Zapamiętanie źródła w ustawieniach es6800

Andrew1962

New member
W jaki sposób doprowadzić do zapamiętania przez TV ustawienia HDMI w żródle sygnału ponieważ po wyłączeniu i po ponownym włączeniu Odbiornik wchodzi na TV a nie HDMI. Dodam, że sygnał wychodzi z modemu cyfrowego telewizji kablowej a ja samsunga podłączyłem po zakupie wczoraj i irytuje mnie po każdym wyłączeniu go zmienianie w menu tego elementu?! A może coś nie tak z ustawieniami ogólnymi? Niestety, nie czuję jeszcze tego TV, do tej pory tylko Soniaki a wybór na obecny model podjętych został po niejednej wizycie na tym forum! Pozdrawiam
 

Andrew1962

New member
Witam, w związku z brakiem odzewu domyślam się, że nie ma żadnego rozwiązania mojego problemu i po każdym włączeniu TV muszę chcąc nie chcąc wchodzić w "source" i za pomocą pilota wybierać źródło HDMI? Pozdrawiam
 

dekoder

New member
A cóż tu pisać
U mnie ten tv uruchamia się na tym złączu jakie było wybrane przed jego wyłaczeniem
Nic nie ustawiałem-tak jest standardowo
Jak u Ciebie jest inaczej to albo skopałeś coś z podłączeniem albo coś nie tak z tv
 

glocker

New member
hmm mysle ze nic nie jest skopane , posiadam samsunga seria d gdy go wlacze czerwonym przyciskiem zasilania na pilocie uruchamia sie na ostatnio zapamietanym zlaczu, gdy wlacze np klawiszem 1 uruchomi sie na naziemnej ot co - pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dekoder

New member
W serii E też tak jest ale nie sądzę aby kolega był aż takim laikiem i nie próbował włączać tv przyciskiem stby
A może jednak? ;)
 

Andrew1962

New member
Witam, fakt, że takim laikiem aż nie jestem, tv tylko włączany i wyłączany przyciskiem na pilocie, więc poszperałem na innych forach gdzie trafiłem na wskazówki jak wejść w ustawienia fabryczne i tam w "shopie" dokonać zmiany. No i działa bez zarzutu! Mimo wszystko dzięki za próby pomocy:)
 

Andrew1962

New member
Proszę bardzo:
wejście w tryb serwisowy poprzez kombinację klawiszy ze stanu Stby>info >menu>mute> Power
następnie Control>Shop option> ustawienie HDMI jako źródla
Pozdrawiam
 
Do góry