zakupy za granicą

Misiek79

New member
Gdzie na terenie unii najlepiej kupowac elektronike? Nie chodzi mi o sklepy internetowe ale o stacjonarne, planuje spore zakupy (tv, projektor, odtwarzacz blu-ray, amplituner KD i glosniki), a z racji wykonywanej pracy jezdze samochodem po calej UE, wiec pomyslalem ze moze warto zrobic zakupy poza granicami Polski? Gdzie najlepiej kupowac?
I przy okazji drugie pytanie: ktorzy producenci wyzej wymienionego sprzetu zapewniaja miedzynarodowa gwarancje?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
miedzynarodowa gwarancje zapewnia chyba wiekszosc producentow , problem polega na tym ,ze polskie serwisy uzaleznione od polskich dystrybutorow takiej gwarancji nie honoruja....
najtansze sklepy to jednak sklepy internetowe , tak wiec w sklepach stacjonarnych czesto moze byc drozej niz w Polsce.
osobiscie mam doswiadczenia z Holandia i UK - w UK jest z reguly zdecydowanie taniej, oczywiscie najtansze oferty to internetowe z zastrzezeniem o wysylce wylacznie na terenie UK.
 

Misiek79

New member
miedzynarodowa gwarancje zapewnia chyba wiekszosc producentow , problem polega na tym ,ze polskie serwisy uzaleznione od polskich dystrybutorow takiej gwarancji nie honoruja....
Czyli w ogóle nie mam co liczyc na gwarancje w polsce, czy może jednak są jakieś rodzynki dbające o klienta bardziej niż reszta?
w UK jest z reguly zdecydowanie taniej, oczywiscie najtansze oferty to internetowe z zastrzezeniem o wysylce wylacznie na terenie UK.
Akurat w UK mam paru znajomych więc opcja zakupu przez internet w tym kraju wchodziła by w grę. Może ktoś podrzucić pare sprawdzonych i godnych uwagi adresów?
 

Misiek79

New member
Żeby wydać mniej kasy. Nie wiem, czy np w UK kupię taniej niż w Polsce, dla tego pytam. Mam możliwość, więc czemu z niej nie skorzystać, tym bardziej, że transport nic mnie nie kosztuje? A na wyspę czasami wjeżdżam i zjeżdżam 3 razy w tygodniu, więc to też nie problem.
 
Do góry