Zamiana głośńików front-tył

dzordz1

New member
Witam,

Planuję zakupić zestaw kina domowego Samsung HT-BD1252. Zestaw ten posiada dwa głośniki tylne bez stojaków i dwa frontowe ze zintegrowanymi stojakami. Moje pytanie brzmi czy będę mógł zamienić głośniki frontowe z tylnymi. Wolałbym frontowe głośniki postawić na szafce pod TV a tylne na stojakach obok kanapy.

Pozdrawiam.

Grzegorz Kapica

P.S. Wysłałem już takie pytanie do serwisu Samsunga, ale niestety nie mogę doczekać się odpowiedzi.
 

czarga

New member
Jeżeli głośniki tylne i przednie mają te same parametry (impedancja, moc) to uważam, że nie powinno być problemu.
Sam tak zrobiłem w przypadku kina Panasonic SC-PT465.
 

dzordz1

New member
Specyfikacja w Instrukcji obsługi mówi że wszystkie głośniki mają te same parametry. Także chyba jest szansa na zamianę tych głośników. Jednak wolabymbyć pewny zanim zakupię ten zestaw.
 

dzordz1

New member
Załączam specyfikację tego zestawu, Dane na temat głośników są na stronie i podłączania głośników. Nigdzie tam nie jest napisane że można zamienić przód z tyłem w modelu HT-BD 1252. A tak ogólnie to na skąpcu/ceneo/nokaut model HT-BD1252 pojawia się sporadycznie zazwyczaj są tylko modele HT-BD1250 i HT-BD1255, na polskiej stronie samsunga natomiast modelu HT-BD1252 nie ma wcale ....
 

Attachments

  • podlaczenie.jpg
    podlaczenie.jpg
    57,3 KB · Wyś: 415
  • specyfikacja.jpg
    specyfikacja.jpg
    67,4 KB · Wyś: 174

_Arek__

New member
Witam wszystkich

Planuję kupić niedługo kino domowe i mój wybór padł na model BD1255. Byłem nawet w MM i odsłuchałem dźwięk tego kina no i myślę, że jest wystarczający jak dla mnie. Moim jedynym problemem na ten czas jest rozstawienie w pokoju głośników i dlatego rozważam zakup kina BD1252 czyli w sumie takie same kino tyle, że tylne głośniki są mniejsze.

Czy robił już ktoś porównanie miedzy tymi dwoma rodzajami głośników?
Czy różnica jest znacząca ?
Proszę o pomoc w wyborze ponieważ nie mam nigdzie możliwości porównania tych głośników.

Pozdrawiam
 

dzordz1

New member
Też zastanawiałem się nad kupnem tego modelu. Niestety szukając odpowiedniego sklepu zorientowałem się że żaden sklep go nie oferuje. Jedna osoba miała bd1252 na allegro z zaznaczeniem że jest to model wyprzedażowy. u mnie skończyło się na tym iż kupiłem modle 1220.
 

_Arek__

New member
Z tego co mi się wydaje to głośniki są takie same jak przy BD1250 i BD1252 (tył)
Nie wolałeś jednak tego zestawu BD1250 ?
Porównywałeś może jakość dźwięku z tych małych głośników z tymi większymi?
Jak oceniasz jakość dźwięku przy słuchanej muzyce ?

Zastanawiam się czy jest sens dopłacać do większych głośników skoro nie ma między nimi różnicy...


Pozdrawiam
 

dzordz1

New member
Też zastanawiałem się nad kupnem tego modelu. Niestety szukając odpowiedniego sklepu zorientowałem się że żaden sklep go nie oferuje. Jedna osoba miała bd1252 na allegro z zaznaczeniem że jest to model wyprzedażowy. u mnie skończyło się na tym iż kupiłem modle 1220.


Oczywiście chciałem napisać że kupiłem 1250. W satrunie widziałem i odsłuchałem oba zestawy 1255 i 1250. Jak dla mnie (nie mam dużych wymagać co do jakości dzwięku) oba zestawy grały podobnie i oba mi się podobały. Zdecydowały względy praktyczne. Ponieważ mam średniej wielkości pokój z kinem domowym uznałem że mniejsze głośniki będą łatwiejsze w ustawieniu, dadzą większe pole manewru przy ewntualnym przemeblowaniu i będą mniej zagracały pokój.
 
Do góry