Zamiana 607 --> 807 czy kupno STEREO?

mat74

Well-known member
Bez reklam
pkomp- jak ktos ma kase to moze wstawic nawet aktywne elektrostaty, pytanie - co bedzie na nich sluchal.....?!

edyp2003- nie jest moim zamierzeniem nikogo reklamowac , ale uderz do "blacka" moze ma akurat cos wdobrej cenie na zbyciu ?
amplitunery stereo nie sa jednak tak popularne jak amplitunery KD i raczej w takim tempie nie schodza, moze wiec zostalo mu cos co juz troche "zawadza" ,zawsze mozna wtedy z cena ponegocjowac...;-)
 

pkomp

New member
mat ale dobre stereo często kosztuje więcej...a 3 tysiaki za parke porządnych odsłuchów to czy ja wiem czy tak wiele?Oczywiście nowych...
elektrostaty tez majątku nie kosztują
 

edyp2003

New member
Przemyślałem i też tak uważam. Dlatego podepnę RX do 607 i zobaczę jak zagrają. Jak będzie średnio, a będzie :) to zamieniam od razu na 807. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

PS: Czy jest sens czekać na 808?
 

edyp2003

New member
Jeszcze biję się z myślami czy wsiąść RX6 czy RX8 do max 20m2 - 25m2. Jest bardzo dużo rożnych opinii. Niektórzy piszą ze RX6 mają bardzo mało basu a inni - nawet na tym forum - biorą RX6 do 30m2 i twierdzą że jest OK. Bardzo proszę o kilka postów które utwierdzą mnie w wyborze.
 

rafal735r

New member
Jezeli jedni twierdza inaczej, a drudzy inaczej nt. basu z tych kolumn to jakich postow oczekujesz?

Moim zdaniem 2 x 15cm woofery nie wypelnia dobrze basem takiego pomieszczenia, ale to sa indywidualne upodobania.
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

W wyborze to utwierdzić może cię tylko odsłuch, i to konkretnych głośników na konkretnym ampli bo jakaś tam konfiguracja może się podobać 10ciu ludkom po kolei i wcale nie musi tobie. co do głośników to albo chcesz słuchać muzyki albo niszczyć tynk na ścianach, pisałeś że jesteś na kolejnym etapie tylko nie bardzo wiem na którym. Na wszelki wypadek muzyka ma być przyjemnością,
a więc czysty soczysty wyraźny i przyjemny dla ucha dźwięk.
Możesz mi uwierzyć 100 sprzecznych odpowiedzi będzie naprawdę szczerych bo zależ kto co lubi inaczej wszystkie głośniki wzmacniacze ampki brzmiały by tak samo czyli najlepiej ale tak nie jest, uważam że można podpowiedzieć na co zwrócić masz uwagę natomiast sam wybór to sory
Przyjemnego słuchania :lol:
PS
I przestańcie jak mantrę powtarzać te brednie o m2 tu może być różnica między kiblem 2m2 a salonem 30m2 a nie 20 i 30m2 w każdym pomieszczeniu występuje szereg czynników przy których same metry2 to pikuś troszkę czytania a nie samo wymandrzanie się na forum dobrze robi.
edyp2003 pośpiech to przy biegunce zalecam
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Zgadzam się z Cyborgiem.
Fakt faktem że czasem jest też ciężko odsłuchać kilku ampli i głośników na raz aby porównać.
Dlatego ludzie tu na forum starają się w jakiś sposób nakierować innych na przynajmniej odpowiedni tor by z niego nie zboczyli.
Jeżeli nie masz możliwości odsłuchu to raczej pozostaje zaufać i kupić to co polecają koledzy w tym przypadku uważam że jest to świetny sprzęt.
Wiem bo kilka takich podłączyłem mnie powaliło na kolana i klientów u których montowałem,natomiast to co powiedział Cyborg nie koniecznie będzie tobie pasować :)
 

edyp2003

New member
RX8 zamówione. Jutro mają u mnie być. Na razie podepnę pod Onkyo 607. Dalej zobaczę co zrobię... może:


  • Opcja 1: Onkyo 807

  • Opcja 2: NAD 327BEE + CD545BEE - tylko wtedy bym musiał podpiąć PS3, WD TV Live i N'ke po analogu. Nie mówiąc ze mam tylko 2 HDMI + 1 HDMI (na boku) do obrazu :(

  • Opcja 3: teraz Onkyo 807 a później dokupić NAD'a i podpiąć do PRE-OUT w Onkyo.

  • Opcja 4: zostawić 607 i dokupić NAD'a podpiąć i do PRE-OUT w Onkyo.
 

Cyborg65

New member
Witam

W 100% zgadzam się z Kol Blackninja.
A za troszkę dołożysz 807 powinny stanieć zagadka ile.
I co by nie prawił 807 jest wypas.
Pozdrawiam.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

To przecież logiczne.
Żeby KD zagrało podobnie stereo jak wzmacniacz stereo za 2k pln
musi kosztować powyżej 5k pln
W rożnych miejscach podobnie to opisują po prosty przelicznik to ok razy 3
Są też wypowiedzi że kd nigdy nie zagra porządnego stereo nawet takie za 10kPLN
A nawiasem KD jest do filmów i trochę do muzyki a stereo jest do muzyki i trochę do filmów.
Pozdrawiam :roll:
PS
Z opcji które podałeś najsensowniejsza to po mojemu nr 3 ew 4 stąd propozycja kol odnośnie dzielnika jeśli wystarcza to co masz do KD
Później zdecydujesz czy opłaca się dokładać do 807
Sama kolejność zakupów - musisz pomyśleć sam.
Będzie bardzo dobra jakość w materiałach wielokanałowych i super stereo
przy wywaleniu relatywnie rozsądnych pieniążków :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

edyp2003

New member
Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc. Zdecydowalem sie na 807 - moze chwilke poczekam na 808 (do RX8 ). Za jakis czas dodam jeszcze NAD C355.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje.
 
Do góry