Zakup TV Samsung 32-LED czy 40-LCD ??

shake_pl

New member
Planuje kupić nowy telewizor. Mam zamiar wydać około 2000 zł, max 2200 zł.
Na początku wybrałem UE32C6500, ponieważ zależy mi na tym żeby odbiornik dobrze radził sobie z multimediami.
Później zauważyłem że w zasadzie podobnym modelem byłby LE40C650 i to w podobnej cenie. Za to niewątpliwym plusem byłby większa przekątna.
Moje pytanie brzmi czy jest sens kupować telewizor z podświetleniem LED tylko dlatego że jest to nowsza technologia ?? Czy kupując LED będę miał jakieś dodatkowe korzyści ?? Czy może lepiej kupić większy LCD ??

Ewentualnie może jakiś inny TV polecacie ??



Oglądam telewizor rzadko, wieczorami z odległości 3 m. Kablówka no i różne filmy z pamięci USB. Telewizor nie będzie wisiał na ścianie, więc jego grubość ma mniejsze znaczenie.
 

lukciu

New member
Ja wziąłem niedawno LED UE32D5500 z tych nowych samsungów i jestem bardzo zadowolony. U mnie argumentem była oszczędność energii. TV brałem dla rodziców a on są EKO krejzole;) Jakość obrazu bardzo dobra, design na wysokim poziomie (cieniutka matryca).
 

deywies

New member
Bez reklam
lukcio, a masz miernik energii?
bo w specyfikacji napisali że w trybie oszczędnym pobiera 22W.
Pewnie na wyłączonym obrazie, ale chce się dowiedzieć konkretnie ile bierze.
 

Singularity

New member
Tanie LEDy mają wadę: widoczne w ciemnych scenach jasne chmury z podświetlenia co w ciemnych scenach w ciemnych pomieszczeniach wygląda tragicznie. Także co nowe to nie zawsze lepsze.
LCD bez LED mają w miarę równe podświetlenie na całej matrycy co powoduje że ciemne sceny wyglądają jak powinny...
Jeśli LED to tylko pełny, tam nie ma tego efektu ale robi takie tylko SONY a cena ok 10000 więc dużo.
Uważam, że krawędziowe LED jeszcze nie jest dopracowane, a mniejsze użycie prądu i fakt, że TV jest cieńszy nie są IMO ważniejsze od tego jak tv odbiera bo to do tego jest.

Sam miałem ten dylemat nie dawno; i wybrałem LCD40CALI C650 (cena była wtedy ok 200-300zł mniejsza od c6000) gdyż lubię siedzieć po ciemku w pokoju przed tv a te pare wat mniej to mi nie robi różnicy....
Także bierz c650 ale koniecznie z matrycą SQ1 ,2 lub 3- lepsza czerń i kąty.
 

shake_pl

New member
Dzięki,czyli w sumie telewizor mam już wybrany :)

Kupie tańszy i większy.

Tylko z tą matrycą muszę przemyśleć, bo pewnie kupie wysyłkowo, a w ten sposób raczej na matrycę nie będe miał wpływu. A w ogóle gdzie szukać informacji o tej matrycy ?? Na tabliczce z tyłu ??
I czy to na pewno nie jest bajka ?? Jam myślicie ??
 

Singularity

New member
część sklepów on line opisuje na stronie jak ma tv z matrycą SQx - zobacz przez ceneo - tam często widziałem na liście sklepów dopisek "matryca sqx" gdzie x to 1,2,3.
 
Do góry