Zakup TV Sony

Vandao

New member
Hi,
Mierzę się z zakupem TV.. Kwota jaką mogę wydać na TV to około 3500zł. Do TV będzie podłączony głównie tuner satelitarny Dreambox 800HD i PS3 - o gry mi nie chodzi bo nie gram w nie, bardziej oglądanie filmów przez to urządzenie.

Czytałem troszkę na necie o tv.. generalnie to celuję w markę Sony - wydaje mi się najlepsza i nie za droga :) Sam nie znam się na tv więc prosiłbym o radę, który tv marki sony, a może innej... będzie najlepiej spełniał moje wymagania dodam, że większego jak 37 cali nie potrzebuję. Czytałem troszkę o modelu sony kdl 37' EX500.. zastanawiam się nad nim głównie...

Może używacie takiego tv i macie jakieś wyrobione opinie o takiej konfiguracji....

Za wszystkie sugestię opinię wielkie dzięki
 

Vandao

New member
Dzięki Panowie za opinie i pomoc. Co do tv hx700 to nie ma sensu tyle wydawać gdyż to co oni nadają w ich HDTV - mówię o platformach cyfrowych to jest żal. Jedyny na polskim rynku kanał HD to jest National Geografic HD z C+. Reszta HD nie dorównuje im bitrate NG HD ma około 14MB/s pozostałe 8/9 MB/s. Acha zapomniałem dodać, że jak leci mecz na C+ sport HD to bitrate jest bardzo dobry :D

Mam jeszcze pytanko co do gwarancji 5 letniej... wiem, że trzeba dopłacić i to ponad 500zł i tu mam pytanko kiedy można dopłacić czy to trzeba zrobić od razu przy zakupie tv czy do jakiegoś okresu czasu od zakupu? A może można dopłacić w 20 miesiącu używania tv?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
raczej masz czas pewnie 3 miesiecy, na pewno nikt by nie zrobil ze mozesz przed koncem kupic, zadzon do Sony.
 

Vandao

New member
Na co zwracać uwagę przed zakupem tv sony 37 ex500? O co warto spytać sprzedającego.. może jakieś sugestie uwagi?
Jutro zdecyduje się na zakup tego tv i chciałbym wiedzieć o nim troszkę więcej od sprzedające go :p... zaznaczę, że podpięty temat odnośnie tego tv czytam na bieżąco
 

ARobert

New member
Vandao ..rozważ zakup wersji 40 cali. Wszystko wskazuje na to,że 37 cali ma nieco gorszą matrycę produkcji AUO ..czyli propozycja zakupu to zdecydowanie KDL-40EX500
 

Vandao

New member
@ARobert Możesz podać linka do szczegółowego opisu technicznego? Jeżeli taki istnieje... chciałbym poczytać o tej matrycy..
40 cali to troszkę dużo jak na mój pokój ;/ Ale zastanowię się jak tak mówisz to pewnie wezmę 40' Różnica w cenie pewnie nie duża..
 

Ares78

New member
Na co zwracać uwagę przed zakupem tv sony 37 ex500? O co warto spytać sprzedającego.. może jakieś sugestie uwagi?
Jutro zdecyduje się na zakup tego tv i chciałbym wiedzieć o nim troszkę więcej od sprzedające go :p... zaznaczę, że podpięty temat odnośnie tego tv czytam na bieżąco

A o co chciałbyś wiedzieć, bo generalnie na temat telewizora wiadomo bardzo dużo i wiedza jest dostępna czy tutaj na forum, czy pierwszych testach...

Co do dalszej części, jaką masz odległość do telewizora? Jeżeli masz około 2,5 metra to spokojnie możesz brać 40 cali, różnica w cenie to około 200zł, zależy gdzie będziesz kupował.
 

Vandao

New member
OK.. Panowie przekonaliście mnie biorę Sony Bravia KDL 40 EX500:smile:... teraz nic innego mi nie pozostaje jak pojeździć po sklepach i sprawdzać sklepy...
Może ktoś wie w jakich sklepach jest najlepsza promocja?
 

kapsell

New member
Bez reklam
kup w dobrym sklepie internetowym. sprawdzisz czy ci pasuje, jak nie masz mozliwosc zwrotu bez problemu, albo bierz prezentacje w domu. Proste.
 
Do góry