zakup

czarek

New member
Jestem tu nowy, ale od3 dni nie spię, bo chce kupic plazmę, a oferta jest porażająca. Moje typy to Samsung PS42C7H; LG 42PC1R; Panas TH 42PV60EH; Panas TH 42PV600E. Prosze o wsparcie, bo na panów z salonów rtv trudno liczyć. A może całkiem cos innego? Mam ok 6.000 zł. Plis.
Edit Tuptus55: Otrzymujesz warn za zakładanie tematu w nie odpowiednim dziale
 

mirzaw

New member
Osobiście proponuję Ci byś się jeszcze raz zastanowił nad wyborem....
Rozdzielczość wszystkich plazm o które pytasz to 1024 x 768. Niestety nawet obraz 720p będzie podlegał w nich częściowej kompresji co niestety ma wpływ na jakość. Zakładając że jesteś użytkownikiem N-ki i masz możliwość oglądania poprzez tuner programów HDTV oraz SD z konwersją (upsampling do HD) niestety nie będziesz mógł być w pełni zadowolony, a już na pewno nie wykożystasz wszystkich możliwości i zalet sygnału HD.
Ostatnio pokazały się plazmy HD z pełnym 720p oraz oczywiście już dawno są LCD z takową rozdzielczością w cenach podobnych lub nawet niższych.
 

czarek

New member
Dzięki. Znaczy że jakiej rozdzielczości mam szukać? Może podałbys jakies sugestie co do modelu, ja naprawdę jestem nowicjuszem w tej dziedzinie. Mam cyfrę+ i "n" oraz dvd. Pozdrawiam
 

kamil

New member
Oprócz trzech programów w HD na 'N" reszta jest w SD czyli jakość wyświetlanego obrazu będziesz miał o niebo lepszą niż na LCD - nawet na HD mimo, że nie będzie to pełne HD to i tak super !

Panasonic PV60 - w 5000 pln się zmieścisz - to moja rekomendacja, ale powinieneś porównac kilka modeli Plazm i LCD - wybież taki jaki tobie odpowiada.
 

czarek

New member
dzięki Kamil. A może powiesz mi jako abnegatowi w tych sprawach co to jest PAT ( zamiast PIP,POP,PAP) i czy w panasach wyświetlacz G9 to jest jakaś nowość czy juz teraz normalka. Aha i w panasie 42PV600E jest podane w proporcjach ekranu 16:9 i 4:3. Czy to 4:3 to jest cos ważnego? Pozdrawiam, czarek
 

kamil

New member
PAT - jest to funkcja dzielenia obrazu z telegazeta . Pół obrazu telegazeta a druga to obraz z danego kanału.

9G - to najnowsza generacja panelu. Podobno Samsungi i LG bazuja jeszcze na 8G.

normalnie masz 16:9, jeżeli włączysz funkcje 4:3 to dostosuje tak obraz , że po bokach będziesz miał czarne pasy. Z tego co mi wiadomo to 600 rózni się od 60 tylko wyglądem, czytnikiem kart, i tymi PIP, PAP, POP - mi to niepotrzebne i nie widze zasadności dopłaty 2,5 tys za to :)
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
kamil napisał:
PAT - jest to funkcja dzielenia obrazu z telegazeta . Pół obrazu telegazeta a druga to obraz z danego kanału.

9G - to najnowsza generacja panelu. Podobno Samsungi i LG bazuja jeszcze na 8G.

normalnie masz 16:9, jeżeli włączysz funkcje 4:3 to dostosuje tak obraz , że po bokach będziesz miał czarne pasy. Z tego co mi wiadomo to 600 rózni się od 60 tylko wyglądem, czytnikiem kart, i tymi PIP, PAP, POP - mi to niepotrzebne i nie widze zasadności dopłaty 2,5 tys za to :)
Wedlug mnie to aż wyglądem. Nie wiem jak mozna było wypuscic tv z takim design jak pv60. Super tv ale projektnanta powinni zwolnic.
 

kamil

New member
Tomek,

Design nie rzuca na kolana - jest bardzo zachowawaczy. 600 wygląda o wiele lepiej, samsungi także, ale ze względu na cenę i jakośc tego produktu bede stał przy PV60
 

kamil

New member
podobno ok, ale głębia czerni i nasycenie kolorów jest lepsze w Panasonicu.

Jeź do MM i niech ci postawią dwa obok siebie, ustawienia fabryczne. Tryb pracy na normal i od razu widać :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
heh, co ta ma byc?? obraz bedzie polegal komprsji???
tak, bedzie, a znajdzi mi LCD czy plazme Tv, ktora ma identyczna pozioma rozdzialke???
maja i wyzsza i nizsza, ale ich uklady elektr. robia to wrecz idealnie.
 
Do góry