszerzenie*.srt)

Uruchamiasz program http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php

Są tam tylko 2 okienka (w zakładce Create Xsub...)
W pierwszym z nich wybierasz plik z filmem, a w drugi miejsce gdzie ma się zapisać. Całość trwa ok. 2 minut.

Potem na PS3 czy też na DVD włączasz napisy tak jakby to był plik DVD (bezpośrednio z menu napisy)

Tyle zachodu :)
 

azet

Member
Bez reklam
a mozna rzucić jakąś instrukcję dla laika, jak zrobić napisy w filmie ? mam film okazało sięże nie mogę wydobyć napisów , podobno są, więc jak to zrobić od początku ? ściągnołem napisy w pliku srt, ale jakoś nie potrafię ich połączyć z filmem
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
plik .srt musi miec taka sama nazwe jak plik z filmem. w programie AVIAssxSubs w okienku FileName(s) wskazujesz miejsce pliku z filmem lub srt, w okienku output miejsce "wrzucenia" gotowego filmu z w klejonymi juz napisami i dalej juz tylko created subtitled divix file. Proste jak drut, pzdr.
 

azet

Member
Bez reklam
taaa proste dla kogoś kto się tym bawi na codzień, zrobiłem to innym programem, przerobiłem to programem AviRecomp, podałem ścieżkę napisów, film i utworzył mi dwa pliki jeden z fileme drugi z napisami ( ?) ale to pliki -arc, film idzie nawet z pendrive , tylko napisów nie ma :confused:
 

new

New member
Tak jak napisał drosophilia film musi mieć tą samą nazwę . Mało tego , muszą być kropka w kropkę takie same czyli jak pierwsza litera jest z dużej to w napisach musi być tak samo . Sam to kiedyś przerabiałem ale doszedłem do tego.
 

bobik007

New member
Bez reklam
witam, nie chcę zakładać nowego tematu to tutaj się podłączę.chciałem zapytać jak przerobić napisy żeby ps3 widział polskie ogonki??mam plik avi przerabiam napisy do srt Subedit Playerem lub Subtitle Workshop i za każdym razem są widoczne ale bez polskich znaków, czy trzeba coś zmieniać w opcjach ps3 lub programach do przeróbki na srt??z góry dzięki
 

gfunkmaster

New member
instrukcja dla laika , wszystko dziala bardzo szybko i sprawnie

Będziemy potrzebowali dwóch programów:

>> SubtitleTool
>> AVIAddXSubs

Soft nie wymaga instalacji, więc lecimy dalej...

1. Tworzymy dowolny katalog na dysku i wrzucamy do niego film *.avi oraz odpowiednie napisy *.txt, pamiętamy o tym, aby nazwa filmu jak i napisów była identyczna, np. American Pie.avi oraz American Pie.txt

2. Uruchamiamy pierwszy program Subtitle Tools, wybieramy Open i wczytujemy z Naszego katalogu plik *.txt z napisami, opcja Detect from AVI pozwala Nam odczytać klatki, w jakich napisy są pokazywane na ekranie. Odczytujemy i klikamy Ok

3. Przechodzimy do zakładki Check consistency klikamy Check it! a następnie Repair bad time of hide Opcja ta pozwala Nam naprawić błędy, gdy napisy są wyświetlane niezgodnie z tym co się dzieje na ekranie.
4. Klikamy Save i zapisujemy napisy do formatu *.srt, na tym kończy się przygoda z pierwszym programem

5. Przechodzimy do drugiego programy, jest to paczka .zip, wypakowywujemy i uruchamiamy program AVIAddXSubs

6. Druga zakładka, czyli Configuration 1 podzakładka SUB 1 i wykonujemy:

>> zaznaczamy Break Long Lines
>> Character Set wybieramy East Europe
>> Language Code wybieramy Polish (pl)
>> Font i Font sieze wiadomo, czcionkę sugeruję ustawić na 17-20, przy 40-50'' wygląda to rozsądnie, Preview daje Nam podgląd na wybraną czcionkę, ale nie ma nic wspólnego z tym co widzimy na tv, więc sobie to darujemy
>> Align, czyli położenie teksty na ekranie dajemy na Center
>> Reszta jest ustawiona już domyślnie w programie, więc zostawiamy bez zmian

7. Zakładka następna, czyli Configuration 2 opcję Mark DiviX as zaznaczamy na NONE Wrócę do tego na końcu ***

8. Przechodzimy do pierwszej zakladki Create DiviX with Subtitles i nastepnie z pierwszej lokacji wybieramy Nasz film *.avi, nowo utworzone napisy *.srt zostana automatycznie wczytane do filmu

*** Nie musimy podawać lokacji wynikowej gdzie zostanie wrzucony gotowy film z nałożonymi napisami. Film domyslnie ląduje w katalogu tam gdzie mieliśmy na początku film *.avi i napisy *.txt, ale film będzie miał roższerzenie .divix W tym momencie wystarcz, że zmienimy ręcznie .divix na .avi i gra gitara

9. Ostatnia operacja to Create Subtitled DiviX File czyli tworzenie pliku końcowego z napisami

W Naszym początkowym katalogu w którym były pliki przykładowe:

>> American Pie.avi
>> American Pie.txt

doszły nowe pliki:

>> Americac Pie.srt
>> American Pie.divix => zmienieniony na American Pie.avi

Interesują Nas tylko dwa pliki, czyli:

>> American Pie.srt
>> American Pie.avi => ten nowo utworzony

Oba pliki wrzucamy na pendrive/karte pamięcie lub udostępniamy przez Media Server, Wczytujemy filmy na PS3 i za pomocą trójkąta wybieramy Z menu opcję Subtitles na Other
cała operacja trw ok 5min.
 

zieloony

New member
Witam.
Jeżeli chodzi o mnie to ja DivX i DVD odtwarzam w odtwarzaczu pionee'a na PS3 mam dużo gorszy obraz (i problemy z napisami), jeżaeli chodzi o struktury AVCHD ( z pliku mkv to żyleta)
DVD mam podłączone componentem a konsole HDMI, m
może mam coś w ustawieniach konsoli źle ustawione że obraz jest kicha z konsolki ? jak ma być skalowanie obrazu ustawione ??
 
Do góry