Zamiennik L8400p = Velodyne CHT-15R?

antekwp2

New member
Tak jak w tytule czy to będzie dobry zamiennik? Słyszałem wiele dobrego o firmie Velodyne. Zależy mi na subie który będzie o klasę lepszy od JBL L8400p. Jeżeli chodzi o preferencje to 95% muzyka (hip-hop & hardstyle) i 5% film. Co do muzyki to są to zupełnie odmienne brzmienia hip-hop dosyć wolny natomiast hardstyle bardzo szybki bas i subbas. Proszę o rzetelne opinie.
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Velodyne robi dobre suby, ale w tym przypadku, z takim nastawieniem na muzykę, raczej bym poszedł w stronę KEF XQ60 lub REL R305. Moim zdaniem w muzyce sprawdzą się lepiej niż ten model velodyne, z wentylowaną obudową BR.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

hawk11

New member
Velodyne to dobre suby, ale w tym przypadku, z takim nastawieniem na muzykę, raczej bym poszedł w stronę KEF XQ60 lub REL R305. Moim zdaniem w muzyce sprawdzą się lepiej niż ten model velodyne, z wentylowaną obudową.

Pozdrawiam.
Co to znaczy wentylowana obudowa, bo ja myślałem, że BR (jak by nie wyglądał) służy do strojenia głośnika. Popraw mnie jak się mylę.
 
Ostatnia edycja:

antekwp2

New member
Steeze mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź "w muzyce sprawdzą się lepiej niż ten model velodyne, z wentylowaną obudową".A tak poza tym czy te suby o których wspomniałeś nie są zbyt słabe? REL R-305 ma tylko 300 W na wzm. klasy D. Moje 2x L8400p mają rzekomo po 600 W, w co nawiasem mówiąc szczerze wątpię. Poszukuje suba dobrego do muzyki wymienionej powyżej, o klasę lepszego niz L8400p lecz mocowo silniejszego w tzw. łupnięciu. Ten Velodyne ma 750 W RMS-u. Nie chciałbym się przejechać z kasą jak na tych JBL-ach. Pozdrawiam.
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Moim zdaniem, w muzyce znacznie ciekawiej spisują się zamknięte konstrukcje. Są bardziej zwinne, zwarte i sprężyste, dzięki czemu bas milknie w momencie, gdy powinien, by chwilę później pojawić się z oczekiwaną świeżością.
Budowa bas-refleks pomoże w uzyskaniu efektu łupnięcia, ale towarzyszyć mu będzie przedłużone, często miękawe rozmycie, co fajne jest w kinie podczas filmu (i może wydawać się ogólnie fajne przy pierwszym zetknięciu), ale w muzyce wg mnie nadmiernie zagłusza tony środkowo-niskie i niezbyt korzystnie wpływa na całokształt brzmienia. Oczywiście dużo zależy od preferencji.
Odnośnie mocy... można przeskoczyć np. na 500 Wattowego R505 (starałem się zaproponować suby w klasie cenowej wspomnianego Velodyne), ale jeśli pomieszczenie nie jest duże, wydaje mi się, że spokojnie docenisz klasę i będziesz cieszył się zarówno jakością brzmienia jak i ilością basu, czy kulturą pracy, wcześniej wspomnianych.
Tak jak pisałem Velodyne, robi dobre głośniki i być może wąska szczelina w tym modelu, zamiast krągłego wlotu (co też może mieć wpływ), Tobie będzie odpowiadać. Warto posłuchać ;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

antekwp2

New member
Przeszukując oferty znalazłem coś takiego - Velodyne SPL-1000 Ultra. Konstrukcja zamknięta. Co o tym sądzisz steeze?
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
SPL moim zdaniem będzie ciekawszy niż CHT.
Najlepiej by było jak byś posłuchał, w miarę możliwości, subów Velodyne, głównie dlatego, że jeśli miałeś JBL, to na moje ucho, pozostaniesz w charakterystycznym amerykańskim brzmieniu (czyli dość miękkim), z tym że tu może nieco bardziej żwawym.
Każdy postrzega dźwięk na swój sposób i proponując inne marki nie robiłem tego tylko dlatego, że suby były zamknięte, bo Velodyne też takowe robi, ale też dlatego, że cechuje je inny rodzaj basu, który moim zdaniem lepiej się sprawdzi w podanym rodzaju muzyki (szczególnie hardstyle)
Jeśli podoba Ci się Velodyne, możesz śmiało uderzać - to w końcu Tobie ma się podobać :)
Na koniec, jako że wspominałeś o łupnięciu, jeszcze dodam markę Paradigm.

Pozdrawiam
 

antekwp2

New member
"Jak szukasz mocy to nie w zamkniętej konstrukcji, średnio trzeba ją wtedy podzielić przez 2." Blackninja jeżeli chodzi o sub L8400p to w tym przypadku trzeba by użyć cyfry 3. Mój dawny sub (R.I.P.) Logitech Z-5500 Digital grał podobnie. Co do Velodyna jadę w najbliższym czasie na odsłuch więc podzielę się spostrzeżeniami. Pozdrawiam.
 

matias2004

New member
SPL nie da kopa ani nie bedzie miał "łupniecia" , moim zdaniem jak się ma monitory to będzie ok , doda to czego brakuje.W muzyce spl jest dobry , ale nie kazdemu spasuje.W sumie to jak badałem suby w sklepie można było stwierdzic ze ten spl gra dopiero jak sie wyłaczyło go zupełnie.
Przy otwartym pomieszczeniu (np.salon +kuchnia) polecam obudowe wentylowaną i suba z direct servo , ma szybkość , twardość i kopa .W pomieszczeniu zamknietym dobry tez bedzie z obudowa szczelną ale już mniej będzie łupnięcia.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Może był zepsuty :)
Z tego co piszesz, coraz bardziej uświadczasz mnie w przekonaniu że dla Ciebie wentylowana i mocna.
 

matias2004

New member
Nie był zepsuty.
Ja mam szczelna obudowe w swoim servo rythmiku , i taka jest ok w pomieszceniu zamknietym.W pomieszczeniu otwartym , oraz jezeli chce sie "troszke" wiecej basu lepsza jest otwarta.Suby z servo przewaznie nie dudnią nawet gdy są z bassreflexem.
 

matias2004

New member
Jak to mówią na forum "słyszałem wszystkie i najlepszy jest ten co mam".
Mialem doczynienia tylko z rythmikiem dłużej , tyle że to DIY , mozna kupić gotowy , lecz trzeba samemu importować (co nie jest takie trudne i nie trwa długo).Velodyny mają servo i niektore paradigmy , jak bys miał okazje to sprawdź paradigma bo ma świetne suby.
 
Do góry