Zakupy + ustawienie pokoju

boriaq

New member
Witam,

Jestem w trakcie planowania urządzenia mieszkania świeżo zakupionego. Potrzebuję pomocy w kwestii zakupu oraz rozstawienia sprzętu (TV oraz kino domowe) tak aby maksymalnie wykorzystać możliwości nowych technologii:). Poniżej link do planu salonu:

http://fotosik.pl/pokaz_obrazek/1980aecf6ff13cfe.html

odległość od TV: około 4m
nasłonecznienie pokoju: Pokój jest słabo nasłoneczniony
wymiary pokoju: Wg planu
jaki masz obecnie telewizor: BRAK
preferowana wielkość TV: powyżej 50"
jakie programy najczęściej oglądasz? Piłka nożna na Canal+ Sport HD, Discovery HD
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? Przeważnie wieczorem
preferowana marka? Sony, Samsung
jakie urządzenia będą podłączone? UPC lub Vectra, PS3, LG BD560, PC, kino domowe Pioneer VSX-420-K
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 40% dekoder, 40% filmy .mkv, 20% PS3
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? chciałbym ustawić na wprost
Czy ważne jest wifi lub inna technologia ? Nie, najważniejszy obraz oraz w miarę nowoczesny wygląd
ile programów HD? Jak największa
ma stać czy wisieć? Wisieć
jaka klasa cenowa? ok. 6000pln

Aktualnie mam kino domowe Pioneer VSX-420-K + głośniki 5.1 Koda F51v.2 subwoofer SW1000 v.2. Ideałem byłoby przenieść to kino domowe ewent. mogę sprzedać powyższy zestaw i kupić coś innego.

Zastanawiam się nad telewizorami z serii:
Samsung PSxxD8000, UExxD6500
Sony KDL-xxEX710/720
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze kilka pytan, gdzie telewizor, na scianie 132 czy 155? Gdzie miejsce do siedzenia, jakie kino, czy plastik, czy kolumny, ile 2.0, 2.1, 5.0, 5.1? Sadzac po aktualnej Kodzie 5.1? Ciezko tez cos zaproponowac kiedy nie ma pozostalych mebli itd.
 
Ostatnia edycja:

boriaq

New member
Wymyśliłem jeszcze ewent. inne ustawienie przy dołożeniu jednej ścianki i stworzeniu małego pomieszczenia gospodarczego. Link poniżej:

Salon 2.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Przy takim ustawieniu od kanapy do TV mam około 3-3,5m. Przy takiej odległości lepiej sprawdzi się PS64D8000 czy PS51D8000?

Gdzie waszym zdaniem najlepiej ustawić głośniki tylne?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uważam że przy pierwszej wersji można pokusić się o
64"d8000. Można też pokusić się o wieszak z pilota który odjedzie znacznie od ściany w Twoją stroną.

Przy drugiej wersji już nie. Wielkości maksymalne sięgałbym po 55" . I tu kłaniają się telewizory LCD ze względu na strukturę ustawienia i oświetlenia.
Ten sposób ustawienia mi się bardziej podoba.

Tak czy tak najlepszy system sprawdzenia to prezentacja w domu. Na prezentację sugerowałbym:
Toshiba 55 wl 768
Samsung 55 d8000
Sharp 60 le 822

Lub do pierwszej wersji plazmy
Samsung 64d8000
Panasonic 55VT30
 

boriaq

New member
Przeprowadziłem się z Olsztyna do Wrocławia i trochę daleko teraz do siebie mamy:)

Chyba wybiorę drugą opcję zabudowy i Samsung 55 d8000. Mam sentyment do samsungów i bardzo podoba mi się ich nowy design.

A jak rozmieścilibyście głośniki w warincie drugim?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Prezentacje prowadzone są na terenie całego kraju - więc nie ma problemów. Co do ustawienia to dwa obok telewizora zawisną na ścianie, centralny pod telewizorem, sub też a reszta z tyłu.
W sprawie info pisz na PW.
 

boriaq

New member
Chciałbym odświeżyć temat.
Tv będzie wisiał w odległości 3-3,5m. Teraz w innym mieszkaniu przy tej samej odległości używam 46 cali i jest to dla mnie za mało. Pojawiły się lekkie problemy z zamknięciem budżetu i TV za 8.000pln (Samsung UE55D7000) niestety odpada.

Co polecicie godnego uwagi? Rozmiar 50-55 cali. Cena w granicach 5.000PLN
 
Do góry